Jak dostać się do USA?

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Syriusz
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 04-02-15, 15:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: Syriusz » 18-12-15, 21:39

Dominik, no właśnie tak sobie myślę, że mając obywatelstwo Angielskie, powinno być łatwiej dostać się do Stanów.
Bo niestety Polska jest troszkę dyskryminowana :(

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: Big Nasty » 19-12-15, 07:51

Z pewnością łatwiej jest się dostać do USA z brytyjskim paszportem ( nie ma czegoś takiego jak obywatelstwo angielskie) niż polskim.

Wszystko co na tą chwilę potrzebujesz żeby go dostać to:

- rezydencja/udokumentowana praca w Wlk. Brytanii przez 6 lat

- niekaralność

-nieposzlakowana opinia o Tobie potwierdzona przez 2 osoby , które sa rezydentami tutaj z których jedna musi być Brytyjczykiem z paszportem a druga minimum profesjonalistą z listy Home Office (czyli odpowiednika polskiego MSW) , muszą Cie oni znać minimum 3 lata.

- zapłacenie na teraz 1050 GBP za procedurę ( nieważne czy dostaniesz obywatelstwo czy nie) oraz dodatkowe koszty ok. 200 GBP


Piszę z doświadczenia bo aplikowałem parę miesięcy temu i czekam na decyzję. Mają na takową minimum 6 miesięcy.

Uff, chyba niczego nie pominąłem .

Pozdrawiam BN

Uwaga, edit:

Zapomnialem dodac , ze trzeba zdac egzamin z jezyka angielskiego w mowie i pismie do okreslonego standartu oraz test "Life in the UK". Wszysko kosztuje oczywiscie ekstra.
Ostatnio zmieniony 19-12-15, 09:22 przez Big Nasty, łącznie zmieniany 2 razy.

Dominik

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: Dominik » 19-12-15, 10:21

Syriusz, i zapomniałem, piszesz że chcesz tam pracować, zapomnij o tym :-)
Pierw zielona karta, potem praca.
Wizy pracownicze, są tylko dla pracowników których pracodawcy w USA nie mogą znaleźć odpowiednich pracowników.
Więc w praktyce amerykańska firma by musiała udowodnić urzędowi że w USA nie może znaleźć kierowcy i musi go szukać za granicą.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: Olasek » 20-12-15, 21:46

Dominik pisze: Pierw zielona karta, potem praca.
Nie wiem jak jest teraz ale w moim przypadku (prawie 40 lat temu) mialem legalna prace na 2 lata przed zielona karta. Po prostu mialem tzw. warunkowy pobyt staly ktory mnie uprawnial do pracowania.
Syriusz pisze:Dominik, no właśnie tak sobie myślę, że mając obywatelstwo Angielskie, powinno być łatwiej dostać się do Stanów.
Bo niestety Polska jest troszkę dyskryminowana :(
Tak, na przypadkowy przyjazd bedzie latwiej z paszportem brytyjskim ale zeby dostac stala prace - paszport sie nie liczy bo inne sprawy zaczynaja odgrywac kluczowa role.
Ostatnio zmieniony 20-12-15, 22:18 przez Olasek, łącznie zmieniany 4 razy.

bajdek
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 29-01-14, 11:09
Lokalizacja: Polska, Lublin

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: bajdek » 08-01-16, 20:52

Ja w październiku złożyłem wniosek na zieloną kartę, zobaczymy czy mnie wylosują :-)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: hiob » 05-10-16, 21:26

bajdek pisze:Ja w październiku złożyłem wniosek na zieloną kartę, zobaczymy czy mnie wylosują :-)
I znowu mamy październik... Więc składać te wnioski, jeśli chcecie się tu legalnie dostać.
Olasek pisze: Nie wiem jak jest teraz ale w moim przypadku (prawie 40 lat temu) mialem legalna prace na 2 lata przed zielona karta. Po prostu mialem tzw. warunkowy pobyt staly ktory mnie uprawnial do pracowania.
Możesz napisać na jakiej podstawie? Czekałeś na rozpatrzenie wniosku azylowego, czy coś takiego? I jak wjechałeś do USA?
Ostatnio zmieniony 05-10-16, 21:28 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Re: Jak dostać się do USA?

Post autor: Olasek » 06-10-16, 08:33

Historia troche dluga ale w skrocie - przeszedlem przez oboz dla ludzi z bloku wschodniego pod Wiedniem, siedzialem tam od wrzesnia 1975 do lutego 1976. Azyl tak naprawde nie byl wtedy potrzebny zeby sie dostac do US, to wladze austryjackie same mogly wydac taki status po zbadaniu twoje sprawy, ja sie o status azylowca nie ubiegalem, nie mialem za soba dzialalnosci politycznej. Wiekszosc Polakow ktorzy ze mna byli tez o azyl sie nie ubiegali, wszyscy natomiast mieli na oku szybki wyjazd gdzies, do jakiegos wybranego kraju - do Kanady, USA, Australii, Nowej Zelandii, itp. W moim przypadku - krotki wywiad w konsulacie US w Wiedniu, przeswietlenie pluc i uzyskanie stalego wraunkowego pobytu w US. Pamietam ze jak wjezdzalem do US to podalem urzednikowi INS duza koperta z moimi papierami w srodku zalakowanymi. Do reki zielona karte dostalem po 2 latach i przez te pierwsze 2 lata tak naprawde nie wolno mi bylo z US wyjezdzac - nie moglbym wrocic z powrotem. Zreszta, tak na marginesie, do dzis w swoich przepisach INS ciagle rozgranicza role zielonej karty od pozwolenia na prace, innymi slowy ciagle sa przypadki ze ktos moze miec pozwolenie na prace nie bedac jeszcze formalnym posiadaczem zielonej karty (ma sprawe w toku, itp).
Ostatnio zmieniony 06-10-16, 08:33 przez Olasek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ