Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Rysiu1991

Truck na początek

Post autor: Rysiu1991 » 04-01-10, 17:33

Witam, wszystkiego najlepszego w nowym roku, mam rocznikowo 19 lat i chciałbym sie dowiedzieć ile musze czekać by zostać truckerem i czy musze być zameldowany w USA i czy wystarczy paszport niemiecki. A wracając do tematu chciałbym sie dowiedzieć (najlepiej od Hioba) jaki truck (klasyczny) jest dobry dla początkującego i w normalnej cenie. Czekam na odpowiedź, pozdrawiam:).

Awatar użytkownika
michalone
Przyjaciel forum
Posty: 46
Rejestracja: 08-02-09, 08:31
Lokalizacja: Koniaków / woj.sląskie
Kontakt:

Re: Truck na początek

Post autor: michalone » 04-01-10, 17:59

Rysiu1991 pisze:Witam, wszystkiego najlepszego w nowym roku, mam rocznikowo 19 lat i chciałbym sie dowiedzieć ile musze czekać by zostać truckerem i czy musze być zameldowany w USA i czy wystarczy paszport niemiecki...
Na to pytanie ciężko odpowiedzieć w kilku zdaniach ;-)
Spróbuj może poszukać odpowiedzi na Forum w odpowiednich działach które zawierają watki z odpowiedziami na podobne pytania... :-P
Kto miłuje swego brata, ten trwa w Światłości i nie może się potknąć.
I J 2,10

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: TLS » 04-01-10, 20:46

Tu znajdziesz info na temat prawa jazdy :
http://www.katolik.us/viewtopic.php?t=1213
Jeśli chodzi o duże klasyczne trucki to Kenworth w900L jest po żadną maszyną , Ale jest drogą .
Zdecydowanie tańszą ciężarówką jest Kenworth T2000 .
Polecam stronę którą Hiob nie raz podawał na Forum
http://www.truckpaper.com .
Ostatnio zmieniony 04-01-10, 20:46 przez TLS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

Rysiu1991

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Rysiu1991 » 04-01-10, 20:50

Szukałem, szukałem i nie moge się doszukać :(

Rysiu1991

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Rysiu1991 » 04-01-10, 21:20

Ok, co do wielu już wiem. :)

Rysiu1991

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Rysiu1991 » 05-01-10, 17:29

Czekam na odpowiedź:)

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: TLS » 05-01-10, 22:58

Używaj Opcji Edytuj tak na przyszłość ;] , Powiedz konkrety to może ja ci w czymś pomogę :] , Ja jeśli chodzi o ciężarówkę patrzał bym na Ekonomikę , i łatwość eksploatacji , a przecież Aerodynamiczne kształty trucków nie są złe , kilka dodatków od siebie i jazda :)
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

Rysiu1991

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Rysiu1991 » 06-01-10, 06:33

Co do konkretów to chciałbym wiedzieć czy muszę być zameldowany w USA by robić CDL A :)
Ostatnio zmieniony 06-01-10, 06:35 przez Rysiu1991, łącznie zmieniany 1 raz.

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: pgo » 06-01-10, 06:54

Rysiu1991, żeby zrobić nawet zwykłe prawo jazdy w USA musisz posiadać numer Social Security i posiadać stały adres zamieszkania. Żeby dostać numer SS trzeba mieć legalny pobyt, najprościej jest mieć zieloną kartę. W innych przypadkach sprawa jest już bardziej skomplikowana.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 07-01-10, 04:45

Rysiu1991, TLS Ci podal link do tematu, gdzie masz wszystkie informacje. Nie ma sensu mnożyć identycznych wątków i po kilka razy pisać to samo. Przeczytaj wszystko i jak nie znajdziesz tam odpowiedzi, wtedy pytaj. W innym przypadku zacznie się tu robić potworny bałagan i nikt niczego nie znajdzie.

A ja po prostu scalę te dwa wątki w jeden. Zatem zacznij czytać ten temat od początku, wszystkiego się dowiesz.

Natomiast jeżeli chodzi o to, jaki truck najlepszy, to wszystko zależy od gustu. Ja, gdybym chciał klasyka, szukałbym chyba Volvo VT 880. Ale jak zapytasz pięć osób, dostaniesz pięć różnych odpowiedzi, bo to naprawdę jest tylko kwestia osobistych preferencji.
Ostatnio zmieniony 07-01-10, 04:49 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 07-01-10, 05:04

Przede wszystkim przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.
borat pisze:Hiobie, mam pytanie dotyczące jazdy w okularach korekcyjnych (widzę, ze także nosisz okulary)... W USA zapewne podobnie jak w Europie są przepisy regulujące stan zdrowia kierowców zawodowych, a dokładniej określające, w jakich "mocnych" soczewkach może jeździć kierowca zawodowy.
Proszę, przybliż pokrótce, jak przebiega w USA weryfikacja kierowców pod kątem zdrowia.
pozdrawiam
Jest to dość proste badanie, które może przeprowadzić nawet dyplomowana pielęgniarka (jeżeli ma odpowiednie zezwolenia), czy "chiropractic" (nie wiem, jak to będzie po polsku, specjalista od bólów kręgosłupa, ale bez tytułu lekarza medycyny)

Ciśnienie krwi, badanie przepukliny, słuchu, wzroku, ciśnienia krwi itp. Jeden lekarz przykłada się lepiej, inny mniej i wiele zależy "od szczęścia". Duże firmy mają swoich lekarzy, którzy pewnie też robią co mogą, by jak najwięcej kandydatów przeszło pozytywnie badanie.

Podobno ma się to zmienić i kryteria mają się zaostrzyć, ale teraz jest to raczej farsa i osoby, które nie powinny jeździć często znajdą za którąś próbą lekarza, który im zezwolenie na jazdę da.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 07-01-10, 05:08

dxman pisze:
Czy język polski często słychać w pasmie CB ? Czy przejeżdżając przez różne miasta są osoby "dyżurne" witające polskojęzycznych kierowców ?

Czy i kiedy udało się porozmawiać z kimś bezpośrednio z Polski ?
Odpowiedziałem Ci TUTAJ, bo to pytanie nie jest w żaden sposób związane z tym wątkiem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Endriunh2 » 10-01-10, 03:20

po przeczytaniu jesli chodzi o wyjazd zza ocean i jezdzic truckami to najlepiej do Kanady latwiej jest tam sie dostac lecz prosil bym o szczegoly dotyczace dokumentow ,papierow pozwalajacych na wyjazd do Kanady. Przedewszystkim pojechalbym tam zeby byc trakerem i rozwozic towary do USA i spowrotem czy to jest oplacalne ? i czy w ogole sporo jest takich firm z takimi ladunkami?

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: polak » 03-02-10, 19:19

wybacz hiobie jeśli takie pytanie zostało zadane ale przeszukałem ten temat i go nie było, ale mógł mi umknąć. Otóż czy kierowca czy to w Kanadzie czy to w USA może mieć okulary. Ja aktualnie mam wadę +9, ale za 3 miesiące mam operacje laserowej korekcji wzroku i lekarz przewiduje wadę ok +/- , czy z taką wadą dostał bym za oceanem prawo jazdy?Ponieważ dużo jest zdjęć truckerów którzy noszą okulary (niektórzy nie małe) i z tego co widzę to nawet ty masz okulary.
Ostatnio zmieniony 03-02-10, 19:20 przez polak, łącznie zmieniany 1 raz.
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

polak
Przyjaciel forum
Posty: 23
Rejestracja: 15-01-10, 20:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: polak » 05-02-10, 21:49

o teraz zauważyłęm bład tam wada po zabiegu ma wynosić +/- 3 :-)
Polak z amerykanskim sercem nad któym bóg czuwa

ODPOWIEDZ