Daltonizm a praca kierowcy w USA

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: Vul » 05-04-12, 13:55

75 :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Bigoos
Przyjaciel forum
Posty: 182
Rejestracja: 30-07-10, 16:50
Lokalizacja: Stryków, PL

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: Bigoos » 05-04-12, 14:30

3:)
He taught me how to watch, to fight and pray

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: hiob » 09-04-12, 17:53

49 :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
rower
Przyjaciel forum
Posty: 172
Rejestracja: 06-02-09, 21:25
Lokalizacja: Sanok

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: rower » 10-04-12, 20:11

Your score: 43
Racja, dość trudny ten test, i wydaje mi się że monitor odgrywa tutaj dużą rolę.

OnlyTrance
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 12-03-12, 21:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: OnlyTrance » 10-04-12, 22:00

Mam gorzej od hiob`a, ale lepiej od Vul`a, - 59 :)
Chyba najgorszy test jaki mi kiedykolwiek w życiu wypadł, nie licząc tych w szkole "pisanych" na "pałę" (czysta kartka :mrgreen: ). Ale tragedii w zasadzie nie ma, pewnie gdybym się bardziej sprężył miałbym te -6pkt.. Monitor myślę że mam średniej jakości, kupiłem go niedawno, jeśli ktoś ciekawy to Asus VH242, może jakiś znawca oceni, czy przez owy monitor mogłem wypaść gorzej.

Test niezły, trudny dość, dzięki za wstawkę.

Tak się zastanawiam jakie mam szanse, oceniam je na ok 40-60% :oops:

Co do nocy, noc jest piękna, ale niestety nie w mieście i nie dla kierowców. Powinni zabronić oświetlania budynków przy samej ulicy neonami, światełkami i innymi pierdołami, nie mówiąc już o reklamach, bo to co jest w mieście to świetlny horror. Pozwolę sobie zażartować, że w razie śmiertelnego wypadku można pomylić światła w które chce się iść i zamiast trafić do nieba można pierdyknąć w latarnię :lol:

A jeśli mowa o tym temacie ( viewtopic.php?t=1213&highlight=cdl ) to dobrze by było, gdyby ktoś ogarnięty pozbierał wszystkie "nowinki" i wrzucił je do pierwszego posta, bo przeszukać 17 stron tematu jest troszkę czasochłonne, a czas jest jak wiadomo cenny. Aha, i niektóre linki z w.w. tematu są już nieaktualne.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Vul
Administrator
Posty: 1252
Rejestracja: 26-09-08, 09:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: Vul » 11-04-12, 00:29

OnlyTrance pisze:Co do nocy, noc jest piękna, ale niestety nie w mieście i nie dla kierowców.
jest coś za coś... ja mam za to doskonały wzrok... śmiałem się bo jak byłem młodszy i były autobusy pospieszne, które miały czerwone litery: H, C itp to moi koledzy widzieli z daleka, że jest czerwona litera a ja widziałem jaka. A w nocy potrafię, nie wiem jak to nazwać, zmniejszyć natężenie oświetlenia, którego nie chcę widzieć. Także przypuszczam, że i u innych z wyższym wynikiem też występuję tego rodzaju kompensacje :)
Wspólnota Domowego Kościoła
天無絕人之路 (天无绝人之路)
Niebo nigdy nie zamyka wszystkich drzwi (chiń)

Awatar użytkownika
Dan
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 23-02-12, 22:04
Lokalizacja: Polska/Śląsk
Kontakt:

Re: Daltonizm a praca kierowcy w USA

Post autor: Dan » 11-04-12, 23:16

31 :)
Chyba na monitorze o oświetleniu LEDowym może być trudniej

ODPOWIEDZ