Modlitwa

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
arek11129
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 03-04-12, 09:46
Lokalizacja: Gorlice

Modlitwa

Post autor: arek11129 » 11-04-12, 20:58

Witam ! Hiobie czy mógłbyś mi napisać całą modlitwę którą odmawiasz przed jazdą ? i modlitwę poranną i nocną ?
Ostatnio zmieniony 11-04-12, 21:12 przez arek11129, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Modlitwa

Post autor: hiob » 15-04-12, 20:28

arek11129, ja nie odmawiam jakiś "formalnych" modlitw o tych porach. Przed jazdą po prostu się żegnam i cały dzień po prostu rozmawiam z Bogiem. Rano po wstaniu śpiewam sobie zwykle "Kiedy ranne wstają zorze", wieczorem zasypiam przy modlitwie Ojcze Nasz, rozmyślając nad każdym słowem tej pięknej modlitwy, albo po prostu rozmawiam z Panem Bogiem o tym, co mi "leży na wątrobie".
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

radekl
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 04-10-11, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Modlitwa

Post autor: radekl » 24-04-12, 14:37

Hiobie takie pytanie do Ciebie.
Kiedy odmawiasz modlitwy, rozmawiasz z Bogiem, czy odczuwasz jego łaski, zmiany w życiu codziennym. Czy rzeczy jakie Cie napotykają w codziennym życiu uważasz że na nie ma jakiś wpływ Bóg. Czy po prostu myślisz ze jak odmawiasz modlitwę to Bóg słucha i stara się tobie w jakiś sposób pomóc z codziennych trudach i znojach ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Modlitwa

Post autor: hiob » 25-04-12, 22:33

radekl, odczuwam, ale nie jest to jakieś mistyczne przeżycie. Inaczej mówiąc widzę, że moje rozmowy z Bogiem zmieniają życie moje i tych, za których się modlę, choć rzecz jasna nie jestem tego w stanie udowodnić. Jest to jedynie jakieś moje wewnętrzne przekonanie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

radekl
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 04-10-11, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Modlitwa

Post autor: radekl » 27-04-12, 12:10

Czyli chyba Bóg jednak ma podzielna uwagę i nas wysłuchuje. Bo od jakiegoś czasu zmagam się z problemami i jak się pomodlę to to jakoś inaczej idzie , wydaj mi się że lżej.
Choć najbardziej czuje wewnętrzną ulgę ze ktoś taki jest.
A i dziękuje za film, dużo wnosi w nas szarych ludzi codzienności.
Dziękuję.

ODPOWIEDZ