No i ?

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 22-12-11, 04:24

hiob pisze: Oburzyło Cię, że napisałem, że "Zawsze "Bóg, honor, Ojczyzna" było naszym hasłem." Sprostowałeś, że "Nie naszym, tylko niektórych Polaków". No dobrze. To chyba oczywiste, że były wyjątki. Ale też nigdzie nie napisałem, że to było hasło wszystkich Polaków, prawda?
Ok. To zamyka temat.
hiob pisze:Nie tylko nie będę nalegał, ale wręcz zaznaczę, że jak nie przestaniesz uciekać w stronę polityki, to zacznę usuwać posty i zamknę temat.
Dobra. Tylko jak tu przedstawić te powody i jednocześnie nie poruszyć polityki, czego zakazujesz? :) Hmm... Może tak:
hiob pisze:człowiek, który honoru nie ma - JEST kanalią.
Starczy, czy dalej będziemy drążyć temat ryzykując zjazd w stronę polityki?
hiob pisze:Czy uważasz, że nie ma realnej różnicy między rządami SLD, a rządami PiSu?
Różnice programowe były spore. Ale zbyt wiele realnych różnic było nieistotne.
hiob pisze:Przecież to człowiek służb, biznesmen z woli władzy, marionetka, która, być może urwała się ze sznurka
Widzę, że dobrze znasz biografię Palikota, ale tu nie chodzi o jego rodowód polityczny, ani o niego samego, tylko o zmiany, które zachodzą w naszym społeczeństwie :)
hiob pisze:Rozumiem, że Ty takiej Polski oczekujesz i takiej sobie życzysz.
Oczekuję Polski, w której jedyną granicą mojej wolności jest wolność innego człowieka.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: No i ?

Post autor: hiob » 22-12-11, 05:40

Baboon pisze:Oczekuję Polski, w której jedyną granicą mojej wolności jest wolność innego człowieka.
Problem polega jednak na tym, że to znaczy coś zupełnie innego dla Ciebie, ( albo precyzyjniej dla Palikota i jemu podobnych polityków) niż dla mnie.

Nie jest dla mnie wolnością przyzwolenie na zabijanie najsłabszych, najniewinniejszych braci i sióstr. Nie jest dla mnie wolnością legalizacja narkotyków. Nie jest dla mnie wolnością zgoda na to, by związki gejowskie miały te same prawa, co małżeństwa. Wszystkie te przypadki krzywdzą innych ludzi i krzywdzą społeczeństwo. Aborcja i eutanazja zabija niewinne osoby. Narkotyki nie tylko niszczą zdrowie bezpośrednio zainteresowanych, ale też powodują tragedie ich najbliższych i kosztują społeczeństwo miliony. Podobnie z promowaniem homoseksualizmu (o czym pisaliśmy w osobnym wątku). Twoje stwierdzenie więc wcale nie jest jednoznaczne i niczego nie wyjaśnia. Dla Ciebie Palikot jest kimś, kto niesie wolność i swobody, dla mnie to oprawca, który za głosy pewnej grupy wyborców jest gotów promowanie zabijania tych, którzy na niego, ani na nikogo innego, głosować nie mogą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 22-12-11, 05:50

Każda z kwestii, które poruszyłeś w powyższym poście ma swój własny topic na forum, więc chyba się zgodzisz z tym, że dyskusja dobiegła końca (chyba, że masz jakies pytania :) ).

Niosący Światło

Re: No i ?

Post autor: Niosący Światło » 22-12-11, 20:22

hiob pisze:Polska będzie w Europie, ale Europy nie będzie. Albo raczej będzie zupełnie inna rzeczywistość. I mam dla Ciebie zlą wiadomość: w tej nowej rzeczywistości żadne z idei rewolucji francuskiej, ani marksistowskiej, ani seksualnej się nie zachowają. Umrą wraz z całą naszą spróchniałą europejską "nowoczesnością".
Umrze stara Europa która da miejsce nowej. Być może będzie to federalna Europa. Jako przykład państwa gdzie postulaty Palikota zostały wprowadzone mogę podać Szwecję. Na pewno nie jest to państwo w stanie rozkładu. Wystarczy popatrzeć na wskaźniki ONZ (np. HDI i HPI) które pokazują, że Szwecja jest w światowej czołówce pod względem rozwoju. W Szwecji szanuje się prawo co powoduje, że jest to jedno z najbezpieczniejszych państw na świecie. Kraj ten jest porównywany do Szwajcarii pod względem stabilności gospodarczej podczas obecnego kryzysu. Rozwinięty system świadczeń socjalnych sprawia, że nikt nie jest wykluczany społecznie. Niskie kary za przestępstwa dają skazanym szanse na resocjalizacje. Społeczeństwo zamiast mścić się na przestępcach stara się im pomóc. Takie podejście rzeczywiście działa. W Szwecji szanuje się prawa człowieka i to nieważne czy ktoś jest czarny czy jest gejem. To jest według mnie nowoczesne państwo. Warto dodać, że 65% Szwedów to ateiści. Nie wiem czy ateizm jest przyczyną tej rewolucji czy jej skutkiem ale to chyba mało istotne. Mam nadzieję, że i Polska kiedyś dorośnie do pewnych rzeczy. Już widać pierwsze symptomy zmian i to niekoniecznie w parlamencie.

Myślę, że kiedyś dożyję czasów w których będziemy żyć w zjednoczonej Europie, w państwie europejskim w którym szanuje się prawa wszystkich ludzi.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: No i ?

Post autor: Alex » 22-12-11, 20:57

Niosący Światło pisze:Umrze stara Europa która da miejsce nowej. Być może będzie to federalna Europa. Jako przykład państwa gdzie postulaty Palikota zostały wprowadzone mogę podać Szwecję. Na pewno nie jest to państwo w stanie rozkładu. Wystarczy popatrzeć na wskaźniki ONZ (np. HDI i HPI) które pokazują, że Szwecja jest w światowej czołówce pod względem rozwoju
Polecam świetny dokument Lecha Dokowicza pt."Postęp po szwedzku".
Jeśli obierzemy tę propagandę sukcesu - o której wspominasz - jak cebulę z kolejnych warstw fałszu, kłamstw i kolorowych fajerwerków obłudy zostanie nam to, co zamieszczono w opisie filmu:

"Reportaż obnażający rozpad szwedzkiego społeczeństwa będący wynikiem nadmiernej postępowości i zerwania z tradycyjnym pojmowaniem rodziny. Dla człowieka żyjącego w naszej kulturze obraz ten może być szokujący a nawet zatrważający. Jak się okazuje Szwecja to kraj gdzie polityka państwa niczym w komunistycznej Korei celowo prowadzi do zniszczenia więzi z bliskimi i wypaczeniu relacji społecznych dzięki czemu państwo może dyktować obywatelom co jest dobre a co złe, gdzie jednostka jest niemalże programowana przez inżynierie społeczną."

Nie wiem jak jest z legalnością ściągania tego torrenta więc nie polecam ale POSTĘP PO SZWEDZKU można całkiem spokojnie obejrzeć na YouTubie, w trzech częściach. I to już gorąco polecam. Już kiedyś nam wmawiano, że postęp jest pożądany, jest dobry, bo taki postępowy.
Po obejrzeniu tego filmu ma się ochotę zaintonować:
"Od powietrza, ognia, wojny i szwedzkiego postępu
zachowaj nas Panie"....
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
Kacper230
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 03-05-11, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: No i ?

Post autor: Kacper230 » 23-12-11, 00:07

Niosący Światło pisze:Problem polega na tym czy chcemy nowoczesnego państwa w którym każdy jest wolny.


A kto jest niewolny w naszym "zacofanym" kraju?
Niosący Światło pisze:Jako przykład państwa gdzie postulaty Palikota zostały wprowadzone mogę podać Szwecję.


Postulaty Palikota zrealizowane w Szwecji? :shock:
Czy w Szwecji upaństwowiono i ograniczono dostęp do in vitro , jak domaga się tego Palikot?
Niosący Światło pisze:Wystarczy popatrzeć na wskaźniki ONZ (np. HDI i HPI) które pokazują, że Szwecja jest w światowej czołówce pod względem rozwoju.
Są to wskaźniki niemiarodajne. np. HDI został stworzony przez ludzi lewicy, z myślą o tym, żeby chociaż w jakiejś jednej kategorii Kuba nie odstawała zbyt daleko od USA. :mrgreen: Stąd jako mierniki rozwoju społecznego przyjęto na przykład odsetek młodzieży objęty edukacją, ale już bez kłopotliwego i zgoła niepotrzebnego wnikania w jakość tej edukacji.
Według wskaźnika HDI Polska ma ten sam poziom rozwoju co Kuba :-D

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0826063800
Niosący Światło pisze:Kraj ten jest porównywany do Szwajcarii pod względem stabilności gospodarczej podczas obecnego kryzysu.


Polska też jest uważana za jeden z najstabilniejszych krajów w dobie kryzysu.

http://www.rynekinfrastruktury.pl/artyk ... g-pge.html
http://biznes.onet.pl/agencja-standardp ... news-detal

Stabilność liczbowa ładnie wygląda w obliczeniach ,ale średnio praktyce. :roll:
Niosący Światło pisze:Rozwinięty system świadczeń socjalnych sprawia, że nikt nie jest wykluczany społecznie.


Tak. Jeśli alkoholik nie datowałby dobrej miesięcznej pensji z dwa tygodnie nie picia to czułby się wykluczony(i nie mógłby później wrócić do chlania).
Państwo Szweckie stać na wywalanie fury pieniędzy na chore świadczenia socjalne ze względu na swoją pozycję hegemona w dziedzinie przemysłu ciężkiego oraz dużą liberalizacją gospodarki(większą niż Polski).W innym razie już dawno skończyła by tak jak Grecja. Idealnym porównaniem do Szwecji była jedna z większych wysp na Pacyfiku posiadająca w swoim czasie olbrzymie złoża fosforu(nie pamiętam nazwy wyspy). Też żyło się jak w bajce(państwo fundowało studia , gigantyczne świadczenia socjalne) , póki się nie skończył fosfor.
Rozwinięty system świadczeń socjalnych to balast dla państwa , który dodatkowo rozleniwia obywateli.
(W Szwecji idziesz na miesiąc do roboty , potem odchodzisz i przez trzy miesiące państwo praktycznie funduje ci dalszą egzystencję).


Niosący Światło pisze: W Szwecji szanuje się prawa człowieka i to nieważne czy ktoś jest czarny czy jest gejem.


Poprzez naruszanie równości wobec prawa i nadawanie przywilejów określonym grupom "nadludzi"?
Niosący Światło pisze:Warto dodać, że 65% Szwedów to ateiści.


Chyba w statystykach. :mrgreen:
Tymczasem w samym Sztokholmie żyje i prosperuje(zarejestrowanych jako działalność gospodarcza) 2 000 wróżek, astrologów i innych fengszujów. I przecież z głodu nie umierają. Zatem jakość tego deklarowanego ateizmu pozostawia czasem wiele do życzenia.
Szwecja nie jest narodem ateistycznym. Obecnie jest narodem niuejdża i szamaństwa.

W dowolnym społeczeństwie, również szwedzkim, odsetek ateistów nie może nigdy, w żadnych okolicznościach, przekroczyć 5%
Niosący Światło pisze:Mam nadzieję, że i Polska kiedyś dorośnie do pewnych rzeczy.


No , zliberalizowanie gospodarki by się przydało w Polsce , ale z tym PO(mimo mojej niechęci wobec tej partii) radzi sobie bardzo dobrze.
Palikociarnia ma liberalizację jedynie na papierze.
Humanity must have faith. Nothing unites mankind the way religion inspires unity. Religion brings hope, unification,
law and purpose. The foundations of civilisation itself.
But faith must be true, or it will lead to devastation.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: No i ?

Post autor: hiob » 23-12-11, 00:18

Niosący Światło pisze:
Umrze stara Europa która da miejsce nowej. Być może będzie to federalna Europa. Jako przykład państwa gdzie postulaty Palikota zostały wprowadzone mogę podać Szwecję. Na pewno nie jest to państwo w stanie rozkładu.
Nasza cywilizacja jest już w stanie rozkładu. A kierunek, a którym zmierza, a który Ty uważasz za postępowy, jedynie ten rozkład przyspiesza. Wszystkie cywilizacje w historii upadały poprzez rozkład rodziny i dziś jesteśmy świadkami dokładnie takiego samego zjawiska.
nikt nie jest wykluczany społecznie. Niskie kary za przestępstwa dają skazanym szanse na resocjalizacje. Społeczeństwo zamiast mścić się na przestępcach stara się im pomóc.
Tak.... I film, do którego Alex podała link, doskonale to ilustruje. :-/

W Szwecji szanuje się prawa człowieka i to nieważne czy ktoś jest czarny czy jest gejem.


Raczej należałoby powiedzieć, że szanuje się prawa człowieka, jeżeli ktoś jest czarny, albo jest gejem. Natomiast z pełnym majestacie prawa depcze się prawa innych grup. Przykład pastora, czy matki, której odebrano chore dziecko, co w konsekwencji spowodowało jego śmierć, czy też przykład fałszywie oskarżonego ojczyma doskonale ilustrują jak ten raj an ziemi funkcjonuje.
Warto dodać, że 65% Szwedów to ateiści.
Sądząc po wypowiedziach pastora i "pastorki" z kościoła luterańskiego, powiedziałbym nawet, że znacznie więcej Szwedów to ateiści. Ta para pastorów na pewno do wierzących w prawdziwego Boga nie należy.
Mam nadzieję, że i Polska kiedyś dorośnie do pewnych rzeczy. Już widać pierwsze symptomy zmian i to niekoniecznie w parlamencie.
To naprawdę tragiczne i żenujące, co mówisz. Jeżeli naprawdę tak myślisz, to szczerze Ci współczuję. Ja za to mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie i że powrócimy do wartości, dzięki którym Polska i cala Europa przez wieki rozwijała się dynamicznie i zdrowo.
Myślę, że kiedyś dożyję czasów w których będziemy żyć w zjednoczonej Europie, w państwie europejskim w którym szanuje się prawa wszystkich ludzi.
W zjednoczonej Europie już żyjemy, w europejskim państwie. Na dodatek w państwie, w którym szanuje się wszystkich ludzi. Przynajmniej z punktu widzenia prawa. To, na co Ty masz ochotę, to państwo, w którym szanuje się wybrane grupy ludzi, a odbiera się prawa ludziom, takim, jak ja.
Alex pisze:
Polecam świetny dokument Lecha Dokowicza pt."Postęp po szwedzku".
Dziękuję, Alex. Zobaczyłem. Naprawdę tragiczne. "Nowy, wspaniały Świat". Na psa urok.

Jedyne, co mi się nieodparcie nasuwa, to kilka cytatów z Pisma Świętego, którego co prawda pani pastor nie uważa za Słowo Boże, ale dla mnie ono Słowem Bożym jest:

Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! Biada tym, którzy się uważają za mądrych i są sprytnymi we własnym mniemaniu! Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i dzielni w mieszaniu sycery. Tym, którzy za podarek uniewinniają winnego, a sprawiedliwego odsądzają od prawa. Przeto jak słomę pożera język ognisty, a siano znika w płomieniu, tak korzeń ich będzie zgnilizną, a kiełek ich jak pył porwany się wzniesie, bo odrzucili Prawo Pana Zastępów i wzgardzili tym, co mówił Święty Izraela. (Iz 5, 20-24)

Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.
Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.
A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości.
Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.
(Rz 1:21-32)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 23-12-11, 12:40

Kacper230 pisze: W dowolnym społeczeństwie, również szwedzkim, odsetek ateistów nie może nigdy, w żadnych okolicznościach, przekroczyć 5%
Bo?
hiob pisze:odbiera się prawa ludziom, takim, jak ja.
Mogę prosić o parę przykładów?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: No i ?

Post autor: hiob » 23-12-11, 17:00

Baboon pisze:
hiob pisze:odbiera się prawa ludziom, takim, jak ja.
Mogę prosić o parę przykładów?
Przykłady masz na filmie, do którego podała link Alex.

Prawda jest taka, że np. homoseksualistów przez nazistami bronili właśnie chrześcijanie i nikt więcej. Bo chrześcijaństwo uczy, że każde życie jest bezcenne. Także to, że chrześcijanie uczą, że homoseksualne praktyki są grzechem, wynika z miłości do wszystkich ludzi. Dla nas bowiem jest ważne, byśmy wszyscy osiągnęli zbawienie.

Tymczasem "tolerancyjni" aktywiści forsują prawa, które nazywają każdą krytykę ich zachowania "mową nienawiści" i wsadzają do więzień tych, którzy mają odwagę zło nazywać złem. Mamy tego przykłady np. w Kanadzie i mamy w innych "nowoczesnych" krajach. Poza tym nie można zapominać o niesamowitej presji, na przykład na ludzi pracujących w mediach, które bojąc się o utratę pracy starają się być zawsze politycznie poprawni. Czyli chrześcijan można wyśmiewać, ale broń Boże - krytykować styl życia gejów.

Smutne, ale prawdziwe. Postawiliśmy wszystko na głowie. I to ma być ta "cudowna przyszłość", za którą tak tęsknisz?
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 23-12-11, 18:10

hiob pisze:Przykłady masz na filmie, do którego podała link Alex.
Nie widzę pod tym linkiem żadnych filmików.
hiob pisze:I to ma być ta "cudowna przyszłość", za którą tak tęsknisz?
Proszę abyś zaprzestał takich insynuacji. Nie znasz moich poglądów (co najwyżej mały urywek) więc nie wiesz za czym tęsknię, a za czym nie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: No i ?

Post autor: hiob » 23-12-11, 20:38

Baboon pisze:Nie widzę pod tym linkiem żadnych filmików.
Zatem kliknij tutaj, to pierwsza część. Kolejne znajdziesz bez trudu: http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M
Proszę abyś zaprzestał takich insynuacji. Nie znasz moich poglądów (co najwyżej mały urywek) więc nie wiesz za czym tęsknię, a za czym nie.
Ależ ja niczego nie insynuuję. Oceniam Cię tylko na podstawie Twoich wypowiedzi. Jeżeli Twoje tęsknoty są inne, niż Twoje wypowiedzi, to przepraszam. Ale w takim razie czemu starasz się nas do swych poglądów przekonać? Skoro sam nie jesteś do nich przekonany? Hmm...
Ostatnio zmieniony 23-12-11, 20:42 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 23-12-11, 21:01

hiob pisze:Oceniam Cię tylko na podstawie Twoich wypowiedzi.
To ciekawe co wywnioskowałeś ze zdania "proszę o kilka przykładów"? Na przyszłość proszę, komentuj tylko to co napisałem. Polemizuj z moimi postami, a nie z wyimaginowanym obrazem moich poglądów.
hiob pisze:Ale w takim razie czemu starasz się nas do swych poglądów przekonać? Skoro sam nie jesteś do nich przekonany? Hmm...
Przede wszystkim nie zwykłem nikogo do niczego przekonywać. Mogę co najwyżej podkreślić absurdalność, głupotę, niebezpieczeństwo pewnych rozwiązań. A to, że mnie teraz nie zrozumiałeś wynika z Twojego zerojedynkowego postrzegania świata typu: On krytykuje partię X, to znaczy że na 100% popiera partię Y. Niestety życie jest znacznie bardziej złożone.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: No i ?

Post autor: hiob » 23-12-11, 22:27

Baboon pisze:To ciekawe co wywnioskowałeś ze zdania "proszę o kilka przykładów"? Na przyszłość proszę, komentuj tylko to co napisałem. Polemizuj z moimi postami, a nie z wyimaginowanym obrazem moich poglądów.
Na przyszłość, proszę, jeżeli masz uwago co do mojej osoby, pisz na PW. Nie rozumiem o czym mówisz, pisząc, że coś wywnioskowałem z jednego Twojego zdania. Ja pisałem o całokształcie Twoich wypowiedzi.
Mogę co najwyżej podkreślić absurdalność, głupotę, niebezpieczeństwo pewnych rozwiązań.
Ditto.
A to, że mnie teraz nie zrozumiałeś wynika z Twojego zerojedynkowego postrzegania świata typu: On krytykuje partię X, to znaczy że na 100% popiera partię Y. Niestety życie jest znacznie bardziej złożone.
O, naprawdę? Znowu widzę, że znasz moje myśli lepiej, niż ja sam. Prosiłbym cię jednak, byś tego typu uwagi zachował dla siebie, bo nijak się nie mają do rzeczywistości.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Niosący Światło

Re: No i ?

Post autor: Niosący Światło » 23-12-11, 22:51

Obejrzałem ten film. Pokazuje on coś co wiedziałem od dawna, że nie ma systemu idealnego. Rozwiązując pewne problemy tworzymy inne. Chociaż i tak korzyści z wprowadzenia modelu szwedzkiego są znacznie większe niż zagrożenia. Trzeba też powiedzieć, że Szwecja jest pionierem w tego rozwiązaniach prawnych. Chcąc nie chcąc zdarzają się czasem jakieś buble prawne. Tak naprawdę o Polsce też można by nakręcić podobny film, chociażby o "galeriankach", o pijących denaturat itd.

Baboon

Re: No i ?

Post autor: Baboon » 23-12-11, 23:47

hiob pisze:Na przyszłość, proszę, jeżeli masz uwago co do mojej osoby, pisz na PW.
Uwag co do Twojej osoby nie mam. Jak już to uwagi co do Twojej maniery prowadzenia dyskusji. A to jest wszak forum dyskusyjne.
hiob pisze:Ja pisałem o całokształcie Twoich wypowiedzi.
To nic nie zmienia. Nadal uważam, ze padłem ofiarą zaszufladkowania. Choć nie mam Ci tego za złe. Samemu mi się zdarza takie faux pas.
hiob pisze:Znowu widzę, że znasz moje myśli lepiej, niż ja sam. Prosiłbym cię jednak, byś tego typu uwagi zachował dla siebie, bo nijak się nie mają do rzeczywistości.
Nie znam Twoich myśli. Po prostu założyłem, że one mają się wprost proporcjonalnie do Twoich wypowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 23-12-11, 23:52 przez Baboon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ