Radio satelitarne

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: Olasek » 06-02-15, 21:54

Nie tylko w Polsce ale w reszcie Europy czegos takiego nie ma.

Jano
Przyjaciel forum
Posty: 6
Rejestracja: 31-01-15, 10:25
Lokalizacja: Brzesko

Re: Radio satelitarne

Post autor: Jano » 06-02-15, 23:30

Różnica pomiędzy Stanami a Europą w kontekście radia satelitarnego polega na tym że w Stanach koszt pokrycia obszarów niezaludnionych bądź mniej zaludnionych, nadajnikami naziemnymi i koszt ich utrzymania jest nieopłacany w stosunku do utrzymania satelity który pokrywa ogromny obszar małym nakładem kosztów utrzymania.
W Europie, zagęszczenie aglomeracji miejskich jest dość wysokie dlatego sieć nadajników naziemnych jest dość gęsta, a co się z tym wiąże pokrycie sygnałem radiowym terenów Europy jest całkowita.
Ruszył już projekt cyfryzacji sygnału radiowego w Europie w systemie DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus). Niemcy mają go już trzy lata i można przypuszczać że do 2020roku w Polsce każdy będzie zmuszony wymienić swoje radio w samochodzie albo dokupić jakiś gadżet, podobnie jak do cyfrowej telewizji naziemnej. Wiadomo, za postępem idzie jakość bezszumnego sygnału, ale podejrzewam że nadawcy komercyjni będą nadawać odpłatnie.
Wszystko jest tak trwałe, jak numer telefonu na pudełku zapałek...

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Radio satelitarne

Post autor: Olasek » 07-02-15, 00:13

Jano pisze: Niemcy mają go już trzy lata i można przypuszczać że do 2020roku w Polsce każdy będzie zmuszony wymienić swoje radio w samochodzie
Dlaczego "zmuszony", przeciez tradycyjne radio powinno ciagle pozostac.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Radio satelitarne

Post autor: hiob » 07-05-15, 10:40

Gdy kupiliśmy auto Grażynki, miało jeszcze parę miesięcy opłaconej subskrypcji na satelitarne radio. ( :shock: Czemu piszemy "subskrypcja" przez p, a subskrybujemy przez b? ) Teraz się ta promocja skończyła i Grażynka wynegocjowała deal na rok: Jej radio będzie miało satelitę za 10 dolarów na miesiąc, a moje - za darmo, na cale życie. :mrgreen:

Kiedyś, dawno dawno temu, jak Sirius kosztował 5 dolarów miesięcznie i zmagał się z problemami finansowymi, była inna promocja - za 499 dolarów radio satelitarne na całe życie. Chodziło o całe życie radia, nie subskrybenta. Ja to kupiłem, ale radio, do którego to było przypisane jest już "antyczne". Ciągle działa, ale jest niepraktyczne i nie ma go ja za bardzo zamontować w aucie, więc go nie używałem od paru lat. Teraz jednak Grażynce udało się wynegocjować, by tę dożywotnią subskrypcję przenieśli na radio w moim M3. Musieliśmy tylko zapłacić 70 dolarów jednorazowej opłaty.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ