Dlaczego antykoncepcja jest złem?

Teksty jakie zamieściłem w tym roku na swoich blogach: www.polonus.alleluja.pl, www.polon.us, www.hiob.us i www.jaskiernia.com
Awatar użytkownika
brunatny
Przyjaciel forum
Posty: 637
Rejestracja: 12-07-09, 22:11
Lokalizacja: POLSKA
Kontakt:

Re: Dlaczego antykoncepcja jest złem?

Post autor: brunatny » 17-10-11, 00:22

Źródło - katolicki dwumiesięcznik Miłujcie się

Śmierć po pigułce
22 grudnia 2009 r. w szpitalu uniwersyteckim w Bazylei zmarła nastoletnia dziewczyna. Przyczyną zgonu była zatorowość płucna spowodowana stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Szwajcarska Agencja ds. Produktów Leczniczych "Swissmedic" potwierdziła, że przyczyną zgonu nastolatki, która zmarła 22 grudnia ub.r. w szpitalu uniwersyteckim w Bazylei, była zatorowość płucna spowodowana stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Rzecznik prasowy Swissmedic przekazał mediom oficjalny komunikat, w którym poinformowano, że "17-letnia pacjentka zmarła z powodu zatoru płuc, do którego doszło po miesiącu stosowania antykoncepcji hormonalnej". Rzecznik potwierdził, że dziewczyna przyjmowała pigułki antykoncepcyjne typu antyandrogennego (Dianette, Diana-35). Śmierć 17-latki była trzecim w Szwajcarii przypadkiem, który w 2009 r. uznano za tragiczne następstwo stosowania preparatu zawierającego pochodną progesteronu o działaniu antyadrogennym. W maju młoda kobieta zapadła w śpiączkę po incydencie zatorowo-zakrzepowym, a we wrześniu inna kobieta zmarła. Ustalenia komisji lekarskich badających fatalne skutki przyjmowania pigułki skłoniły szwajcarską federację organizacji pacjentów Patientenstellen der Schweiz do wystąpienia z żądaniem usunięcia z rynku farmaceutycznego niektórych preparatów antykoncepcyjnych. Swissmedic odrzuciło prośbę, argumentując, że dwa zgony to jeszcze zbyt mała liczba, aby wycofać środek z rynku. Przypomniało natomiast lekarzom i pacjentkom, że każda forma antykoncepcji hormonalnej podnosi ryzyko wystąpienia zakrzepicy, szczególnie w pierwszym roku stosowania.
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

ODPOWIEDZ