Radio Józef

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Radio Józef

Post autor: hiob » 09-03-06, 01:00

W MENU obok, w części, gdzie są linki do programów audio i rozgłośni radiowych, dodałem link do Radia Józef. A właściwie cztery, bo radio to daje nam możliwość odtwarzania ich programów korzystając z czterech różnych programów. Zaznaczyłem też przy każdym z linków, jakiego wymaga on odtwarzacza. Myślę, że każdy będzie miał choć jeden z nich w swoim komputerze. Ten korzystający z Winampa daje chyba najlepszą jakość odtwarzania.

Polecam Radio Józef, bo jest mniej upolitycznione od "pewnego innego Radia". Może lepiej będzie, jak to właśnie Radio Józef stanie się głosem katolickim w każdym domu. Zwłaszcza w domach Polaków za granicą, którzy tylko przez Internet mogą słuchać polskiego radia katolickiego. Szczególnie w okresie Wielkiego Postu, gdy każdy z nas szuka kontaktu ze Słowem Bożym, z naukami rekolekcyjnymi, a nie zawsze, mieszkając na obczyźnie, ma taką możliwość w "rzeczywistym", realnym świecie.

Radio Józef, o ile się orientuję, także w Polsce jest nadawane tylko lokalnie, w Warszawie. Myślę więc, że także wiele osób w Polsce korzysta z Internetu, aby słuchać tej rozgłośni. Oczywiście można korzystać z pośrednictwa ich strony, niekoniecznie z mojej. Ale dobrego nigdy nie jest za wiele, a skoro i tak tu jesteś, miły gościu, więc i ja chciałbym umożliwić Ci słuchanie tego radia, gdy tu przebywasz.

Mówiąc o stronie internetowej&#8230; Można ją znaleźć tutaj: <a href="http://www.sielskiefale.pl/sielski.php?men=1&b=0&fra=1 "target="_blank"> <u><B> www.sielskiefale.pl </B></u> </a>. Jest tam ramówka, są audycje archiwalne, forum, gdzie się można podzielić swoimi uwagami na różne tematy i wiele innych ciekawych materiałów. Zapraszam wszystkich w imieniu Radia Józef, do słuchania i oglądania ich strony.

Ostatnio zmieniony 23-01-09, 22:05 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Radio Józef

Post autor: Alex » 23-01-09, 19:38

Pół roku temu w odpowiedzi na trudną sytuację finansową Radia Józef grupa słuchaczy zupełnie spontanicznie zorganizowała akcję mobilizującą słuchaczy do finansowego wsparcia radia.
To była naprawdę świetna inicjatywa, która nie tylko uświadomiła nam, że jesteśmy współodpowiedzialni za istnienie takiego dobra jakim jest RJ ale zapewne też dała radiowcom poczucie wagi tego, co robią. Akcja ta sprawiła, że słuchacze stali się jakąś namiastką społeczności świadomej swego istnienia, siły swego katolickiego głosu w społeczeństwie.

Niestety kilka dni temu akcja zakończyła się w formie, w której została zainicjowana. Jak wynika z raportu ze spotkania z przedstawicielami abpa Nycza podziękowano słuchaczom za współpracę dając do zrozumienia, że niewiele wnieśli w próby ocalenia katolickiej tożsamości RJ.

Chcę wierzyć, że ksiądz arcybiskup wie, co robi, że może Jego wiedza na temat sytuacji radia dyktuje Mu takie właśnie posunięcia. Jednocześnie jednak nasuwają mi się skojarzenia z sytuacją opisywaną przez Hioba, kiedy to amerykański Episkopat zaprzepaszczał fundusze w nieudanych przedsięwzięciach tworzenia własnego radia czy telewizji. Mam też poczucie, że zmarnowano lub co najmniej zlekceważono wielkie dobro, jakim była zorganizowana i świadoma grupa słuchaczy. Jeśli głos słuchaczy nie jest potrzebny zarządzającym radiem to dla kogo właściwie jest ono robione?

Nie mam możliwości słuchać radia na żywo, nie mam czasu słuchać audycji online przed komputerem ale co piątek ściągam audycje ze strony. To naprawdę niezwykle wartościowe pozycje. Niestety ostatnio znowu zlikwidowano możliwość ściągania kolejnych programów. Szkoda, bo w ten sposób Radio Józef znacznie ogranicza zasięg ewangelizacyjnego oddziaływania.
Mam nadzieję, że to przejściowa sytuacja i radio nie rozpłynie się w bezbarwnej papce komercyjnego radia plus.

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Radio Józef

Post autor: Zbyszek Michał » 23-01-09, 22:44

Niestety sytuacja wygląda źle: większość wartościowych audycji była finansowana z RRJ (kłamstwem było stwierdzenie że akcja ta przyniosła nie wiele więcej niż wpłaty wiernych w poprzednich latach). Plus płaci strasznie małe kwoty, nie pozwalające na tworzenie programów. Może abp Nycz zastąpi wpłaty z RRJ swym większym zaangażowaniem, ale to jest wątpliwe, apomysł na połączenie Plusa i Józefa jest tragiczny biznesowo. Alternatywą dla mnie jest Radio Niepokalanów. Niestety nie ma u nich audycji do ściągnięcia :oops:
Jezu ufam Tobie!

Artek

Re: Radio Józef

Post autor: Artek » 24-01-09, 23:10

To niech przynajmniej siły i środki skoncentrują na radiu internetowym, żeby wszystkiego nie zaprzepaścić. Zmodernizować archiwum, żeby wszystkie audycje były dostępne. Musi być kontynuacja, bo za parę lat drogie, analogowe nadajniki stracą na znaczeniu. Już są w sprzedaży proste w obsłudze "radioodbiorniki", które wystarczy podłączyć do kabla internetowego, albo WiFi. Internet będzie tanieć i będzie darmowy w aglomeracjach (już zresztą jest np. na warszawskim Bemowie). Ciekawe ile kosztuje wynajęcie transpondera na satelicie, czy nie było by tańsze. Potrzebny jest gospodarz całego przedsięwzięcia, bo tak to się tylko rozmydla cała sprawa. Trzeba brać przykład z o. Rydzyka: Alleluja i do przodu ! :-D

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Radio Józef

Post autor: Zbyszek Michał » 26-01-09, 12:13

Artek pisze:To niech przynajmniej siły i środki skoncentrują na radiu internetowym
niestety, mało realne. Jest tam popełniany typowy błąd - próba połączenia ognia z wodą. Pewnie bywają genialni gracze którzy potrafią dla dobra innych poruszać się w cynicznym świecie. Nie znam takich!!!! Plus jest stacją komercyjną (bo - co nie dziwi i nie oburza - Zetka chce zarabiać), a tej ewangelizacja szkodzi. Jeśli ktoś uważa że Zetka jest tak głupia że tego nie zauważy, niech się przyjrzy stacjom Plusa w Polsce - wszędzie jest jeden kierunek - zepchnąć ewangelizację. Radio Józef jest w agonii! Trzeba wesprzeć tych którzy mają jeszce szanse, a nie podążać za mirażami!
Jezu ufam Tobie!

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Radio Józef

Post autor: Alex » 26-01-09, 13:22

Zbyszek Michał pisze:Jest tam popełniany typowy błąd - próba połączenia ognia z wodą.
Ja w ogóle nie rozumiem jak można wpaść na pomysł mieszania ze sobą tych dwóch pasm: RJ i Plusa. Przecież to wygląda na celowe działanie destrukcyjne. Zamiast umacniać to, co zostało, pozwala się na rozmydlenie wartościowych pozycji w bylejakości.
Nie wyobrażam sobie żeby RJ miało paść, a jednak wszystko ku temu zmierza.
Trzeba wesprzeć tych którzy mają jeszce szanse, a nie podążać za mirażami!
No dobrze, ale kto ma szansę, kogo wspierać?

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Radio Józef

Post autor: Zbyszek Michał » 26-01-09, 14:33

Niepokalanów, może Rewelacja (choć ostatni mają raczej skromny program). Może by udało się skontruować nowe radio, choć internetowe
:-)
Jezu ufam Tobie!

Artek

Re: Radio Józef

Post autor: Artek » 26-01-09, 14:48

Radio internetowe to jedyna szansa na przetrwanie jeżeli nie będzie dostępu do nadajników naziemnych. Poza tym dotychczasowa formuła jest dla mnie niezrozumiała, tzn. "puszczanie" muzy rozrywkowej. To tylko zniechęca do słuchania. Powtarzam: przenieść radio do sieci, udostępnić cale archiwum. Takiego radia można słuchać przez komórkę i łatwo przekształcić także w Telewizję. Nie wiem kto jest za to odpowiedzialny, ale jak już wcześniej powiedziałem niech zadzwoni do o. Rydzyka, albo zapozna się jak to robiła matka Angelika i się spyta jak to się robi
Zbyszek Michał pisze:Może by udało się skontruować nowe radio, choć internetowe
:-)
Już kiedyś rzuciłem myśl pół żartem, pół serio, żeby portal Hioba ubogacić o radio internetowe :-)
Ostatnio zmieniony 26-01-09, 14:57 przez Artek, łącznie zmieniany 1 raz.

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Radio Józef

Post autor: Alex » 26-01-09, 14:50

Zbysze Michał pisze:Niepokalanów, może Rewelacja
No to słaba pociecha dla mnie. Niepokalanów nie ma podcastów, a w archiwum ma pięc audycji na krzyż. No i jednak to nie ten profil audycji... Pozotaje modlić się o cud...

Artek

Re: Radio Józef

Post autor: Artek » 28-01-09, 22:39

Jak wygląda historia powstania radia Józef od strony kapitałowo - własnościowej ?
Czy związek ze spółką eurozet :evil: był spowodowany przydziałem częstotliwości ?
Czy ktoś poprosił Hioba o umieszczenie na portalu banneru "Ratujmy Radio Józef" ? http://www.ratujmyradiojozef.pl/banery-do-pobrania/

Awatar użytkownika
KubaCh
Administrator
Posty: 1325
Rejestracja: 21-10-08, 09:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio Józef

Post autor: KubaCh » 29-01-09, 08:54

Artek pisze:Jak wygląda historia powstania radia Józef od strony kapitałowo - własnościowej ?
Czy związek ze spółką eurozet :evil: był spowodowany przydziałem częstotliwości ?
Czy ktoś poprosił Hioba o umieszczenie na portalu banneru "Ratujmy Radio Józef" ? http://www.ratujmyradiojozef.pl/banery-do-pobrania/
Artek,

Radio Józef do 2008 roku było własnością Archidiecezji Warszawskiej - to również Archidiecezja opłaciła koncesję na częstotliwość i stało się to zanim w radiu pojawił się Eurozet. Co do trzeciego pytania - to pewnie wie Hiob - ja nie mam pojęcia.

Ale problem polega na tym, że wygląda na to, że akcja ratowania była od początku skazana na porażkę, bo wszystko już było "dogadane" z Eurozetem.

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Radio Józef

Post autor: Zbyszek Michał » 29-01-09, 10:25

KubaCh pisze:akcja ratowania była od początku skazana na porażkę
chyba masz rację. Akcja ta przez Plusa była przedstawiana jako schizma i w kurii się bali buntu. Ludzie Plusa przedstawiali m.in.wypreparowane fragmenty z forum RJ, które miały o tym świadczyć. Pewnie po tym organizatorzy ledwo się trzymają na nogach. W każdym razie akcja została faktycznie zakończona. Delikatnie zapowiadają, że mogą zacząć coś nowego, może wsparcie innej stacji? Za miesiąc, dwa, trzy ... . Módlmy się za tych co mają chęć coś robić!
Jezu ufam Tobie!

Artek

Re: Radio Józef

Post autor: Artek » 29-01-09, 11:46

Kuba,

Dzięki za info. Dziwnie to wygląda. Brak miarodajnych informacji w necie. Znalazłem info na stronach (strach się bać ;-) ) ND. Wyłuskałem z grubsza historię metamorfozy kapitałowej, nie wiem na ile ma pokrycie w faktach, dlatego nie będę komentować.

(...Sieć Radia Plus powstała jako zrzeszenie lokalnych rozgłośni diecezjalnych po utworzeniu w 1997 r. Spółki Producenckiej Plus przez Konferencję Episkopatu Polski (główny udziałowiec) oraz rozgłośnie diecezjalne. Kapitał założycielski wynosił 10 tys. zł i został w lutym 1999 r. podwyższony do 2,6 mln złotych. W połowie 1999 r. powołano Agencję Reklamową Plus, odpowiedzialną za sprzedaż czasu reklamowego oraz promocję i dystrybucję programu. Udziałowcami Agencji zostali: Firma Komputerowa Prokom Investments SA oraz dwie firmy zarejestrowane w tzw. rajach podatkowych - High-Tech&Media Investments z Wysp Dziewiczych i Middle Europe Media Investments z Lichtensteinu...)

(...W 2002 r. udziałowcem sieci Plus został Dresdner Kleinwort Capital związany z Dresdner Bank i Prokom Investments SA...)

(...Na początku 2003 r. z sieci Plus wystąpiły: Radio Plus Poznań, Radio Plus Ciechanów i Radio Plus Płock. Poznańska rozgłośnia, rozpoczynając nadawanie w marcu 2003 r., przybrała nazwę Radio Emaus, a tłumaczący powody wyjścia z sieci Plus dyrektor stacji ks. Bogusz Lewandowski powiedział: "Uznaliśmy, że Plus jest stacją nastawioną bardziej na komercję i rozrywkę. My chcemy służyć pełniejszej ewangelizacji naszych słuchaczy" (Serwis KAI, 28.02.2003, "Press", nr 3/2003, s. 11)...)

(...Obecnie stacje Plus zrzeszone są w grupie radiowej Ad.point, którą w minionym tygodniu wykupił Eurozet, właściciel m.in. Radia Zet (tak na marginesie Radio Zet zostało założone przez spółkę Agora wydającą "Gazetę Wyborczą"). Część radiowych stacji katolickich skupionych jest również w grupie VOX FM (jednym z pracowników tej sieci jest Szymon Hołownia). W związku z tymi zmianami pojawiły się wręcz spekulacje, iż Radio Zet będzie chciało tworzyć sieć rozgłośni katolickich, łącząc dwie powyżej wspomniane sieci...)


Cytaty zaczerpnięte z: http://www.naszdziennik.pl/print.php?da ... txt&typ=my

Zbyszek Michał
Przyjaciel forum
Posty: 964
Rejestracja: 14-10-08, 10:17
Lokalizacja: qq

Re: Radio Józef

Post autor: Zbyszek Michał » 13-11-09, 22:07

Może jest cień nadziei (a może nawet i coś więcej) :-D :

http://www.pluswarszawa.pl/?t_id=839
Jezu ufam Tobie!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Radio Józef

Post autor: hiob » 14-11-09, 01:03

Zbyszek Michał, dzięki. Jeszcze jedna pokusa, by "marnować" swoje gigabajty. Ale może da się ściągać w domu do kompa, a potem słuchać z laptopa. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ