Wesołego Alleluja!

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Wesołego Alleluja!

Post autor: hiob » 12-04-09, 00:17

[center] Obrazek

Życzę Wam wszystkim i Waszym rodzinom wiele radości w tym cudownym dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Wiele zdrowia, szczęścia, uśmiechów, a przede wszystkim wielu Bożych Błogosławieństw. Niech zmartwychwstały Pan i Król nasz, Jezus Chrystus błogosławi nam, naszym rodzinom, naszej Ojczyźnie i niech z pomocą swej Matki, naszej Królowej doprowadzi nas wszystkich do naszej prawdziwej Ojczyzny, do Królestwa Niebieskiego.

Dziękuję także bardzo serdecznie wszystkim za otrzymane życzenia. Przepraszam, że nie odpowiedziałem na nie indywidualnie, jednak każdemu z Was bardzo, bardzo, z głębi serca, w imieniu swoim i moich najbliższych, serdecznie dziękuję.

A na ilustracji fragment Kaplicy Sykstyńskiej i fresk Michała Anioła.
[/center]
Ostatnio zmieniony 12-04-09, 00:18 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: KubaCh » 12-04-09, 02:14

Hiobie,

pół godziny temu wróciłem w liturgii Wigilii Paschalnej - 5 godzin w kościele, nogi bolały, tyłek też (od siedzenia), ale warto było - zwłaszcza, że zgodnie z lokalną tradycją zakończyliśmy polonezem w kościele (byłem w następnej parze za przeorem).

W każdym razie - skoro ja już mam Święta Wielkiejnocy, to pragnę się "podczepić" do życzeń Hioba i wszystkim uczestnikom forum życzyć tyle radości ile ja czułem śpiewając dziś Te Deum. Żeby tej radości starczyło nam do następnej Wielkanocy, a pisanki, mazurki i inne atrakcje nie przysłoniły nam tego, co jest w tych Świętach najważniejsze - radości z tego, że Chrystus zmartwychwstał po to, byśmy my mogli żyć wiecznie w Ojczyźnie niebieskiej - mimo naszych potknięć i słabości.

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Vul » 12-04-09, 03:06

Ja też spędziłem cudowny czas tej Wielkiej Nocy na wspaniałej liturgii Wigilii Paschalnej. Byłem z żoną i trzema córeczkami i pomimo tego, że uroczystości trwały od 19:30 do 22:00 to moja 5-cio letnia córeczka zniosła to cudownie, że o starszych nie wspomnę, a mnie nie bolał kręgosłup ani noga pomimo moich zwyrodnień!

Ja również przyłączam się do życzeń Hioba i Kuby i życzę wszystkim aby codziennie zmartwychwstali ze swoich grzechów do życia z Chrystusem.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Vul » 12-04-09, 03:08

Ja też spędziłem cudowny czas tej Wielkiej Nocy na wspaniałej liturgii Wigilii Paschalnej. Byłem z żoną i trzema córeczkami i pomimo tego, że uroczystości trwały od 19:30 do 22:00 to moja 5-cio letnia córeczka zniosła to cudownie, że o starszych nie wspomnę, a mnie nie bolał kręgosłup ani noga pomimo moich zwyrodnień!

Ja również przyłączam się do życzeń Hioba i Kuby i życzę wszystkim aby codziennie zmartwychwstali ze swoich grzechów do życia z Chrystusem.
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: hiob » 12-04-09, 05:35

U nas były tylko trzy godzinki, 19:30 do 22:30. Przepiękna liturgia i przyjęcie do Kościoła 80 osób. Dwadzieścia z nich przyjęło chrzest, wszystkie sakrament bierzmowania i Jezusa w sakramencie Eucharystii. Wcześniej oczywiście święcenie potraw wielkanocnych i piękne słowa naszego proboszcza o potrzebie podtrzymywania tradycji. Filmy z tamtej uroczystości są w innym temacie i na moim kanale youtube.

Jeszcze raz, wszystkiego najlepszego Wam wszystkim i dziękuję Wam za wszystko.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: simi » 12-04-09, 08:13

Hiobe Życzę Wesołego Alleluja i smacznego jajka tobie, twoim bliskim i wszystkim użytkownikom forum. Niech przeżywanie tych chwil pozwoli nam wszystkim odnaleźć drogę do Chrystusa jeżeli ją zatraciliśmy, a tym co jej nie zatracili trwanie i podążanie dalej nią.

holt
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 29-01-09, 23:28
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: holt » 12-04-09, 08:23

JEZUS ŻYJE!!
to jest podstawowa prawda naszej wiary. Pozwólmy Mu działać i przemieniać nasze życie. Gdy ukazał się apostołom, powiedział: "Pokój wam". I do każdego z nas mówi te słowa... "Pokój wam..."
Niech Zmartwychwstały Pan napełnia Was wszystkich swoim pokojem, jakiego świat dać nie może. Niech rozpromieni swe oblicze nad Wami. Niech każdy - jak Maria Magdalena przy grobie pustym - usłyszy Jego głos: Mario... Hiobie... Wojtku... Alex... Vul... Kubo Ch... Simi...
... ... ...
Niech Chrystus Pan opromienia każdą i każdego z Was światłem i mocą swojego Zmartwychwstania.
Ostatnio zmieniony 12-04-09, 08:24 przez holt, łącznie zmieniany 2 razy.
Pan jest WIELKI (Ps 40,17)

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Wiktor » 12-04-09, 08:23

Hiobie, Życzę Wesołego Alleluja, smacznego jajka tobie, twoim bliskim i wszystkim użytkownikom tego forum :-)

Awatar użytkownika
Kaczorek-Gdansk
Przyjaciel forum
Posty: 36
Rejestracja: 07-10-08, 16:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Kaczorek-Gdansk » 12-04-09, 10:34

Hiob!;) Wesołego Alleluja,smacznego jajka,mokrego dyngusa.Zdrowia szczęścia opaczności Bożej Tobie i Twojej rodzinie.I wszystkim użytkownikom forum..Wesołych Świąt;)
"Memento Mori".

Awatar użytkownika
Sojusz
Przyjaciel forum
Posty: 215
Rejestracja: 04-05-08, 10:30
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Sojusz » 12-04-09, 10:51

Dzwon wesoło się rozlega
Pieśń potężna świat obiega
oby serce też zostało
wypełnione Bożą chwałą
I tętniącym życia wiosny
W Zmartwychwstania Dzień Radosny!


«•*•» WESOŁYCH ŚWIĄT «•*•»
♥» ▬▬ «•*•» ▬▬▬ «•*•»▬▬ «♥
_▒
_▒▒____________▒
_▒▒▒__________▒▒
▒▒░▒________▒░▒
▒▒░▒▒_____▒▒░▒
▒▒░░▒____▒▒░ ▒
▒░░░▒___▒▒░░▒
▒░░░▒__▒▒░░▒
▒░░ ▒__▒░▒▒░▒
▒▒░▒__▒▒▒░▒▒
_▒░░░░░░░░▒▒
__▒▒░░░░░░░▒▒
__▒▒░░░░░░░ ▒
__▒░(◒░░░░░(◒ ▒▒▒▒
_▒░░░░░░░░░ ▒░░░░▒
_▒░░░░;░░░;░░▒░░░░░▒
_▒▒░░░;█ █;░▒▒░░░░░░▒
▒░▒▒░░""█"░▒▒░░░░░░░▒_▒
▒░░░▒░░░░▒░░░░▒░░░▒ ▒░
▒▒░░░▒▒▒▒░░░░▒░░░▒▒░▒
▒░░░░░░░░░░░▒▒░░░░▒░▒
▒▒░░░░░░░▒░▒▒░░░░░▒░▒
_▒▒░▒▒░░░▒░▒░░░░░░▒░▒
__▒▒░▒▒░░▒░ ▒░░░░░▒░▒
__▒▒░░▒░░▒░░▒░░░░░▒▒
__▒▒░▒▒░▒░░░ ▒░▒▒░░▒
_▒░░░▒░▒░▒░░▒▒▒▒▒▒
▒▒░▒░▒▒▒▒▒▒▒
_▒▒▒▒▒▒▒▒▒

●◄▒▒►●══●◄▒▒►●═●◄▒▒►●

●◄▒▒►●══●◄▒▒►●═●◄▒▒►●

***Zdrowych wesołych***
***Świąt Wielkanocnych**
**Oraz Dużo Łask od Zmartwychwstałego Pana**

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum
Posty: 208
Rejestracja: 12-11-07, 19:56
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: Anula » 12-04-09, 12:03

[center]Niech święta Wielkiej Nocy
obudzą w nas to,
co jeszcze uśpione,
ożywią to, co martwe,
a Blask Zmartwychwstałego Pana
niech doda nam nadziei,
pokrzepi i obdarzy pokojem.[/center]
... Bądż wola Twoja ... od narodzin ... i niech będzie tak już na zawsze ...

leszed
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 24-04-08, 13:24

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: leszed » 12-04-09, 12:42

Życzę Wam wszystkim i Waszym rodzinom wiele radości w tym cudownym dniu Zmartwychwstania Pańskiego. Wiele zdrowia, szczęścia, uśmiechów, a przede wszystkim wielu Bożych Błogosławieństw. Niech zmartwychwstały Pan i Król nasz, Jezus Chrystus błogosławi nam, naszym rodzinom, naszej Ojczyźnie i niech z pomocą swej Matki, naszej Królowej doprowadzi nas wszystkich do naszej prawdziwej Ojczyzny, do Królestwa Niebieskiego.
Chrystus po to umarł i zmartwychwstał, aby panować nad umarłymi oraz nad żywymi. Rz14:9 ALLELUJA
/leszed

ps. dzięki za życzenia aczkolwiek z jedną protestancką uwagą, wiedziałeś, że nie przyjmę tradycji, która każe prosić o wsparcie ludzi, matek i innych zmarłych.

Wszystkiego dobrego wszystkim!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: hiob » 12-04-09, 13:47

leszed pisze:...

ps. dzięki za życzenia aczkolwiek z jedną protestancką uwagą, wiedziałeś, że nie przyjmę tradycji, która każe prosić o wsparcie ludzi, matek i innych zmarłych.

Wszystkiego dobrego wszystkim!
Jak zapewne się domyślasz, wysłane z forum życzenia miały identyczne brzmienie. Na pewno nie miałem intencji obrażania nikogo. Chętnie też podyskutuję na temat świętych, którzy orędują za nami i zanoszą nasze modlitwy przed oblicze Ojca, (jak wyraźnie uczy np, Apokalipsa 5,8), ale może nie w tym wątku ;-) :mrgreen: Serdecznie pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: herz » 12-04-09, 15:46

Wszystkim użytkownikom forum,a w szczególności Hiobowi,dzięki któremu mamy możliwość bycia tu razem zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy w rodzinnym gronie życzy Maciek "herz"
Spóźnione ale szczere.
Pozdrawiam serdecznie.

kalamat
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 25-11-08, 20:37

Re: Wesołego Alleluja!

Post autor: kalamat » 12-04-09, 19:40

KubaCh pisze: pół godziny temu wróciłem w liturgii Wigilii Paschalnej - 5 godzin w kościele, nogi bolały, tyłek też (od siedzenia), ale warto było - zwłaszcza, że zgodnie z lokalną tradycją zakończyliśmy polonezem w kościele (byłem w następnej parze za przeorem).
Proszę mi przyblizyć to, co zatłuściłam o tej lokalnej tradycji, o zakończeniu polonezem, ( nie słyszałam wcześniej o takich zwyczajach czy tradycji), oraz czy Wigilia Paschalna, to była zakończona Mszą Rezurekcyjną? i rano już nie było Procesji Rezurekcyjnej?
Proszę o wypowiedź.

ODPOWIEDZ