Jakie Konsekwencje...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
robert123
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 25-02-12, 19:44
Lokalizacja: warszawa

Jakie Konsekwencje...

Post autor: robert123 » 08-03-12, 20:06

Jakie konsekwencje w życiu społecznym powinien mieć człowiek fakt że wszyscy ludzie mają godność dzieci Bożych?

Anteas

Re: Jakie Konsekwencje...

Post autor: Anteas » 09-03-12, 18:39

Nie rozumiem tego pytania. Jest napisane nie po polsku.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie Konsekwencje...

Post autor: skrzydlaty » 09-03-12, 22:13

Mnie się wydaje, że pytanie miało brzmieć tak:
[center]"Jakie konsekwencje w życiu społecznym powinien mieć fakt, że wszyscy ludzie mają godność dzieci Bożych?"[/center]Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić.

Na takie pytanie odpowiedziałbym następująco: konsekwencję są takie, że każdemu człowiekowi należy się szacunek, i poszanowanie jego godności, choćby źle postępował i i jego czyny należałoby potępić. Czyny można potępić, człowieka nie.
Choć przyznam, że czasem dla mnie to bardzo trudna zasada i nie chyba nie potrafię jej konsekwentnie stosować w życiu.
Ostatnio zmieniony 09-03-12, 22:14 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Anteas

Re: Jakie Konsekwencje...

Post autor: Anteas » 10-03-12, 13:29

skrzydlaty pisze:czasem dla mnie to bardzo trudna zasada i (...) chyba nie potrafię jej konsekwentnie stosować w życiu
Pod tym to chyba każdy człowiek by się podpisał :lol: Chyba że :saint: albo :angel:

Dariusz F
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 09-04-12, 15:20
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie Konsekwencje...

Post autor: Dariusz F » 09-04-12, 20:36

Pytanie brzmi jakie powinno mieć , a jakie ma.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Jakie Konsekwencje...

Post autor: hiob » 15-04-12, 20:38

Konsekwencją tego jest także i to, że my nie mamy prawa do odebrania niewinnego życia innego człowieka. Mamy natomiast prawo do zabijania wszystkich zwierząt. Oczywiście nie znaczy to, że mamy zabijać je bezmyślnie, czy w sposób niehumanitarny, ale nie ma nic niemoralnego w pozbawieniu życia zwierzęcia. One mają tylko "naturalne życie". Ich życie służy nam.

My mamy w sobie pierwiastek życia ponad-naturalnego, wiecznego. Jesteśmy Dziećmi Bożymi. Śmierć "pierwsza" niczego nie kończy, zaczyna dopiero nasze prawdziwe życie z Bogiem (lub bez Niego, gdy Go odrzucimy). Ale to życie doczesne jest ważne, bo to nasz egzamin, czas wyboru i dlatego nie można nikomu odbierać tej szansy.

Oczywiście ta opinia nie jest polemiką z tym, co napisał skrzydlaty, bo się z nim całkowicie zgadzam, ale innym spojrzeniem na to zagadnienie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ