"17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Anaheim
Przyjaciel forum
Posty: 728
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: SBL

Re: "17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Post autor: Anaheim » 11-09-12, 22:24

Porównywanie Detroit do Krakowa jest bez sensu. W USA rozdziela się części mieszkalne, od przemysłowych i centrów, kiedy w Polsce mieszkamy wszyscy ze wszystkimi na kupie i to nawet dosłownie, większość nas jest uciśnięta w blokach... Gdyby wszystkim Krakowianom rozdać działki małe ale żeby każdy miał swój domek jak w USA, samo miasto miało by dużo mniejszą populację a okoliczne wsie były by wielkimi sypialniami ;)
Ostatnio zmieniony 11-09-12, 22:25 przez Anaheim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: "17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Post autor: Poet of de Fall » 28-09-12, 22:34

Informacje z moich źródeł (także osobowych), dają inny obraz niż przedstawiany przez Hioba ("parę ulic na krzyż"), ale nieważne. Ciekawi mnie coś innego. Dlaczego biali uciekają stamtąd na skalę nie spotykaną w innych większych miastach? Dzisiaj Afroamerykanie stanowią ponad 80% mieszkańców Detroit podczas gdy w skali kraju jest ich tylko 13%.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: "17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Post autor: hiob » 29-09-12, 02:58

Poet of de Fall pisze:Informacje z moich źródeł (także osobowych), dają inny obraz niż przedstawiany przez Hioba ("parę ulic na krzyż"), ale nieważne. Ciekawi mnie coś innego. Dlaczego biali uciekają stamtąd na skalę nie spotykaną w innych większych miastach? Dzisiaj Afroamerykanie stanowią ponad 80% mieszkańców Detroit podczas gdy w skali kraju jest ich tylko 13%.
A ja nadal odnoszę wrażenie, że chcesz tu udowodnić jaką tezę, która powstała w Twojej głowie i która ma bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością.

W USA od wielu lat, niemal "od zawsze" ludzie zamożniejsi uciekają na przedmieścia. Tak się dzieje nie tylko w Detroit, ale w niemal każdym amerykańskim mieście. Są wyjątki, jak np. Nowy Jork, gdzie jest sporo terenów miejskich bardzo drogich i ekskluzywnych, ale to wynika z faktu, że w okolicach Nowego Jorku nie ma wielu terenów "podmiejskich", a w samym mieście jest sporo osób bardzo zamożnych.

W Detroit, w samym mieście, rzeczywiście 80% mieszkańców to Murzyni. Ale w metropolii Detroit Murzyni stanowią tylko 23 procent mieszkańców. To mniej, niż w takich metropoliach jak Washington, czy Atlanta. Nie jest więc Detroit jakimś wyjątkiem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Re: "17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Post autor: Poet of de Fall » 30-09-12, 00:01

hiob pisze:A ja nadal odnoszę wrażenie, że chcesz tu udowodnić jaką tezę, która powstała w Twojej głowie i która ma bardzo niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Niczego nie chcę udowodnić, bo nigdy tam nie byłem. Po prostu mam informacje z pierwszej ręki od osób, które były w Detroit (w tym jednej stale mieszkającej w Michigan) i Twój opis niezbyt się z nimi pokrywa. Komu mam wierzyć? Sam przyznałeś, że nie znasz za dobrze tych okolic, więc...

Wojciech_Domini
Przyjaciel forum
Posty: 317
Rejestracja: 27-12-08, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: "17 kulturowych różnic, które mogą zniechęcić Europejcz

Post autor: Wojciech_Domini » 28-10-12, 00:13

W Ameryce następuje zjawisko "White flight", gdzie biali bogacze wynoszą się na przedmieścia a Czarnoskóre jak i Hiszpańskojęzyczne mniejszości zostają w centrum które stosunkowo szybko zamienia się niestety w getta(między innymi dlatego Los Angeles oraz Detroit biją rekordy w przestępczości). Poniekąd to zjawisko omawiał film Clinta Eastwooda "Gran Torino"... Mój brat kilka lat temu pracował na kolejce górskiej w wesołym miasteczku w sąsiednim stanie do Michigan. Zarówno Biali jak i Czarni współpracownicy odradzali mu wycieczkę w stronę Detroit. Za dużo niebezpieczeństwo a za kolor skóry można oberwać od miejscowych oprychów...

ODPOWIEDZ