Żydzi, Izraelici i poganie

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Kiero
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 29-08-10, 13:27
Lokalizacja: Polska

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Kiero » 25-04-11, 14:43

Hiobie, nie ukrywam że chętnie poznał bym Twoje zdanie w temacie :mrgreen:

**
Pozdrawiam w Zmartwychwstałym życząc wielu łask Bożych :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: hiob » 26-04-11, 23:33

konik pisze:Wez sie do roboty , bo piszesz glupoty (je to nach Cleaner) ;-)
No i na tym bysmy zakonczyli.
Pozdrowienia jak najserdeczniejsze.
Cleaner pisze:konik :
wszystkie Twoje posty na poziomie gimnazjum, żałuję rozpoczynania jakiejkolwiek wymiany zdań z Tobą... i już nie musisz mi dziękować za odpisanie bo 2gi takiego błędu nie popełnię.
Panowie! Tego typu uwagi są wyraźnie zabronione regulaminem tego forum i kilka osób już wyleciało stąd za podobne sformułowania. Ja będę tego pilnował z całą bezwzględnością i bardzo proszę o dyskusję na temat, a nie na temat dyskutantów. Administrator.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: hiob » 26-04-11, 23:43

Kiero pisze:Hiobie, nie ukrywam że chętnie poznał bym Twoje zdanie w temacie :mrgreen:

**
Pozdrawiam w Zmartwychwstałym życząc wielu łask Bożych :-)
Moje zdanie wypowiedziałem już wcześniej i nie mam nic więcej do dodania. Nie jest dla mnie do końca jasne co papież miał na myśli, dlatego trudno mi to komentować, a nie chcę spekulować. Jest oczywiste, że Nowe Przymierze zastąpiło Stare, wypełniło je. Jest też oczywiste, że Naród Żydowski na zawsze będzie najstarszym dzieckiem Boga, pierworodnym synem wśród narodów świata. To się nigdy nie zmieni. Jest oczywiste, że musimy się modlić, by wszyscy ludzie na świecie poznali Jezusa. Jest oczywiste, że bardzo wielu Żydów uznało w Jezusie Mesjasza w pierwszym wieku. Jest oczywiste, że dziś dla Żyda uznanie Jezusa za Boga to jakby zaparcie się swej tożsamości. Musimy to zrozumieć. Nie bardzo wiem zatem co mam tu dodać do tematu...
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Kiero
Przyjaciel forum
Posty: 28
Rejestracja: 29-08-10, 13:27
Lokalizacja: Polska

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Kiero » 27-04-11, 21:45

Cóż, jest zasadnicza różnica między trwaniem dwu Przymierzy i istnienie tylko jednego-wiecznotrwałego.. jest to fundamentalne pytanie zarówno biblijne, ale nawet eklezjologiczne... ale jeżeli nie masz nic do dodania - ok, milknę.

***

Jeszcze btw:
Wypowiedzi papieży są oczywiście w kontekście, zwłaszcza Benedykta XVI, którą można przeczytać w wywiadzie rzece sprzedawanym na kilogramy w księgarniach.

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: koterba » 22-05-11, 13:18

http://www.youtube.com/user/DavidDukePL ... 0Se5mIoDNI

Billy Graham, Nixon, Zydzi w USA, Hollywood.

koterba
Przyjaciel forum
Posty: 326
Rejestracja: 17-12-10, 21:15
Lokalizacja: Podlasie

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: koterba » 22-05-11, 13:28

http://www.youtube.com/user/DavidDukePL ... 7cBAKCP4Ws

jak syjonisci edukuja swoje dzieci.Ciekawe czy w TVP by cos takiego przeszlo (w druga strone)

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Wojciech_Domini » 22-05-11, 20:03

Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce
Ten tekst powyższy świadczy o niewierności tych Żydów do których Dobra Nowina było jednoznacznie głoszona przez Jezusa, gdzie tamtejsi Żydzi mieli jasną możliwość dokonać wyboru.

"A cały lud odpowiadając, rzekł: Krew Jego na nas i na dzieci nasze" - Mateusz 27: 25
Są to słowa Żydów a nie Boga co siłą rzeczy nie jest tak samo ważne. Uważam iż wypada przypomnieć sobie słowa mówiące o tym iż nikt nie powinien odpowiadać za cudze grzechy.

"Człowiek który grzeszy, umrze. Syn nie poniesie kary za winę ojca ani ojciec nie poniesie kary za winę syna. Sprawiedliwość będzie zaliczona sprawiedliwemu a bezbożność spadnie na bezbożnego." - Ezechiel 18: 20

List do Rzymian 9: 3-5 "Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała, Izraelitów do których należy synostwo i chwała i przymierza i nadanie zakonu, i służba Boża i obietnice. Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen

Powyżej Święty Paweł z Tarsu stwierdza iż do Żydów należy przymierze czy tego chcą czy też nie bo Bóg nie zmienia swojego zdania. Dobitnie stwierdza to Bóg w Izajaszu 54:9 - "Bo tak jest u mnie, jak w czasach Noego: jak przysięgłem, że wody z czasów Noego nie zaleją ziemi, tak przysięgam, że już nie będę się gniewał na Ciebie i nie będe Ci robił zarzutów"

Oraz Izajasz 49 : 15 "Czy kobieta może zapomnieć o swoim niemowlęciu i nie zlitować się nad dziecięciem swojego łona? A Choćby nawet one zapomniały, ja Cie nie zapomnę."

Bóg nie odrzucił swojego ludu, Święty Paweł pokazuje to na przykładzie przeszłości gdy Żydzi zbłądzili za baalami. Mimo że niewielka ilość pozostała przy Baalu to i tak Bóg dochowywał im wierności.

"Nie odrzucił Bóg swego ludu, który uprzednio sobie upatrzył" - Rzymian 11:2
Podobnie, później piszę - Rzymian 11: 11-12 "Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść. Bo jeśli ich upadek stał się bogactwem świata, a ich porażka bogactwem pogan, to o ileż bardziej ich pełnia?"

Co do linków pokazujących bluźnierstwa w bajkach dla dzieci to odpowiem tak. Media izraelskie są bardzo zróżnicowane i nie są zgodne np. co do kwestii Palestyny, zwłaszcza te nadające po angielsku i fakt iż pewne stacje nadają bluźniercze programy nie zmienia faktu iż wiele Żydów(w tym też moi znajomi) posiada bardzo pozytywne zdanie na temat Jezusa mimo iż nie przyjmują go jako zapowiadanego Pomazańca przez Hebrajską Torę...

Przypomina mi się poza tym w 2000 wydane oświadczenie wielu Rabinów "Dabru Emet"(Mówcię Prawdę), przedstawiających swój obecny stosunek do Chrześcijaństwa...

http://www.dialog.org/dialog_pl/dabru-emet-pl.htm

Polak maly
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 08-05-12, 16:31

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Polak maly » 15-05-12, 15:49

Nadddddddddddddd
Ostatnio zmieniony 20-08-19, 23:08 przez Polak maly, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Arturo » 15-05-12, 18:54

Drogi polakumaly

Jeśli masz czas i ochotę dowiedzieć się więcej i pogłębić swoją wiedzę, polecam Ci i wszystkim którzy zajrzą do tego wątku, wykłady księdza profesora Waldemara Chrostowskiego.

Są one dostępne, jako pliki mp3 do ściągnięcia i posłuchania, pod linkiem:

http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?page_id=4720

Tam jest wprowadzenie do Ewangelii i każda z Ewangelii jest omówiona osobno w wykładach.
Te wykłady były dla mnie obfitym źródłem wiedzy o tym jak Ewangelie powstały i jakie było tło historyczne ich powstania.
Te wykłady są według mnie jak najbardziej godne do polecenia w tym wątku, gdyż ksiądz profesor miedzy innymi omawia stosunki jakie panowały między Żydami, pierwszymi Chrześcijanami i innymi narodami w pierwszych latach po Zmartwychwstaniu Jezusa.

Polecam
Artur
Ostatnio zmieniony 15-05-12, 18:59 przez Arturo, łącznie zmieniany 1 raz.

Polak maly
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 08-05-12, 16:31

Re: Żydzi, Izraelici i poganie

Post autor: Polak maly » 16-05-12, 19:47

Dzięki. Będę musiał dokładnie przestudiować ten temat :)

ODPOWIEDZ