Witaj Hiobie

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
arek30221

Witaj Hiobie

Post autor: arek30221 » 14-03-11, 09:21

Witaj jestem u ciebie gosciem od niedawna ale obserwuje juz od jakiegos czasu twoje felietony na innych portalach i podoba mi sie sposób twojego przekazu.
Ale moje pytanie polega na tym w jaki sposób przekazujesz swoja aktualna pozycje na mape czy uzywasz jakis specjanych programow do przekazu sygnału gps ? Prowadze firme kurierska w Polsce i jezdze do Irlandii chciałbym zastosowac tez taka mape aby moi klienci równiez mogli sledzic moja aktualna pozycje ?
Za wszystkie podpowiedzi i rady z góry dziekuje pozdrawiam arek

Jaruno
Przyjaciel forum

Re: Witaj Hiobie

Post autor: Jaruno » 16-03-11, 15:40

katolik.us Strona Główna » Moje forum » FORUM OD KUCHNI, znajdziesz kilka przydatnych tematów na ten temat :)

piotras24
Przyjaciel forum

Post autor: piotras24 » 16-03-11, 18:36

Jestem w trakcie badanie tego tematu.
Generalnie zasada jest taka:
- potrzebujesz urządzenia z modułem GPS i dostępem do internetu
- urządzenie pobiera współrzędne z GPS i wysyła na stronę internetową

Można to zrobić na kilka sposobów, np:
- laptop + moduł GPS + telefon komórkowy
laptop komunikuje się przez bluetooth z GPS, do tego telefon podłączony do kompa przez kabel USB (aby mieć dostęp do internetu)
- telefon komórkowy + moduł GPS
Np Nokia 6120 + GPS poprzez bluetooth
- telefon komórkowy
Najwygodniejszy sposób, ale trzeba mieć komórkę która ma wbudowany GPS (np Nokia E52)

Jeśli chodzi o samą lokalizacje to ja jak na razie używałem
1. gdziejestem.pl
Zakładasz konto na stronie, instalujesz aplikacje NaviTRAX.
2. www.google.com/latitude
Trzeba założyć konto na google i zainstalować Google Maps
3. Jak masz Automapę to można jeszcze skorzystać z MiploSync:
http://www.miplo.pl/profile.php?a=miplosync

Jak na razie najbardziej zadowolony jestem z NaviTRAX, aczkolwiek wersja na telefon w Javie potrafi się wywalić. Google Maps mnie denerwowało, bo jak przechodziłem do menu telefonu to mi połączenie z internetem zrywało a do MiploSync trzeba mieć Automapę.

Jak macie jakieś inne rozwiązania które by działały na telefon z Symbianem to napiszcie.
Ja jak niczego nie znajdę, to sam postaram się napisać taki programik.
Ostatnio zmieniony 16-03-11, 18:37 przez piotras24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-03-11, 21:44

Ja używam programu firmy Franson GpsGate, który kupiłem głównie dlatego, że umożliwia podłączenie kilku programów do jednej anteny GPS. Przez ich portal można także podawać swoją pozycję. Do tego ostatniego chyba nawet nie jest konieczne zakupywanie żadnego programu, ale nie jestem pewien.

Mam także konto na gdziejestem.pl. Bardzo prosty sposób na pokazywanie gdzie się jest, choć ja akurat najczęściej zapominam włączyć NaviTRAX
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ