Polska rejestracja na trucku Hioba

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
kamil1990
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 19-11-09, 20:56
Lokalizacja: Grodziec/Konin

Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: kamil1990 » 12-12-09, 12:31

Hiobie mam pytanie o polską rejestracje na twoim trucku. Interesuje mnie jak amerykańska policja reaguje na to i jak od strony prawnej "załatwiłeś" tą rejestracje z Polski?
kierowca międzynarodówka RMJ TRANS :)

kamilliverpool
Przyjaciel forum
Posty: 86
Rejestracja: 17-10-09, 09:55
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: kamilliverpool » 12-12-09, 14:00

Pozwól, że Ci odpowiem bo wiem, że hiob i tak mam mało czasu... To nie jest prawdziwa rejestracja, tylko płyta plexi z naklejonymi literami (tzw. atrapa tablicy rej.), tego co wiem policjant tylko raz się przyczepił do tego, ale po rozmowie z hiobem dał sobie spokój ;]

kamil1990
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 19-11-09, 20:56
Lokalizacja: Grodziec/Konin

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: kamil1990 » 12-12-09, 15:24

Dzięki za odpowiedz. Nawet nie pomyślałem że to "podróbka", wygląda jak prawdziwa :-D
kierowca międzynarodówka RMJ TRANS :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: hiob » 13-12-09, 15:48

Z tyłu trucka mam prawdziwą rejestrację, tak samo, jak na osobowych samochodach z przodu, mam prawdziwe blachy. Oczywiście bez papierów. Tutaj wolno przykręcać rejestracje z innych krajów jako "suwenir", "bumper sticker" i sporo aut w tych stanach, które wymagają tylko jednej tablicy rejestracyjnej ma z przodu europejskie, czy japońskie tabliczki rejestracyjne.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13-12-09, 15:50 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
TLS
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 06-02-09, 12:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: TLS » 13-12-09, 23:43

Hiobie a Czy myślałeś nad świecącymi rejestracjami za szybą :) , Bo moim skromnym zdaniem ładnie prezentowała rejestracja z napisem Polska lub Hiob :)
"Ci co zaufali Panu odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły " Iz 40,31

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: hiob » 03-01-10, 03:19

TLS pisze:Hiobie a Czy myślałeś nad świecącymi rejestracjami za szybą :) , Bo moim skromnym zdaniem ładnie prezentowała rejestracja z napisem Polska lub Hiob :)
Zobaczymy. Jak będę w tym roku w Polsce, może sobie kupię taką.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

yarecky
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 09-07-10, 23:13
Lokalizacja: Lublin, Poland
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: yarecky » 10-07-10, 02:23

w³a¶nie, mia³em siê o to zapytaæ: bia³y po¿eracz szos ma "czarn±" krakowsk± rejestracjê. Ale chyba u Ciebie w stanie nie ma potrzeby posiadania przedniej tablicy? Czy co¶ mi siê pomerda³o? Chyba, ¿e masz auto zarejestrowane w .pl. Takich kilka egzemplarzy z europejskimi tablicami widzia³em - g³ównie niemiaszki na wakacjach ¿y³owali na wynajêciu VANA i przyjechali swoim VW Transporterem, ale w Chicago widzia³em kilka polskich blach, m.in. na fiacie 126p (podobno nie podlega pod definicjê samochodu bo jest za ma³y i nie chcieli go zarejestrowaæ).

wasyl
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 10-05-10, 17:46
Lokalizacja: PL

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: wasyl » 10-07-10, 23:23

hiob pisze:
TLS pisze:Hiobie a Czy myślałeś nad świecącymi rejestracjami za szybą :) , Bo moim skromnym zdaniem ładnie prezentowała rejestracja z napisem Polska lub Hiob :)
Zobaczymy. Jak będę w tym roku w Polsce, może sobie kupię taką.
Ipo urlopie w Polsce przybylo coś świecącego na szybie? A w USA to nie jest zabronione?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: hiob » 12-07-10, 04:53

yarecky pisze:właśnie, miałem się o to zapytać: biały pożeracz szos ma "czarną" krakowską rejestrację. Ale chyba u Ciebie w stanie nie ma potrzeby posiadania przedniej tablicy? Czy coś mi się pomerdało?
Tak, ma czarną blachę, ale to jest "bumper sticker" Ponieważ mamy tylko jedną rejestrację, z przodu każdy sobie przykręca co chce. Albo reklamę dealera, albo swojego ulubionego klubu sportowego, albo zagraniczną rejestrację, albo zostawia puste miejsce. Mnie się najbardziej podoba, jak ktoś się przeprowadza do NC z innego stanu i zostawia sobie z przodu starą rejestrację, np. z Kalifornii. Wtedy ma z przodu nieważną rejestrację z CA, a z tyłu aktualną z NC. :-D
Chyba, że masz auto zarejestrowane w .pl. Takich kilka egzemplarzy z europejskimi tablicami widziałem - głównie niemiaszki na wakacjach żyłowali na wynajęciu VANA i przyjechali swoim VW Transporterem, ale w Chicago widziałem kilka polskich blach, m.in. na fiacie 126p (podobno nie podlega pod definicję samochodu bo jest za mały i nie chcieli go zarejestrować).
Nie, to na pewno nie jest tak, że nie chcieli go zarejestrować, bo za mały. Oryginalny Mini, czy Honda N600 były tak samo małe, a obydwa były tu sprzedawane i rejestrowane. Malucha nie można było zarejestrować, bo nie spełniał wymagań przepisów amerykańskich, więc dopóki ktoś był tu legalnie, jako turysta i miał ważną rejestrację z Polski, mógł jeździć legalnie swoim autem. Gorsza sprawa, gdy się mu kończyła wiza. Wtedy trzeba było autko odesłać, albo wsadzić do garażu. Na stałe.

Teoretycznie można je było także przerobić, ale w praktyce to rzecz praktycznie niemożliwa w przypadku aut, które nigdy nie były tu sprowadzane. Wielu próbowało, mając znacznie więcej pieniędzy, niż właściciele maluchów, bez skutku. Przykładem były próby rejestracji Porscha 959. Sprowadzono ich do USA kilkanaście, ale nikomu się nie udało ich zarejestrować. Głównie problem polegał na teście zderzeniowym. Ktoś nawet się sądził, bo uważał, że jest w stanie udowodnić na symulatorze komputerowym, że 959 jest bezpiecznym samochodem, ale przegrał. Przepisy bowiem mówią wyraźnie, że każde auto dopuszczone do ruchu musi przejść praktyczny test, czyli trzeba zniszczyć co najmniej jeden samochód. Oczywiście nikt nie chciał poświęcić swojego Porschaka.
wasyl pisze:
hiob pisze:
TLS pisze:Hiobie a Czy myślałeś nad świecącymi rejestracjami za szybą :) , Bo moim skromnym zdaniem ładnie prezentowała rejestracja z napisem Polska lub Hiob :)
Zobaczymy. Jak będę w tym roku w Polsce, może sobie kupię taką.
Ipo urlopie w Polsce przybylo coś świecącego na szybie? A w USA to nie jest zabronione?
Nie, nie przybyło. Myślałem, że na zlocie w Krakowie będą takie gadżety, ale nic nie było, a potem całkiem o tym zapomniałem.

Takie lampki, jak inne, niż białe, czy pomarańczowe, są nielegalne, ale w większości stanów nikt nie zwraca na to uwagi. Jednak w Kalifornii, w Virginii, czy w paru innych stanach, mogliby się przyczepić.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

kamilm94

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: kamilm94 » 02-01-11, 10:00

Hiobie, a można montować tablice z tyłu naczepy ???

Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: Anaheim » 02-01-11, 10:47

kamilm94 pisze:Hiobie, a można montować tablice z tyłu naczepy ???
Raczej mozna jako bumpersticker :D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: hiob » 23-01-11, 08:31

kamilm94 pisze:Hiobie, a można montować tablice z tyłu naczepy ???
Jasne, dlaczego nie? Ja mam także z tyłu:

http://picturepush.com/public/3953140

http://picturepush.com/public/3855114
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jocker_en
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 19-01-12, 13:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: jocker_en » 20-01-12, 12:50

A jak ludzie reagują na polskiego orła na naczepie ktoś się coś pytał np ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Polska rejestracja na trucku Hioba

Post autor: hiob » 21-01-12, 03:24

jocker_en, bardzo rzadko jest jakaś reakcja, ale sporadycznie ludzie pytają, lub np. opowiadają mi o swoich europejskich, czy polskich wakacjach.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ