Święta, święta i już po.

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Święta, święta i już po.

Post autor: hiob » 26-12-03, 01:00

Święta, święta i już... Byłem dziś na mszy, była w kaplicy, nie w kościele i było może z 20 osób... tu nigdy Świętego Szczepana nie było nakazanym świętem. Ciekawe ile lat w Polsce będzie trzeba, żeby i tam ludzie zaczęli traktować ten dzień jak każdy inny. I czy daleko do dnia, gdzie rząd uchwali, że nie ma podstaw do tego, żeby było wolne i wszyscy muszą maszerować do pracy. Komu to przeszkadza, że są w Polsce tradycyjnie dwa dni Świąt? Będziemy teraz jeść indyki na wigilię i pracować 26. grudnia?

Wszedłem na czaty na chwilkę, pod nowym nickiem... Ci sami ludzie, te same rozmowy. Godziny spędzone bezproduktywnie... ja sam nie jestem bez winy i nie uważam, że człowiek nie ma prawa do rozrywki, do miłej rozmowy od czasu do czasu z przyjaciółmi, o niczym. Ale trzeba chyba zachować jakieś proporcje.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ