Katolicki Poradnik Wyborców

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
matizolkusza
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 14-02-11, 18:51
Lokalizacja: Olkusz

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: matizolkusza » 30-09-11, 14:06

KubaCh, być może nie rozumiem zasady działania ordynacji wyborczej RP, ale z tego co wiem mandaty w poszczególnych okręgach są przydzielane według metody d'Honta, czyli liczy się to ile głosów przypadło na poszczególny komitet wyborczy, a nie kandydata. Jeśli przykładowo komitet partii A dostanie 5 mandatów, to do sejmu wybierana jest pierwsza piątka z listy, tak? Nieważne jest natomiast ile głosów dostało tych 5ciu pierwszych, ważne, że na liście są wyżej od reszty.
KubaCh pisze: Kościół wcale nie zajął żadnego stanowiska w kwestii tego którą konkretnie partię wybrać i nikogo nie namawia do głosowania na PiS.
Taki jest odbiór społeczny całej tej akcji propagowania partii pro-kościelnych. Większość ludzi uważa, że cała Polska dzieli się na dwie partie - "liberalną" PO i "katolicką" PiS i kościół występując przeciwko PO automatycznie (mimowolnie) przysparza poparcia PiSowcom.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: KubaCh » 30-09-11, 17:56

matizolkusza pisze:KubaCh, być może nie rozumiem zasady działania ordynacji wyborczej RP
Skoro nie rozumiesz działania ordynacji wyborczej, to ja bym radził najpierw poczytać i zrozumieć, a potem udzielać porad innym.
matizolkusza pisze: Jeśli przykładowo komitet partii A dostanie 5 mandatów, to do sejmu wybierana jest pierwsza piątka z listy, tak?
No właśnie nie - raz to już napisałem, ale jak widać mi nie wierzysz. Więc odsyłam do kodeksu wyborczego:
Art 233 pisze:§ 1. Mandaty przypadające danej liście kandydatów uzyskują kandydaci w kolejności otrzymanej liczby głosów.
Całość kodeksu wyborczego do znalezienia m.in. na stronach Państwowej Komisji Wyborczej -> http://pkw.gov.pl/ustawy-wyborcze/ustaw ... stawe.html
matizolkusza pisze:Większość ludzi uważa, że cała Polska dzieli się na dwie partie
To ciekawe - bo w moim otoczeniu nikt tak nie uważa. Co więcej - moim zdaniem uważają tak jedynie liderzy PO i PiS (bo im tak wygodniej). A dla przypomnienia - w obecnym Sejmie jest 5 partii, z czego 4 weszły do Sejmu w drodze wyborów (PJN miał trochę inną historię).
matizolkusza pisze:kościół występując przeciwko PO automatycznie (mimowolnie) przysparza poparcia PiSowcom.
A to Kościół (zakładam, że chodziło Ci o Kościół a nie kościół) występuje przeciwko PO? To ciekawe, bo po pierwsze nic mi o tym nie wiadomo, a po drugie - znam wielu księży, którzy na PO będą głosować.

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Lechita » 01-10-11, 09:01

A to Kościół (zakładam, że chodziło Ci o Kościół a nie kościół) występuje przeciwko PO? To ciekawe, bo po pierwsze nic mi o tym nie wiadomo, a po drugie - znam wielu księży, którzy na PO będą głosować.
Z całym szacunkiem KuboCh, ale powinieneś zapoznać się z nauką Świętego Rzymskiego Kościoła Katolickiego. Wystarczy przeczytać kilka papieskich encyklik, które jednoznacznie potępiają organizacje oraz ich zwolenników, które wyznają poglądy liberalne, komunistyczne itd. itd. (np.Sylabus).

Tacy księża, którzy występują wbrew tej nauce Kościoła są schizmatykami, sami siebie z Kościoła wykluczają i niestety pociągają za sobą biedne owieczki.

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: KubaCh » 01-10-11, 09:40

Lechita pisze:Z całym szacunkiem KuboCh, ale powinieneś zapoznać się z nauką Świętego Rzymskiego Kościoła Katolickiego. Wystarczy przeczytać kilka papieskich encyklik, które jednoznacznie potępiają organizacje oraz ich zwolenników, które wyznają poglądy liberalne, komunistyczne itd. itd. (np.Sylabus).
Lechito - a tak konkretniej możesz? Bo ja przeczytałem np. Syllabus Errorum, a także program Platofrmy (który akurat z komunizmem nic wspólnego nie ma) i jakoś nie widzę sprzeczności (może z wyjątkiem potępienia wolności religijnej w Syllabusie, ale tutaj akurat z pomocą przychodzą mi dokumenty SV2, które na problem rzucają nowe światło).

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Lechita » 01-10-11, 10:10

Lechito - a tak konkretniej możesz? Bo ja przeczytałem np. Syllabus Errorum, a także program Platofrmy (który akurat z komunizmem nic wspólnego nie ma) i jakoś nie widzę sprzeczności
KuboCh, znowu z całym szacunkiem, ale nie lawiruj, nie będę tutaj wklejał całych encyklik, bo i tak tego tutaj nikt nie przeczyta. Wymienię podstawowe rzeczy, które są sprzeczne z nauka Kościoła a które prezentuje PO: liberalizm, wolność sumienia i wyznania, rozdział Kościoła od państwa itd. Koronnym argumentem przeciwko PO jest jej przyzwolenie na aborcję.

I właściwie tylko ten jeden argument (aborcja) dyskwalifikuje tę partię. A więc każdy katolik a tym bardziej ksiądz nie może głosować i popierać PO ani innych partii o podobnych "wartościach", bo automatycznie jest w sprzeczności z nauką Boga i nie może nazywać siebie katolikiem. I ta kwestia nie podlega dyskusji ani próbom wybielania. Podpieranie się autorytetem "księży" głosujących na PO jest w moim odczuciu manipulacją i grzechem.

Tyle mam do powiedzenie, dziękuję i pozdrawiam :-)

noOne

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: noOne » 01-10-11, 19:37

nie można pogodzić życia z Bogiem i głosowania na PO - to się wyklucza
głosowanie za mordowaniem dzieci nienarodzonych to nie jest droga do Królestwa Bożego,
liberalizm, wolność wyznania, rezygnacja z wartości chrześcijańskich, kłamstwa, manipulacje..
to nie idzie w parze z wartościami Katolika

Baboon

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Baboon » 01-10-11, 20:18

noOne pisze:nie można pogodzić życia z Bogiem i głosowania na PO - to się wyklucza
głosowanie za mordowaniem dzieci nienarodzonych to nie jest droga do Królestwa Bożego
Na tej samej zasadzie nie można pogodzić z Bogiem głosowania na PiS i większość innych partii.. Czy jakaś partia poza kanapa Marką Jurka ma wyraźnie anty-aborcyjny program?

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: KubaCh » 03-10-11, 00:08

Lechita pisze:Wymienię podstawowe rzeczy, które są sprzeczne z nauka Kościoła a które prezentuje PO: liberalizm, wolność sumienia i wyznania, rozdział Kościoła od państwa itd.
Lechito,

nie wiem jakiego Kościoła naukę wyznajesz, ale jeśli uznajesz, że po SVII Kościół nadal ma siedzibę w Rzymie i kieruje nim biskup tego miasta, to zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i rozdział Kościoła od państwa są zgodne z nauką tego Kościoła. A jeśli twierdzisz, że dokumenty SVII są nieważne, to mamy problem z określeniem który z nas jest schizmatykiem.

Co do liberalizmu - to słowo może mieścić w sobie tak dużo różnych treści, że ciężko ustalić, czy liberalizm jest zgodny z nauką Kościoła czy nie. Trzeba by było rozmawiać o szczegółach.
Lechita pisze: Koronnym argumentem przeciwko PO jest jej przyzwolenie na aborcję.
Tu się zgadzam - przyzwolenie na aborcję jest niedopuszczalne. Tyle, że w tym wypadku to akurat zarówno program Platformy, jak i dotychczasowa wieloletnia praktyka pokazuje, że to kwestia sumienia każdego z posłów i PO nie ma tutaj obowiązującego wszystkich stanowiska. Wyjątkiem było ostatnie głosowanie - ale tutaj decyzja była podyktowana raczej tym, by nie zaczynać pracy nad nowymi projektami kontrowersyjnych ustaw w przededniu kampanii wyborczej. Nie powiem żeby mnie ta decyzja PO ucieszyła, ale z drugiej strony ją rozumiem. Za chwilę będzie nowy Sejm i pewnie wtedy będzie czas na kolejną debatę nad projektami ustaw dotyczących aborcji.

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Lechita » 03-10-11, 09:20

Lechito,nie wiem jakiego Kościoła naukę wyznajesz, ale
Bardzo proszę KuboCh bez takich socjotechnicznych zagrywek słownych.
to zarówno wolność sumienia i wyznania, jak i rozdział Kościoła od państwa są zgodne z nauką tego Kościoła
Pan Bóg dał nam wolną wolę i potępienie wieczne też jest zgodne z nauką Kościoła.
Czy państwo ateistyczne (rozdział Kościoła od państwa) sprzyja krzewieniu wiary w Boga Trójjedynego? Czy satanista (wolność wyznania) jest członkiem Kościoła? Czy człowiek odrzucający Prawo Boże (wolność sumienia) jest katolikiem? Od kiedy to rolą Kościoła przestało być rozszerzanie Królestwa Bożego na ziemi i nawracanie a stało się usprawiedliwianie błądzących zamiast kierowania ich na właściwe drogi?

Nie wystarczy zacytować jedno wyrwane zdanie ale trzeba je zrozumieć w oparciu o wielowiekową Tradycję Kościoła. Inaczej to nie ma sensu.
Co do liberalizmu - to słowo może mieścić w sobie tak dużo różnych treści, że ciężko ustalić, czy liberalizm jest zgodny z nauką Kościoła czy nie. Trzeba by było rozmawiać o szczegółach.
Proszę bardzo: http://www.rodzinakatolicka.pl/index.ph ... zez-papiey
Tu się zgadzam - przyzwolenie na aborcję jest niedopuszczalne. Tyle, że w tym wypadku to akurat zarówno program Platformy, jak i dotychczasowa wieloletnia praktyka pokazuje, że to kwestia sumienia każdego z posłów i PO nie ma tutaj obowiązującego wszystkich stanowiska. Wyjątkiem było ostatnie głosowanie - ale tutaj decyzja była podyktowana raczej tym, by nie zaczynać pracy nad nowymi projektami kontrowersyjnych ustaw w przededniu kampanii wyborczej. Nie powiem żeby mnie ta decyzja PO ucieszyła, ale z drugiej strony ją rozumiem. Za chwilę będzie nowy Sejm i pewnie wtedy będzie czas na kolejną debatę nad projektami ustaw dotyczących aborcji.
"Niech mowa wasza będzie: Tak, tak; nie, nie" a Ty chcesz lawirować miedzy Prawdą a fałszem i między Bogiem a szatanem.
to mamy problem z określeniem który z nas jest schizmatykiem
Ja nie mam takiego problemu :shock:

noOne

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: noOne » 03-10-11, 10:08

Lechita, to bardzo mocno liberalne forum (nie katolickie), gdzie temat masonerii, jednego rzadu swiatowego itp sa uwazane za basnie
katolik wie, ze liberalizm to najwieksze zagrozenie dla Kosciola Chrystusowego (i grzech jednoczesnie)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Twin » 03-10-11, 11:07

Lechita pisze:Czy państwo ateistyczne (rozdział Kościoła od państwa) sprzyja krzewieniu wiary w Boga Trójjedynego?
Najbardziej szerzeniu wiary w Boga Trójjedynego sprzyja trwanie w Jezusie Chrystusie. Kwestia czy państwo jest ateistyczne czy nie, jest sprawą ważną ale nie pierwszoplanową, tak jak to usiłują wmówić niektóre środowiska. Sama historia mówi, że siłą Kościoła jest wypróbowana przez przeciwności wiara chrześcijan a nie odpowiednie przepisy prawne, pozwalające chrześcijanom obrastać tłuszczykiem.
Lechita pisze:Czy satanista (wolność wyznania) jest członkiem Kościoła? Czy człowiek odrzucający Prawo Boże (wolność sumienia) jest katolikiem?
Obaj są poza Kościołem. I co teraz? Najlepiej iść na nich z kijem i nauczyć rozumu? A może by tak zaświadczyć własnym życiem, że Prawo Boże jest dla dobra człowieka? Jeśli weźmiesz kij i na nich uderzysz po to aby podzielali Twoje poglądy, to skąd wiesz, że gdy już je podzielą Ty sam nie oberwiesz kijem? O ile pamiętam Ewangelię to mamy się dzielić miłością a nie kijami.
Lechita pisze: Od kiedy to rolą Kościoła przestało być rozszerzanie Królestwa Bożego na ziemi i nawracanie a stało się usprawiedliwianie błądzących zamiast kierowania ich na właściwe drogi?
Królestwo Boże nie rozszerza się na ziemi poprzez sztuczne zapisy prawne tylko poprzez zwiększanie liczebności ludzi należących do tego Królestwa. Jeśli dla Ciebie rozszerzeniem Królestwa jest zapis "od dziś Polska jest krajem katolickim" to zupełnie nie rozumiem takiego poglądu. Co z tego, że np. Polska jest takim krajem skoro ludzie nie są? Kolejny pusty zapis jakich już w naszym prawie wiele. Polska będzie częścią Królestwa Bożego kiedy będą nią i jej obywatele a tego się nie robi poprzez formułki prawne tylko poprzez nawrócenie i to szczere i dobrowolne.
noOne pisze:to bardzo mocno liberalne forum (nie katolickie), gdzie temat masonerii, jednego rzadu swiatowego itp sa uwazane za basnie
Faktycznie, dla niektórych wypowiedzi (właśnie jak ta powyżej) powinien powstać specjalny dział: Bajki i historie science fiction.

Pozdrawiam
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Anaheim » 03-10-11, 11:42

noOne pisze:Lechita, to bardzo mocno liberalne forum (nie katolickie), gdzie temat masonerii, jednego rzadu swiatowego itp sa uwazane za basnie
katolik wie, ze liberalizm to najwieksze zagrozenie dla Kosciola Chrystusowego (i grzech jednoczesnie)
A czy Katolika definiuje wiara w masonerie i inne pierdoły nakręcane przez Radio MAryja, Gazete Polska i inne pseudokatolickie ruchy nacjonalistyczne czy wiara w Boga?! :evil:
Ostatnio zmieniony 03-10-11, 11:46 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Lechita
Przyjaciel forum
Posty: 73
Rejestracja: 08-05-09, 14:00
Lokalizacja: z Polski

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Lechita » 03-10-11, 14:04

noOne pisze:Lechita, to bardzo mocno liberalne forum (nie katolickie), gdzie temat masonerii, jednego rzadu swiatowego itp sa uwazane za basnie
katolik wie, ze liberalizm to najwieksze zagrozenie dla Kosciola Chrystusowego (i grzech jednoczesnie)
noOne zauważyłem właśnie i zgorszyłem się, że sam administrator prezentuje takie poglądy :roll:
Anaheim pisze:A czy Katolika definiuje wiara w masonerie i inne pierdoły nakręcane przez Radio MAryja, Gazete Polska i inne pseudokatolickie ruchy nacjonalistyczne czy wiara w Boga?!
Jeśli nie wierzysz w masonerie to znaczy, że nie znasz nauczania Kościoła, ponieważ Papieże potępili masonerie oraz wszystkich ją wspierających. Według Ciebie kolejni Papieże potępiali baśnie i inne pierdoły?

Masoneria stworzyła anty-kościół, który walczy z Prawdziwym Kościołem Chrystusowym. To właśnie ten anty-kościół nauczył Cię nazywać Radio Maryja pseudokatolickim.
Twin pisze: Kwestia czy państwo jest ateistyczne czy nie, jest sprawą ważną ale nie pierwszoplanową, tak jak to usiłują wmówić niektóre środowiska.
Które to są te "niektóre środowiska"? Może Papież Św.Pius X i Jego encyklika "Vehementer nos" a może Leon XIII i "Immortale dei" a może Pius XI i "Quas Primas"?
Twin pisze:Obaj są poza Kościołem. I co teraz? Najlepiej iść na nich z kijem i nauczyć rozumu?
Lepiej iść do Nieba z obitym tyłkiem niż do piekła z nietkniętym, chyba się ze mną zgodzisz :mrgreen: .
Twin pisze:A może by tak zaświadczyć własnym życiem, że Prawo Boże jest dla dobra człowieka?
Oczywiście, że mamy świadczyć własnym życiem, że Prawo Boże jest dla dobra człowieka. A jeśli jest dla dobra człowieka to niby dlaczego nie wpisać go w konstytucję?
Twin pisze:Polska będzie częścią Królestwa Bożego kiedy będą nią i jej obywatele a tego się nie robi poprzez formułki prawne tylko poprzez nawrócenie i to szczere i dobrowolne.


Jak chcesz nawracać? Zgadzając się na promowanie przez państwo satanizmu, liberalizmu, ateizmu ? Kto ma większe szanse na zbawienie? Czy człowiek wychowany na wartościach religijnych, czy na wartościach anty-religijnych? Pamiętaj przy tym, że państwo spełnia też rolę wychowawczą, poprzez promowanie, zakazywanie itd. Masz przykład wielu akcji wspieranych przez państwo np. akcja rzucania palenia, wspieranie zdrowego stylu życia itd.

noOne

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: noOne » 03-10-11, 18:59

Lechita pisze: noOne zauważyłem właśnie i zgorszyłem się, że sam administrator prezentuje takie poglądy :roll:
admini + moderatorzy - szok.. jak to mozliwe ?
wycinac z rzeczywistosci istnienie antykosciola - masonerii?
ktory rzadzi swiatem od setek lat ? (szczegolne popisy daja w ostatnim stuleciu)

a skoro to watek "poradnik wyborcy" to pytanko, czy ktos z Was szanowni czytelnicy uwaza ze ktorakolwiek z partii do tych wyborow nie jest wykonawca decyzji loz masonskich ?
odpowiem od razu - ze za kazda z nich jest ukryty "mocodawca"..
to tak jak smieszne rozgrywki w usa demokraci & republikanie
psy szczekaja ale karawana jedzie do przodu..

(Marka Jurka niestety wypchnęli poza bande)

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Katolicki Poradnik Wyborców

Post autor: Twin » 03-10-11, 20:27

Lechita pisze:
Twin pisze:
Kwestia czy państwo jest ateistyczne czy nie, jest sprawą ważną ale nie pierwszoplanową, tak jak to usiłują wmówić niektóre środowiska.
Które to są te "niektóre środowiska"? Może Papież Św.Pius X i Jego encyklika "Vehementer nos" a może Leon XIII i "Immortale dei" a może Pius XI i "Quas Primas"?
Te "niektóre środowiska" to grupki pseudokatolików upatrujących swojej nadziei nie w Bogu ale w kawałkach papieru zapisanych odpowiednimi paragrafami.
Czytałeś choć jedną z tych encyklik, na które się powołujesz? Mam przekonanie graniczące z pewnością, że nie.
Lechita pisze:
Twin pisze:
Obaj są poza Kościołem. I co teraz? Najlepiej iść na nich z kijem i nauczyć rozumu?
Lepiej iść do Nieba z obitym tyłkiem niż do piekła z nietkniętym, chyba się ze mną zgodzisz :mrgreen: .
Zgodzę się z Tobą o ile sam obijesz własny tyłek. Nie masz prawa zmuszać drugiego człowieka siłą do przyjęcia Twoich poglądów. Nie tego uczył Jezus Chrystus i nie o tym napisano w encyklikach, które przywołałeś, dlatego wątpię abyś czytał choć jedną z nich w całości. Papieże od katolików wymagali aby postępowali nienagannie aby dawali świadectwo swojej wierze a nie tłukli pogan kijami.
Lechita pisze: Oczywiście, że mamy świadczyć własnym życiem, że Prawo Boże jest dla dobra człowieka. A jeśli jest dla dobra człowieka to niby dlaczego nie wpisać go w konstytucję?
Najpierw pokaż jakie owoce w Twoim życiu przynosi to prawo a by również i ci, którzy go nie poważają mogli się przekonać, że nie mają racji, a potem wpisuj w konstytucję. Na razie mam wrażenie, że chcesz wpisać w konstytucje i narzucić innym prawo, z którego przestrzeganiem sam masz kłopot.
Lechita pisze:
Twin pisze:
Polska będzie częścią Królestwa Bożego kiedy będą nią i jej obywatele a tego się nie robi poprzez formułki prawne tylko poprzez nawrócenie i to szczere i dobrowolne.
Jak chcesz nawracać? Zgadzając się na promowanie przez państwo satanizmu, liberalizmu, ateizmu ? Kto ma większe szanse na zbawienie? Czy człowiek wychowany na wartościach religijnych, czy na wartościach anty-religijnych? Pamiętaj przy tym, że państwo spełnia też rolę wychowawczą, poprzez promowanie, zakazywanie itd. Masz przykład wielu akcji wspieranych przez państwo np. akcja rzucania palenia, wspieranie zdrowego stylu życia itd.
A Ty jak chcesz nawracać? Promowaniem przemocy? Do wychowania człowieka w wartościach chrześcijańskich w pierwszej kolejności powołana jest rodzina i z niej młody człowiek czerpie wartości. Dlatego właśnie jest wielu świętych, którzy wychowani zostali przez pobożne rodziny żyjące w państwach bezbożnych a w Polsce, w której religia wciąż jeszcze odgrywa znaczącą rolę w życiu publicznym, rodziny ateistów i letnich katolików wychowują nowe pokolenie walczących z Kościołem.
Najłatwiej załatwić wpis do konstytucji i sprawa załatwiona, cały naród nawrócony a jak nie to się go siłą nawróci. Naprawdę dziwi mnie jak można dojść do takiego myślenia. Żeby nie było wątpliwości, sam jestem zwolennikiem odwoływania się do Boga w Konstytucji ale to odwołanie powinno wynikać z potrzeby serca, z potrzeby oddania Bogu należnej chwały a nie z potrzeby pomachania innym pięścią i pokazania kto tu rządzi.

Pozdrawiam
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Zablokowany