Służba Zdrowia w USA

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
krzycho80
Przyjaciel forum
Posty: 38
Rejestracja: 07-08-11, 14:54
Lokalizacja: polska

Re: Służba Zdrowia w USA

Post autor: krzycho80 » 15-12-11, 11:46

W każdym razie napewno jest doskonalszy od Polskiego systemu zdrowia, może wynika to również z tego, że USA są bogatym krajem. W Polsce no cóż, z moich obserwacji wynika, że nie jest dobrze w porównaniu. Każdy tutaj ma pobierane składki zdrowotne i ubezbieczeniowe przez cały czas, przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak w kazdym województwie jest inaczej pod względem finansowym i tak np. w śląskim województwie oddział NFZ jest "bogatszy", natomiast w takimjuż woj, świętokrzyskim "biedniejszy" i pacjentom nie mogą zagwarantować refundacji częściowej np. na wózek inwalidzki.
Innym przykładem są wizyty u Specjalistów, np. moja mama, którą kolano boli od października, potrzebowała skierowania od lekarza z przychodni na konsultację u lekarza ortopedy. Kiedy ją rejestrowałem u owego lekarza to dowiedziałem się że czeka się do niego ..... rok. Tak, mimo że w szpitalu tym jest kilkudziesieciu specjalistów. Dlaczego tak jest? Bo NFZ wypracował kontrakt na tyle i tyle i już w tym roku nie robią wizyt u ortopedy. Tylko nie wiem dlaczego dopiero w grudniu.
Sam jestem pracownikiem służby zdrowia i znam tez sytuację jaka jest tutaj. Z ciekawości interesuje mnie właśnie ten system i z tego co widzę to jest tak: Płacę więc zwyczajnie należy mi się. Więc chyba to jest dobre co?
Pozdrawiam :-)Panowie

ODPOWIEDZ