Już prawie Wigilia.

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Już prawie Wigilia.

Post autor: hiob » 23-12-03, 01:00

Już prawie Wigilia. Nikt nie może się już doczekać. A mnie padł komputer i wraz z nim wszystkie adresy do moich przyjaciół. Szkoda. Nawet nie mam jak wysłać życzeń świątecznych.

Cóż, nie pierwszy raz. Tutaj więc składam wszystkim moim przyjaciołom, znajomym, nieznajomym, wrogom, przeciwnikom, sprzymierzeńcom, braciom i siostrom, ojcom i dzieciom, matkom i synkom, wszystkim ludziom dobrej woli najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Bożego Narodzenia. Życzę wszystkim Bożego błogosławieństwa, zdrowia, spełnienia najskrytszych marzeń, wszystkiego, wszystkiego najlepszego. I przepraszam za to, że nie przysłałem karteczki, nawet elektronicznej. Poprawię się w przyszłym roku. Niech Was wszystkich błogosławi + nowonarodzony Mesjasz, Jezus Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Anula
Przyjaciel forum

Życzenia

Post autor: Anula » 21-12-07, 22:34

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało,
węzły, konflikty, powikłania.

Oby się wszystkie trudne sprawy
porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy
zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

Oby w nas paskudne jędze
pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły
jak na choince świeczki.

Niech anioł podrze każdy dramat
aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek,
tak jak goryle niemądrego.

Aby się wszystko uprościło –
było zwyczajne – proste sobie –
by szpak pstrokaty, zagrypiony,
fikał koziołki nam na grobie.

Aby wątpiący się rozpłakał
na cud czekający w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych –
na zawsze wzięła w swoje ręce.

ks. Jan Twardowski

I ja dołączam się do życzeń.
Ostatnio zmieniony 22-12-07, 15:24 przez Anula, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Re: Życzenia

Post autor: hiob » 22-12-07, 00:23

Anula pisze:

I ja dołączam się do życzeń.
Dzięki za odgrzebanie tego postu i dzięki za piękny, mądry wiersz. Jak zwykle u księdza Twardowskiego. Oczywiście to, że mi komputer padł, to już niezbyt aktualna wiadomość, ale reszta się zgadza. :-D Już niemal wigilia. Prawdę mówiąc nie wiem, jak dotrwam. Zapachy dochodzące z kuchni mnie dobijają. :-P :lol:

W niedzielę będziemy mieć polskiego kapłana, więc ci, którzy nie znają angielskiego, będą mieli możliwość spowiedzi przed Bożym Narodzeniem. Wigilia tradycyjnie, o zachodzie słońca, postna, z karpiem i Pasterka o północy.

U nas w każdy weekend są "niedzielne" msze już późnym popołudniem w sobotę. Pasterka straciła więc w zasadzie rację bytu. Nie musi się czekać na północ, żeby móc uczestniczyć w pierwszej Bożonarodzeniowej Mszy. Wcześniej, w poniedziałek wieczorem, będzie zapewne kilka możliwości pójścia do kościoła. Ale jednak my utrzymujemy tę tradycję. Wieczorem rodzinny posiłek, a msza o północy.

Dodatkową zaletą tego, że są wcześniejsze msze jest fakt, że teraz wystarczy przyjść do kościoła pół godziny wcześniej, żeby znaleźć siedzące miejsce. Nasza parafia ma 7500 rodzin, czyli pewnie z 30 tysięcy członków, więc gdyby nie to, że wielu z nich będzie na mszy 24. wieczorem, albo 25. w ciągu dnia, nasz kościół nie miałby szans na pomieszczenie wszystkich chętnych. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Alex
Przyjaciel forum

Re: Już prawie Wigilia.

Post autor: Alex » 22-12-07, 12:18

Chciałabym również złożyć Gospodarzowi i wszystkim Forumowiczom Świąteczne życzenia zdrowia, pomyślności, Bożego Błogosławieństwa płynącego z Ubogiego Żłóbka, byśmy byli otwarci na znaki Bożej Obecności w naszym życiu i byśmy porafili dzielić się doświadczeniem Bożej Miłości w naszym codziennym życiu i na tym forum. Wszystkiego dobrego :-)

ODPOWIEDZ