Zimowe Opony i Zimowy Olej Napędowy w USA

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Zimowe Opony i Zimowy Olej Napędowy w USA

Post autor: robin » 18-03-09, 17:48

Witam Hiob, mam takie pytanie. Czy jeżdżąc po stanach gdzie jest ujemna temperatura tankujesz tzw. zimowy olej napędowy? Czy w stanach wogóle jest olej na zime ina lato?
Ostatnio zmieniony 29-03-09, 21:05 przez robin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Zimowe Opony i Zimowy Olej Napędowy w USA

Post autor: hiob » 19-03-09, 04:32

Kiedyś tak było rzeczywiście. Był zimowy olej napędowy i do tego wszyscy dolewali jakieś dodatki. Teraz jednak nawet jak coś takiego istnieje, to nikt o tym nikogo nie informuje. Jest jeden rodzaj paliwa, wszyscy go leją i nic się nie dzieje. Teraz silniki same podgrzewają swoje paliwo, zwracając je z pompy paliwowej do zbiorników, więc gdy się jedzie, paliwo jest ciepłe. Szczególnie było to odczuwalne w silnikach DetroitDiesel Series 60, jakie miałem w niektórych truckach. Cummins też grzeje, choć chyba mniej. Ja w każdym razie ani nie dolewam nic do paliwa, ani od 20 lat nie miałem problemów. Jedyny raz, gdy mi paliwo zmieniło się w parafinę, to było właśnie ze 20 lat temu, gdy temperatura spadła do -40 stopni. Pobocza były pełne samochodów, które odmówiły posłuszeństwa, bo przy takiej temperaturze "normalny", a nawet zimowy olej napędowy zamienia się w ciało stałe. Tu trzeba by ropy Syberyjsko-alaskańskiej. :lol: Ale to był jedyny taki przypadek w mojej całej karierze kierowcy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

robin
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 07-02-09, 19:11
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zimowe Opony i Zimowy Olej Napędowy w USA

Post autor: robin » 29-03-09, 20:16

Witam Hiob, męczyłem Cie ostatnio o zimowym paliwie to zapytam jeszcze z tej serii. Czy zmieniacie opony na zimowe oczywiście w sam. osobowych bo w truckach to chyba drogi biznes?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Zimowe Opony i Zimowy Olej Napędowy w USA

Post autor: hiob » 29-03-09, 21:04

U nas nie ma zimy, więc nie bardzo jest po co zmieniać opony. ;-) Poza tym większość samochodów w USA ma opony wielosezonowe. Tak więc zamiana opon na zimowe jest bardzo mało popularna w USA, może poza nielicznymi terenami, gdzie są srogie zimy, jak np. Denver w Colorado.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ