Kevin sam w domu w USA

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
dragon45

Kevin sam w domu w USA

Post autor: dragon45 » 13-12-11, 15:32

Jak wiadomo film Kevin sam w domu stał się w Polsce tradycją prawie tak samo jak karp. Jestem ciekaw czy w stanach też się ogląda Kevina i czy ty Hiobie też go oglądasz?

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Bigoos » 14-12-11, 08:09

Ale niestety tradycja ta już zanika, bo Kevin leciał jakiś tydzień temu, a nie jak winien w święta. Pytanie tak samo można zadać co do Die Hard / Szklana pułapka :)
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
Arturo
Przyjaciel forum
Posty: 513
Rejestracja: 30-10-10, 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Arturo » 14-12-11, 19:18

Chyba rok temu, czytałem gdzieś wypowiedź kogoś z telewizji, która puszcza Kevina w święta. Właśnie na takie pytanie, dlaczego puszczają Kevina odpowiedział, że zawsze jak puszczają to ma wysoka oglądalność, więc puszczają.
Czyli część osób się wkurza, ale jeszcze większa część społeczeństwa i tak ogląda! A telewizji zależy na oglądalności.

I tak to jest :-(

Pozdrawiam!

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Bigoos » 15-12-11, 08:29

Arturo, ja sam jestem takim przykładem. Kiedy widzę już reklamówki w TV Kevina, mówię sobie: O nie, znowu Kevina puszczają , ile można!!
Ale kiedy przychodzi co do czego, to zasiadam przed TV i z wielką przyjemnością oglądam po raz n-ty przygody młodego obrońcy domu :)
Sądzę, że tak robi każdy wiedząc że będzie Kevin :D
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Wolnygosc » 15-12-11, 21:27

Chyba rok temu, czytałem gdzieś wypowiedź kogoś z telewizji, która puszcza Kevina w święta. Właśnie na takie pytanie, dlaczego puszczają Kevina odpowiedział, że zawsze jak puszczają to ma wysoka oglądalność, więc puszczają.
Czyli część osób się wkurza, ale jeszcze większa część społeczeństwa i tak ogląda! A telewizji zależy na oglądalności.

O ile dobrze kojarzę to już w zeszłym roku chyba telewizja Polsat miała nie transmitować Kevina ale ugięli się pod apelem widzów i Kevin znowu zagościł w naszych domach

Kto wie może doczekamy się Kevina w HD/3D :D

Sięgnąłem do Google nie wgłębiając się bardziej w temat ale "serwują" widzom w USA mniej więcej to samo co w Polsce według poniższej stronki


Home Alone 2: Lost in New York ABCFAM Dec 25, 5:30PM

http://www.chiff.com/home_life/holiday/ ... -on-tv.htm


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15-12-11, 21:29 przez Wolnygosc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafał'78
Przyjaciel forum
Posty: 262
Rejestracja: 05-03-11, 23:20
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Rafał'78 » 16-12-11, 00:11

Hmmmm, przeżyłem te 22 lata pozaPRL-em,w dobie kaset VHS, tv satelitarnej,kablowej i ogólnie 'wolnej'-nadającej światowe hity i kity.. i nie oglądałem 'świadomie' i celowo Kevina ani minuty,poza jakimiś strzępkami reklam. Stąd kojarzę odtwórcę głownej roli-blondaska,pewnie dziś gościa w moim wieku.. Ale Święta Bożego Narodzenia naprawdę nie kojarzą mi się z tym filmem, nie stanowi on jakiegoś 'żelaznego' punktu tego okresu dla mnie i moich najbliższych, jeśli już mowa o szklanym ekranie to zdecydowanie >przegrywa< z takimi filmami jak saga Pawlaków&Karguli,Trylogia,czy choćby Pan Tadeusz ze współczesnych... że nie wspomnę o rodzinnym biesiadowaniu przy suto zastawionym stole ;) I tyle mojej uwagi w temacie. Wiem,że każdy ogląda w tv i spędza czas tak jak lubi,jednak nie zapomnijmy, że głównym bohaterem nadchodzących Świąt,takim 'spiritus movens' jest przecież Jezus Chrystus,małe Dziecię,Logos-Słowo,Miłość, która ciałem się stała,narodziła się w zapadłej wsi w Palestynie dla Zbawienia ludzi:)) Obyśmy Go zauważyli,spotkali,pozdrowili jak prości pasterze czy mędrcy ze Wschodu!
Panie, nie jestem godzien,abyś przyszedł do mnie...

Endriunh2
Przyjaciel forum
Posty: 100
Rejestracja: 18-08-09, 17:05
Lokalizacja: krakow

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: Endriunh2 » 16-12-11, 01:12

Kiedys kuzynka mi powiedziala ze setny raz juz to puszczaja a i tak zawsze sie smieje :-D.

Ja wlasciwie jestem zwolennikiem aby puszczali to po 100 razy dzieki temu bardziej mnie to przybliza do swiat gdy nie ma sniegu.

Swieta to dzien szczegolny i jezeli niektorzy pisza ze ta tradycja z kevinem juz odchodzi w niepamiec to za chwile swieta bozego narodzenia i wigilia tak samo odejda w niepamiec .

Obawiam sie ze gdzies za 10 lat moze do tego dojsc ze malo kto bedzie zasiadal wspolnie przy stole i jadl barszcz czy karpia a w radiu gdzie juz tak powoli sie dzieje przestana puszczac koledy:( .

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Kevin sam w domu w USA

Post autor: hiob » 18-12-11, 04:53

Niestety nie będę mógł Wam pomóc. Nie oglądam telewizji. Poza tym my mamy w USA cztery wielkie sieci TV: ABC, CBS, NBC i Fox, plus w każdym większym mieście jest kilka niezależnych stacji TV, a do tego mamy TV kablową, czy satelitarną z setkami kanałów. Zatem nawet, gdyby ten film szedł w święta, większość ludzi nawet by tego nie zauważyła.

O ile wiem, w USA są pewne filmy, które są uważane za "żelazny repertuar" w okresie Świąt. Wikipedia podaje ich bardzo wiele: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christmas_films A na tej stronie przykładowo wybrane najlepsze 25 filmów bożonarodzeniowych: http://www.christmasmovieslist.com/ (Kevin pierwszy ;-) ) Ale oczywiście każdy kinoman ma swoją własną listę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ