Hyde Park

Tutaj są wszystkie tematy, które nigdzie nie pasują. Jednak ciągle proszę nie zaczynać wątków w żaden sposób nie związanych z generalnymi założeniami tego forum.
Artek

Re:

Post autor: Artek » 15-02-09, 07:53

hmm..... hyde park.., niezłe miejsce, doborowe towarzystwo. Podobno nawet sam Владимир Ильич Ульянов Ленин tu przemawiał. Ja jednak podziękuję.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re:

Post autor: Alex » 15-02-09, 13:07

Artek pisze:hmm..... hyde park.., niezłe miejsce, doborowe towarzystwo. Podobno nawet sam Владимир Ильич Ульянов Ленин tu przemawiał
...a także Karol Marks i setki zwykłych ludzi, którzy mieli coś do powiedzenia albo przynajmniej tak im się wydawało ;-) :-D .

W Hyde Parku koncertowali też Rolling Stones , Pink Floyd, Queen, Eric Clapton i Depeche Mode . No i Luciano Pavarotti. W sumie i miejsce i towarzystwo nie takie złe. I tradycja też niczego sobie... :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 18-02-09, 22:29

Poza tym nasz Hyde Park nie ma z tamtym nic wspólnego, poza nazwą. Funkcjonuje ona w codziennym języku jako synonim miejsca, gdzie każdy może się swobodnie wypowiadać na dowolny temat. Jednak towarzysz Ильич w naszym Hyde Parku nie gościł. Być może dlatego, że za jego życia naszego Hyde Parku jeszcze nie było. :mrgreen: W innym przypadku nie wątpię, że by tu wstąpił. Może udałoby się nam go nawrócić? Kto wie. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Artek

Re:

Post autor: Artek » 18-02-09, 23:48

hiob pisze:...gdzie każdy może się swobodnie wypowiadać na dowolny temat.
Skoro tak to chciałem polecić ciekawą pozycję. Na pewno się komuś przyda - zgodnie z zasadą, że trening czyni mistrza.
Obrazek
hiob pisze:Jednak towarzysz Ильич w naszym Hyde Parku nie gościł. Być może dlatego, że za jego życia naszego Hyde Parku jeszcze nie było. :mrgreen: W innym przypadku nie wątpię, że by tu wstąpił. Może udałoby się nam go nawrócić? Kto wie. :-D
A jak się swołocz by nie nawrócił to by go się wywaliło z forum na zbitą mordę. he he

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 19-02-09, 01:13

Artek pisze: A jak się swołocz by nie nawrócił to by go się wywaliło z forum na zbitą mordę. he he
Artku, naprawdę Ci sprawia przyjemność dokuczanie mi? Po co te złośliwości, bracie?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Artek

Re:

Post autor: Artek » 19-02-09, 08:25

Nie odbieraj tego w kategoriach dokuczania. Raczej w kategorii martyrologicznej. Stało się z mojego punktu widzenia zło i będę je piętnował. A że jestem przy okazji złośliwy- nobody is perfect. Napisałeś mi jakiś czas temu, żebym nie dopatrywał się w Tobie Świętego Franciszka. We mnie też Jego nie szukaj. Co nie znaczy, że mamy nie poszukiwać prawdy. Prawdy w Chrystusie, ale też prawdy w sobie i w bliźnich.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re:

Post autor: hiob » 19-02-09, 08:34

Artek pisze:Stało się z mojego punktu widzenia zło i będę je piętnował.
Rozumiem, ale nie rozumiem, czemu w kółko do tego wracasz. Nie zważając na temat, w jakim piszesz. Myślę, że wyjaśniłem swoje powody. Rozumiem także, że się z nimi nie zgadzasz. Nie rozumiem jednak dlaczego w każdym możliwym miejscu robisz mi z tego powodu drobne złośliwości. To nie jest "piętnowanie zła", ale wyraz braku zasad dobrego wychowania.
... Co nie znaczy, że mamy nie poszukiwać prawdy. Prawdy w Chrystusie, ale też prawdy w sobie i w bliźnich.
Oczywiście. Tylko ja nie rozumiem, jak Ty tej prawdy szukasz. Tamta sprawa jest zamknięta. Wytłumaczyłem, dlaczego postąpiłem tak, jak postąpiłem. To była moja decyzja, subiektywna ocena, nie mająca nic wspólnego z prawdą. Zwłaszcza z "prawdą w Chrystusie". Każdy człowiek ma prawo dobierać sobie znajomych i taka ocena nie jest ani"prawdziwa", ani "fałszywa". Jest to nasz subiektywny wybór. I to, że inni uważają, że powinniśmy sobie dobierać inaczej znajomych w niczym tego faktu nie zmieni.

Dlatego daj spokój. Możecie z Jurkiem założyć swe własne forum. Możecie tam sami dobierać swych przyjaciół. Tutaj ta sprawa jest zakończona. Naprawdę piszę o tym ostatni raz. A Ty, przyjacielu, wybierz sam, czy to przyjmiesz do wiadomości, czy będziesz usiłował rozdrapywać tę sprawę w nieskończoność. Gdy masz zamiar wybrać to drugie, to będziesz to musiał robić w innym miejscu, bo tu już sprawa jest zamknięta.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 19-02-09, 08:43 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Artek

Re:

Post autor: Artek » 19-02-09, 09:20

Podtrzymuję swoje stanowisko z mojego poprzedniego postu. I będę do tego w kółko wracał.
Nie pouczaj mnie na czym polegają zasady dobrego wychowania, bo Tobie też ich brakuje. Masz prawo dobierać sobie znajomych, to Twoja prywatna sprawa i mnie nic do tego. Nie wiem po co o tym piszesz, bo to nie na temat. Co do tematu w jakim piszę to masz rację, że nie zważam na to. Idę za linkiem z poczty, przyjacielu.

Kasia

Re:

Post autor: Kasia » 15-03-09, 11:28

Przepraszam, chciałam tylko zapytać. Dlaczego mój ostatni post w "Suplemencie do ..." został skasowany a temat zamknięty? [...ciach...]

Pytałam o to dlaczego kolejny uczestnik (Artek) dyskusji o Intronizacji został usunięty przez Hioba? [...ciach...]
Rachunek sumienia robi się przed Świetami Wielkiej Nocy a nie po nich!
Ostatnio zmieniony 15-03-09, 13:53 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: KubaCh » 15-03-09, 13:52

Kasiu,

każdy ma prawo decydować o tym, kiedy zrobi SWÓJ rachunek sumienia i do jakich wniosków dojdzie w wyniku jego robienia - proszę nie próbuj być sumieniem innych, bo jest to po prostu niegrzeczne.

Ten temat również zamykam - to forum ma służyć rozmawianiu o Ewangelii a nie pouczaniu innych. Odpowiedź na postawione pytanie otrzymałaś od hioba w innym wątku i powinno Ci to wystarczyć. Dalszego jątrzenia w tym temacie tolerować nie będę.

Zablokowany