Internet

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
rafalek
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 14-02-11, 00:44
Lokalizacja: Polska - Zgorzelec

Internet

Post autor: rafalek » 03-08-11, 18:39

Witam Cie Hiob chodzi mi o internet. Z tego co pamiętam masz 2 internety jeden przez telefon a jeden z pendriva. Czy u Ciebie w aucie jest zamontowana jakas satelita sterowana przez komputer samochodu? rozmawiałem z kumpelm i upiera sie ze dzieki takiej satelicie masz własnie internet... z góry dziekuje :) pozdrawiam.

Kamil
Przyjaciel forum
Posty: 25
Rejestracja: 24-10-07, 22:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet

Post autor: Kamil » 07-08-11, 20:10

Pendrive to tylko nośnik danych, internetu nie odbierze :-)
Internet Hioba opiera się na sieci komórkowej. Tak samo jak w Twoim telefonie, tyle, że Hiob nie ma limitu danych, jakie może przesłać.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Internet

Post autor: hiob » 11-08-11, 03:03

rafalek, już mam tylko jeden modem - używam komórki do łączenia się z Internetem. Niestety, nie działa to zbyt dobrze, ale nie bardzo wiem jaka jest tego przyczyna. Jednak z satelitami to ma niewiele wspólnego, przynajmniej bezpośrednio. Ja się łączę z Netem poprzez telefon, choć pewnie sygnał z wież transmisyjnych dalej jest przekazywany przez satelitę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

jocker_en
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 19-01-12, 13:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Internet

Post autor: jocker_en » 20-01-12, 12:38

A może potrzebny ci modem typu pendrive z wyjściem na antenę zewnętrzną. Kartę sim którą masz w telefonie można użytkować w takim modemie. Są bardzo potężne anteny, i widziałem że nasi kierowcy je stosują, czy to anteny panelowe, prętowe itd i wiem że chwalą to sobie ludzie. Z doświadczenia wiem iż można uzyskać połączenie nawet tam gdzie modem czy telefon milczą i dość długo trzeba jechać aby złapać sygnał. Np w górach. Może takie rozwiązanie polepszyło by coś trochę. A ja mam takie pytanie czy firma która dostarcza ci internet obejmuje cały obszar USA czy jest ograniczona terytorialnie ? naturalnie pomijam miejsca gdzie fizycznie nie ma nadajników wcale.
Ostatnio zmieniony 20-01-12, 12:42 przez jocker_en, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ