Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Baboon

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Baboon » 16-09-11, 20:09

Dzięki za info. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku odwiedzę Nowy Jork. Gdyby ktoś miał jakieś rady, wskazówki itp, to będę bardzo wdzięczny.

pgo
Przyjaciel forum
Posty: 136
Rejestracja: 23-08-09, 21:40
Lokalizacja: Chicago, IL

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: pgo » 17-09-11, 05:41

hiob pisze: LOT zwykle nie należy do najtańszych (...)
Tak do końca nie jest. Dość często latałem w ostatnich latach (pomiędzy Chicago i Krakowem) i właśnie najczęściej LOT był najtańszy. Ale być może jest to sprawa losowa, zależna oo dat zakupu i wylotów.

Ceny biletów od różnych pośredników można sprawdzić np. na link .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 14-01-12, 03:21

pgo pisze:
hiob pisze: LOT zwykle nie należy do najtańszych (...)
Tak do końca nie jest. Dość często latałem w ostatnich latach (pomiędzy Chicago i Krakowem) i właśnie najczęściej LOT był najtańszy...
Zapewne w Chicago i okolicach NYC to będzie prawda. Ja jednak muszę lecieć co najmniej z jedną przesiadką, a korzystając z LOT-u zwykle z dwoma, bo LOT nie lata już chyba z USA do Krakowa. Choć z drugiej strony korona mi z głowy nie spadnie, gdy przylecę do Warszawy. :lol:

Właśnie sprawdzam ostatnio ceny, bo chwilowo jestem bezrobotny i rzeczywiście ceny LOT-u są porównywalne do konkurencji. Różnice co najwyżej kilkudziesięciu dolarów.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

bart1985
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 21-11-12, 15:55
Lokalizacja: Warsaw

Truckerowanie w Kanadzie

Post autor: bart1985 » 27-11-12, 17:48

Witam.

Może ktoś będzie łaskaw mi pomóc i udzieli informacji o egzaminowaniu w Kanadzie. Czy jak mam polskie/europejskie prawko C+E od roku to muszę : 1) zrobić badania lekarskie MTO, zapisać się na kurs i zdać egzamin czy np/. 2) badania MTO, i zdać egzamin cy inne opcje.
Nie widzi mi się znowu płacić za kurs i uczyć banałów, co do zdawania egzaminu to większego problemu prócz niesynchronizowana skrzynia biegów nie widzę.
P.S trudno przejść badania lekarskie MTO Medical Test ?

Dzięki z góry Bartek

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Bigoos » 28-11-12, 10:11

bart1985, polecam skontaktować się z truckerem NOLIBAB, Rafał pracuje w Kanadzie jako trucker i powie Ci dokładnie wszystko co potrzebujesz wiedzieć, jednakże teraz może odzywac się trochę żadziej, jego mama choruje :(
http://nolibab3.blogspot.com/

Oczywiście jak ktoś z tutejszych czytelników zna temat, to napewno Ci odpowie...
He taught me how to watch, to fight and pray

tomey
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 04-02-13, 14:57
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: tomey » 05-02-13, 16:56

Witam wszystkich na forum!
Trochę zamarł wątek.. Ja czekam do 1 maja na ogłoszenie DV Lottery 2014 i jak się poszczęści
to właśnie chciałbym w stanach jeździć ciężarówkami; najlepiej od oceanu do oceanu :-)
Ciekawe forum i "grzeczne" ;-)
Mam jeszcze jedno pytanie: czy jak zrobię prawo jazdy CDL A w jednym stanie, a później przeprowadzę się
do innego stanu to muszę je ponownie robić tzw, skróconym kursem, czy po prostu wymienić czy nic nie muszę zrobić?
Moje pytanie wzieło się po wizycie na tej stronie: http://expresscdl.com/classes.asp
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 06-02-13, 09:05 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.

Gerwazy
Przyjaciel forum
Posty: 70
Rejestracja: 24-08-13, 03:42
Lokalizacja: b.d.

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Gerwazy » 06-09-13, 17:40

Dziś natrafiłem na taką oto informację. Panowie i Panie. Nic tylko jechac i pracować.
http://www.pb.pl/3312327,3185,w-usa-bra ... ciezarowek

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 06-09-13, 18:50

Jeśli rzeczywiście będzie brakowało kierowców, to rynek pracy otworzy się dla cudzoziemców, ale tak naprawdę kierowców nie brakuje. Brakuje ich tylko w dziadowskich firmach, albo w tych, gdzie jest najcięższa praca. Wielkie firmy, takie jak Schneider, Swift, czy US Xpress po prostu wzajemnie sobie podbierają wiecznie niezadowolonych kierowców, a ci są niezadowoleni, bo firmy nie dostarczają im tego, co im obiecywały. Pracy nie ma tak dużo, stoi się i czeka na ładunki, puste naczepy, na rozładunek itp.

Ja tu pracuję ponad 30 lat i od ponad 30 lat słyszę o deficycie kierowców, a truckstopy od 30 lat są pełne kierowców czekających na ładunki.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

majkel
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 20-04-15, 15:55
Lokalizacja: Poland

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: majkel » 21-04-15, 10:51

Witam wszystkich, chciałbym się zapytać osób obeznanych w temacie jak wygląda kwestia załozenia biznesu w Stanach ? Czy mogę poprostu przyjechać do USA, przywieźć np: 60 000 USD czy 100 000 USD i założyć sobie działalność jednoosobową ? Czy będę pod kątem imigracyjnym lepiej traktowany od ludzi którzy próbują imigrować za pracą ? Czy fakt że mam kilka firm zarejestrowanych na siebie w PL zmienia jakoś moją sytuację ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 23-04-15, 12:43

majkel, jakbyś miał 500 tysięcy to tak... ale 100 tys może okazać się zbyt małą sumą.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ ... ycje/33gvd

Znane są przypadki deportacji biznesmenów nie mających prawa pobytu, więc małe sumy nie pomagają nikomu.

Tu masz informacje ze strony polskiej ambasady o wizach dla inwestorów i biznesmenów. Nie ma tam chyba podanych konkretnych sum, więcej pewnie dowiesz się w samej ambasadzie: http://poland.usembassy.gov/visas/nonim ... ader2.html

Nie są to wizy emigracyjne, więc nie wiem, czy można potem zalegalizować taki pobyt na stałe, ale są to wizy umożliwiające wjazd do USA. Na stronie ambasady jest informacja, że należy opuścić terytorium USA gdy ważność takich wiz wygasa.
Ostatnio zmieniony 23-04-15, 14:16 przez hiob, łącznie zmieniany 2 razy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

majkel
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 20-04-15, 15:55
Lokalizacja: Poland

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: majkel » 24-04-15, 15:26

Dziękuję Hiobie za odpowiedź. Jest ktoś może na forum, kto jest w stanie powiedzieć jak wygląda sytuacja z Kanadą ? Czy tam może jest łatwiej wyemigrować jako inwestor ?

Awatar użytkownika
PiterSV
Przyjaciel forum
Posty: 137
Rejestracja: 04-01-14, 12:52
Lokalizacja: Chęciny

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: PiterSV » 08-05-15, 08:29

hiob, a czy jeśli zainwestuję w USA np. 10 milionów $ na terenach gdzie jest bardzo duże bezrobocie, to czy będę mógł zamieszkać na stałe w USA (dostane Zieloną Kartę)?
Na stronie ambasady nie jest to jakoś bardzo dobrze objaśnione :) Pozdrawiam i gratuluję wyboru klasyka :angel:
"Proste są dla szybkich samochodów
Zakręty dla szybkich kierowców"
- Colin McRae

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: Olasek » 15-05-15, 21:38

Tak, sa takie mozliwosci, tutaj masz wiecej na ten temat.

http://www.uscis.gov/green-card/green-c ... investment

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Praca w USA, wizy, zarobki, prawo jazdy CDL, przepisy itp.

Post autor: hiob » 25-09-18, 22:34

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ