wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
jarecki_s
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-09, 02:54
Lokalizacja: New York

wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: jarecki_s » 15-08-09, 17:23

Witam Ciebie Hiobie i całą resztę forumowiczów. Hmm... moje plany odnośnie studiowania w usa i zielonej karty szlak trafił (urzędy swoje pokazały i postawili mi niemożliwe do spełnienia warunki co do otrzymania wizy studenckiej) ale nie o tym chciałem pisać.

Opisze dokładnie mój pomysł może ktoś zaczerpnie pomysł dla siebie ;-)

Planuje na koniec mojego pobytu w USA czyli rok 2012 lub 2013 zrobić sobie wycieczkę po USA i zobaczyć co ciekawsze.
Plan jest taki. Zobaczyć jak najwięcej, jak najmniejszymi kosztami i bez ograniczeń czasowych(np. spodoba mi się w San Francisco to posiedzę sobie tam 3 dni itp a wycieczkę zaczniemy z moja drugą połówką po zwolnieniu sie z pracy)
Żeby było taniej planuje kupić samochód w którym będzie można spać. A dlaczego kupić a nie wypożyczyć. Bo wypożyczenie minivana na 30 dni to koszt ok 2500$ i mam wyznaczoną datę oddania, a założenie jest że bez dat ma być :mrgreen: Samochód który chce kupić to jakiś conversion van . ten na filmiku jest lekko przerobiony, ja planuje wywalić 2 tylne siedzenia zostawić tylko ostatnie to rozkładane, a w powstałe miejsce może kupić coś w Ikea na ubrania, jakiś rozkładany stolik itp. taki samochód 10-letni można wyciągnąć za około 5000$ a po podroży sprzedać i odzyskać tą kasę.

Teraz moje pytanie - co w USA można ciekawego zobaczyć. Podróż bede zaczynał w New York bo tu mieszkam. Myśle ze floryde sobie daruje, bo oprucz pięknych plaż i Miami nic tam ciekawego niema a w Californi tez będzie podobnie. Chce sie skoncentrować na zachodzie ameryki,
chce zobaczyć
- Joshua Tree National Park
- Grand Canyon NP
- Las Vegas
- Death Valley NP
- Yosemite NP
- Los Angeles
- San Francisco

Teraz kilka pytań:

Co jeszcze mógłbym zobaczyć.

Z New York będę jechał do Colorado, jest po drodze coś ciekawego?

Zastanawiam się w jaki sposób wybierać bezpieczne miejsca do spania. Czy na truck stopach jest bezpiecznie?

Jak rozwiązać problem klimatyzacji w nocy, gdy będziemy spać a temperatura będzie nie do zniesienia. Zostawiając samochód z włączonym silnikiem można sie chyba zaczadzić,

Czy są jakieś ograniczenia co do przewożenia butli z gazem przez mosty bądź tunele??

Jak zrobić zasilanie do kuchenki mikrofalowej? wystarczy zasilacz/przetwornik napięcia dużej mocy?

Dodam że nie mogę zrobić tu prawka, więc będę podróżował na europejskim, trochę ryzyko, najwyżej mandat złapie.
Może jeszcze będę miał pytania to napisze
Co sądzicie o takim pomyśle?
Pozdrawiam

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: Anaheim » 16-08-09, 19:14

http://www.roadtripusa.com/

polecam przewertowac ta stronke :)

imo, kazdy stan posiada swoje uroki i kazdy jest piekny na swoj sposob i wszedzie sie cos ciekawego znajdzie :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: hiob » 17-08-09, 06:35

jarecki_s, ja sam niewiele widziałem poza tym, co można zobaczyć z okien ciężarówki. Jeden z moich znajomych, wykładowca z UW, który przyjechał na kontrakt do naszego uniwersytetu, po skończonym kontrakcie pojechał w podróż dookoła USA. Gdy wrócił powiedział tylko, że żałuje, że w ogóle tracił czas na zwiedzanie miast. Parki narodowe w USA są tak piękne, że szkoda czasu na oglądanie metropolii. Ale to była tylko jego opinia.

Mnie się wydaje, że trasę wybrałeś piękną, a jeśli chodzi o szczegóły, znajdziesz informacje w necie i w jakiś przewodnikach. Ja tu na pewno nie jestem żadnym ekspertem.

Jedyne co bym dodał, to tyle, że warto zwracać uwagę na billboardy i reklamy przydrożne. Czasem są jakieś mało znane, ale ciekawe atrakcje, jak muzea samochodów, czy coś takiego, o których mogą nie pisać przewodniki, ale są reklamy przy drodze. Wtedy można zrobić szybką przerwę w podróży, zobaczyć coś takiego i jechać dalej.
Ostatnio zmieniony 17-08-09, 06:37 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jarecki_s
Przyjaciel forum
Posty: 19
Rejestracja: 29-01-09, 02:54
Lokalizacja: New York

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: jarecki_s » 17-08-09, 22:43

Ja większość czasu zamierzam spędzić właśnie w parkach narodowych, bo naprawde jest co zobaczyć. Chyba bede musial sie rozglądnąć za jakąś dobrą książką o podróżowaniu po usa. A nie wiesz jak jest z przewożeniem butli z gazem w tunelach i na mostach (takiej do zasilania małej turystycznej kuchenki). Wiem że w nowym jorku nie można przez mosty i tunele przewozić np kanistrów z paliwem.

Marcinek
Przyjaciel forum
Posty: 207
Rejestracja: 28-11-07, 04:21
Lokalizacja: Szczecin Swinoujscie

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: Marcinek » 22-08-09, 21:33

Ja osobiście chciałbym zobaczyć Mount Rushmore. Pytanie tylko, czy będzie Ci pasowało jechać przez South Dakota. :D Poza tym, chyba bym się dowiedział o wszystkich parkach na ustalonej trasie i chyba we wszystkich spędziłbym bardzo długi czas. ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: hiob » 24-08-09, 06:55

jarecki_s pisze:... A nie wiesz jak jest z przewożeniem butli z gazem w tunelach i na mostach (takiej do zasilania małej turystycznej kuchenki). Wiem że w nowym jorku nie można przez mosty i tunele przewozić np kanistrów z paliwem.
O ile pamiętam, to przed tunelami w Baltimore są znaki zakazujące przewożenia butli turystycznych, ale to jedyne miejsce, jakie kojarzę. Pewnie można się dowiedzieć w jakiejś organizacji zrzeszającej "kamperowców" o restrykcjach, ja niewiele więcej mogę Ci pomóc.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

2k2
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 09-01-09, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: 2k2 » 25-08-09, 22:01

A czy ktos to sprawdza w ogole?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: hiob » 26-08-09, 17:24

2k2 pisze:A czy ktos to sprawdza w ogole?
Czasem tak. Zwłaszcza po 11 września kontrole były regularne, potem coraz rzadsze, ale od czasu do czasu DOT robi kontrole ciężarówek i samochodów kempingowych. Mają w każdym razie wydzielone miejsce, które choć zwykle zamknięte, czasem jednak jest otwierane i wybiórczo przeszukują niektóre pojazdy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

yarecky
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 09-07-10, 23:13
Lokalizacja: Lublin, Poland
Kontakt:

Re: wycieczka po USA. Co zobaczyć, gdzie pojechać

Post autor: yarecky » 10-07-10, 03:59

Ja bym doda³:

Yellowstone
Jellystone.

White Horse,
Mount Rushmore,
Devil's Tower
Rapid City

White Sands
Albuquerque
Santa Fe

Nuevo Laredo + Laredo

St. Louis.

+ to co napisa³e¶.

Mo¿esz jeszcze zahaczyæ o NASA w Houston i dla och³ody Schlitterbahn :-)

Co do truck-stopów: bardziej ba³em siê (¶pi±c na zewn±trz samochodu) wê¿y i skorpionów ni¿ ludzi. Ale to by³ rok 1999. Podró¿owali¶my VAN'em z po³udnia do Kanady i praktycznie ca³a trasa by³a spana na truckstopach.
Ostatnio zmieniony 10-07-10, 04:01 przez yarecky, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ