Rycerze Kolumba

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Rycerze Kolumba

Post autor: hiob » 15-09-05, 02:00

Właśnie się dowiedziałem, że organizacja dla katolickich mężczyzn, “Knights of Columbus", “Rycerze Kolumba", http://www.rycerzekolumba.com/polska/
rozpocznie niedługo działalność w Polsce. Została zaproszona przez kardynała Józefa Glempa, kardynała Franciszka Macharskiego i arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Polska będzie pierwszym europejskim krajem, który powita Rycerzy.

Organizacja ta powstała 123 lata temu w Stanach Zjednoczonych i miała na celu pomoc rodzinom jej członków. System ubezpieczeń zawsze był ważną częścią działalności tej organizacji. Jednak w miarę jej rozwoju coraz większe znaczenie miała także pomoc innym. Zwłaszcza osobom niepełnosprawnym. Rycerze od lat wspomagają pomocą i pieniędzmi olimpiady dla niepełnosprawnych i pomagają dostosowywać mieszkania osób niepełnosprawnych do ich potrzeb.

W ostatnim dziesięcioleciu Rycerze przekazali ponad miliard sto siedemdziesiąt milionów dolarów na cele dobroczynne i ofiarowali 560 milionów godzin społecznej pracy swych członków. Działają teraz poza Stanami w Kanadzie, Meksyku, na Karaibach, Filipinach, Dominikanie, Gwatemali i Panamie i w bazach wojskowych na całym świecie.

W miarę uzyskiwania większej ilości informacji o działalności Rycerzy w Polsce, na pewno napiszę. Sam od lat jestem członkiem tej organizacji i przynajmniej tyle mogę dla niej zrobić. Gdyby któryś z was miał pytania na jej temat, postaram się w miarę moich możliwości odpowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 04-03-18, 22:05 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kuba0125
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 20-03-11, 23:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: kuba0125 » 06-06-15, 22:45

hiob, Witam hiobie czy mógłbyś opowiedzieć coś więcej o organizacji Rycerzy Kolumba. Wiele osób zarzuca tej organizacji zbyt duże obnoszenie się i chwalenie tej organizacji przez ich członków. Krążą również jakieś pogłoski o masońskim charakterze tej wspólnoty. Jakie jest Twoje zdanie o Rycerzach Kolumba?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 04-03-18, 22:04

kuba0125, Przede wszystkim przepraszam. Obiecałem odpowiedzieć na na Wasze pytania i nigdy do tego wątku nie wróciłem.

Trudno mi powiedzieć coś o jakiś zarzutach "obnoszenia się i chwalenia". Takie zachowanie jest zupełnie nie do pogodzenia z tym, czym Rycerze są - oni mają służyć, nie wywyższać się.

Co do masońskiego charakteru, czy to Rycerzy, czy członków Opus Dei, to są to totalne brednie. Organizacje te nie mają nic wspólnego z masonerią. Rycerstwo Kolumba ma pewien element "tajemniczości", członkowie są zobowiązani do utrzymania jakiejś tajemnicy, ale to nie jest nic, czego mielibyśmy się np. wstydzić przed Bogiem i każdy, kto do nas przystąpi, szybko pozna wszystkie te "tajemnice". ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ