Początek z własnym zestawem

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
GigBoy
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 03-08-10, 08:43
Lokalizacja: Dębica

Początek z własnym zestawem

Post autor: GigBoy » 12-04-12, 21:40

Witam
Jeśli dubluje podobny jakiś temat to sorka, ale już przejdę do rzeczy chodzi mi o to ile trzeba zarabiać jako kierowca ciężarówki lub budowlaniec, ile miesięcy żeby mieć własny zestaw w USA oczywiście po odliczeniu za życie i opłaty (prąd, gaz itp)... (chociaż mieć własny ciągnik bo naczepę by się podpią pod jakąś firmową ),i jak by można byłoby odpowiedzieć na parę pytań:

1. Ile zarabia dokładnie kierowca (różne są wypowiedzi na internecie) i ile się jest w trasie,

2. Ile zarabia tak mniej więcej budowlaniec bo też są różne wypowiedzi,

3. Jeżeli się bierze na kredyt ciężarówkę to ile trzeba spłacać ją (w miesiącach i płatnościach),

4. Czy trzeba mieć Green Card żeby sprowadzić z USA samochód osobowy/ciężarowy bo widziałem jedną wypowiedź że trzeba mieć Green Card.

Jeżeli są jakieś pytania gdzie trudno odpowiedzieć (np. o pieniądzach) to sorka, i wiem że były już takie pytania na ShoutBoxie ale chcę żeby było napisane czarno na białym bo każdy się nowy pyta o coś podobne to przynajmniej wejdzie na posta i przeczyta tyle razy ile będzie chciał.
Z góry dziękuję za odpowiedź !

nevesu
Przyjaciel forum
Posty: 174
Rejestracja: 13-02-11, 20:22
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Początek z własnym zestawem

Post autor: nevesu » 13-04-12, 21:35

Widzisz, sądząc po wieku masz jeszcze dużo przed sobą. Na każde z tych pytań można udzielić odpowiedź, ale jest to zależne od wielu czynników. Zajrzyj do moich ostatnich postów, ostatnio na podobne pytania odpowiadałem.

W skrócie to Ci powiem tak, jak już rzeczywiście zaczniesz jeździć, to sam zrozumiesz jak to działa. Tłumaczenie Ci na dzień dzisiejszy o SSN-ie, filtrach DPF i innych bajerach jest bezcelowe, bo nie masz podstawowych wiadomości. Poszperaj po Amerykańskich forach dla kierowców, kopalnie wiedzy, jak już zrozumiesz jak to mniej więcej działa, to wtedy wróć i zadaj bardziej sprecyzowane pytania, wtedy pewnie dostaniesz sprecyzowaną odpowiedź.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Początek z własnym zestawem

Post autor: hiob » 14-04-12, 20:56

RobertoTrucker pisze: 1. Ile zarabia dokładnie kierowca (różne są wypowiedzi na internecie) i ile się jest w trasie,
Każdy kierowca zarabia inną kwotę. Niektórzy mają problemy z zarobieniem 35 tysięcy rocznie, inni zarabiają 70 tysięcy i więcej.
2. Ile zarabia tak mniej więcej budowlaniec bo też są różne wypowiedzi
Nie mam pojęcia.
3. Jeżeli się bierze na kredyt ciężarówkę to ile trzeba spłacać ją (w miesiącach i płatnościach)
Zwykle kierowcy finansują ciężarówki na 4-5 lat. Ja zawsze brałem kredyt na cztery lata. Rata za nową ciężarówkę to ok. 3 tysiące dolarów miesięcznie, po zapłaceniu 10-15% na pierwszą wpłatę.
4. Czy trzeba mieć Green Card żeby sprowadzić z USA samochód osobowy/ciężarowy bo widziałem jedną wypowiedź że trzeba mieć Green Card.
Żeby sprowadzić auto do Polski trzeba mieć pieniądze. Zielona karta nie jest do niczego potrzebna.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

GigBoy
Przyjaciel forum
Posty: 18
Rejestracja: 03-08-10, 08:43
Lokalizacja: Dębica

Re: Początek z własnym zestawem

Post autor: GigBoy » 15-04-12, 22:24

Aha dziękuje za odpowiedź hiobie :-)

ODPOWIEDZ