Dlaczego 25 Marca?

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Dlaczego 25 Marca?

Post autor: hiob » 25-03-11, 15:07

Dziś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Czyli, mówiąc po ludzku, dzisiaj świętujemy moment, gdy Maryja Dziewica zaszła w ciążę. Czemu dzisiaj? W połowie okresu Wielkiego Postu, całkiem "niepokolei" w liturgicznym kalendarzu? To oczywiste przecież, ale wielu osobom otwierają się szeroko oczy ze zdumienia, gdy pierwszy raz to sobie uświadomią. Dzisiaj po prostu jest dziewięć miesięcy do Bożego Narodzenia, a normalna ciąża, jak wiadomo, trwa dziewięć miesięcy.

Trochę niedobrze, że to akurat tak wypada, bo jakoś cicho obchodzimy tę uroczystość, a przecież to właśnie teraz Bóg do nas przychodzi. To dziś, nie w Boże Narodzenie staje się jednym z nas. To dziś następuje Wcielenie, wkroczenie w materialną rzeczywistość, czasoprzestrzeń, w historyczny ciąg wydarzeń ludzkości. Emanuel, Bóg z nami zaczyna żyć wśród nas.

Wielu z nas uczestniczy w duchowej adopcji dziecka poczętego. Tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, serdecznie właśnie dziś zachęcam do tego. Choćby na dziewięć miesięcy. Choćby od dziś do Bożego Narodzenia. Można uratować w ten sposób wiele dzieci. Ja modlę się słowami, jakie dał nam Sługa Boży, arcybiskup Fulton Sheen, ale forma jest dowolna. Każdy w Necie znajdzie więcej na ten temat, jeżeli tylko będzie chciał. Zresztą wystarczy własna modlitwa – krótka prośba do Pana o uratowanie nienarodzonego dziecka, któremu grozi aborcja.

Pamiętajmy, że Jezus był Bogiem zanim Archanioł Gabriel zwiastował pannie Maryi. Był Bogiem w momencie zwiastowania. Był Bogiem minutę później, gdy jego Ciało składało się z jednej komórki, czy z czterech, czy z szesnastu. Był Bogiem dziewięć miesięcy później, gdy w Betlejem przyszedł na świat. Jest Bogiem i teraz.

Uświadomienie sobie tego pomaga nam zrozumieć, kim jest poczęte dziecko. Gdyby ktoś zabił tę żyjącą komórkę, którą ja kiedyś byłem, tę zygotę, czy embriona – to ja, właśnie ja, bardzo konkretnie ja bym się nigdy nie narodził. To zabiłby właśnie mnie. Gdyby ktoś zabił To, Co było pod sercem Maryi, zabiłby Boga. Wcale nie mniej, niż stało się to później na Krzyżu. Zamordowanie człowieka zawsze jest tym samym, niezależnie od tego, czy ma minuty życia za sobą, czy 99 lat.

Adoptujmy nienarodzone dzieci. Proszę Was o to z całego serca.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Katarzyna
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 26-03-11, 23:56
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Dlaczego 25 Marca?

Post autor: Katarzyna » 27-03-11, 14:59

To bardzo ciekawe... jakoś jak byłam młodsza zastanawiało mnie to jak wyglądała ciąża Matki Bożej i czy na prawdę była taką prawdziwą ludzką ciążą... Ale Hiobie, nie zawsze ciąża trawa równe 9 miesięcy a jeśli Jezus urodził się później albo wcześniej? A nie równe 9 mcy ? Jest na to jakiś dowód?
I w sumie masz dużo racji co do poczętego dziecka, jakim by ono potem w przyszłości nie było..
Gdy się uśmiechasz cały świat pięknieje! :)

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego 25 Marca?

Post autor: Arturo » 27-03-11, 15:46

Katarzyna pisze:Ale Hiobie, nie zawsze ciąża trawa równe 9 miesięcy a jeśli Jezus urodził się później albo wcześniej? A nie równe 9 mcy ? Jest na to jakiś dowód?
Łk 2:4-6
4. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida,
5. żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna.
6. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania.
(BT)


Nadszedł czas rozwiązania. Myślę że możemy być spokojni że Maryja urodziła Syna w zgodzie z ludzką naturą.

Pozdrawiam
Artur

Awatar użytkownika
Katarzyna
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 26-03-11, 23:56
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Dlaczego 25 Marca?

Post autor: Katarzyna » 27-03-11, 16:15

ale różnie bywa... dobra... nie wykłócam się :)
Gdy się uśmiechasz cały świat pięknieje! :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Dlaczego 25 Marca?

Post autor: hiob » 28-03-11, 05:20

Katarzyna pisze:To bardzo ciekawe... jakoś jak byłam młodsza zastanawiało mnie to jak wyglądała ciąża Matki Bożej i czy na prawdę była taką prawdziwą ludzką ciążą... Ale Hiobie, nie zawsze ciąża trawa równe 9 miesięcy...
Jasne, że nie zawsze. :-D Moja córeczka urodziła się w 24 tygodniu ciąży, mój syn w 32. Może moja żona jest leniwa i nie chciało jej się chodzić z brzuchem 40 tygodni? :lol: Ale serio, to nie mamy żadnych podstaw na to, by uważać, że ciąża Maryi była w jakikolwiek sposób różna od ciąży zdrowej kobiety. Maryja była doskonałą, zdrową kobietą, więc i jej ciąża z pewnością była "podręcznikowa".

Przy okazji polecam inny tekst, gdzie uzasadniam dlaczego wierzę, że 25 grudnia nie jest symboliczną datą, ale rzeczywistym dniem narodzin Pana Jezusa: viewtopic.php?t=1800
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ