Jak nadawać live - z kamery

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Organ
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 08-07-12, 11:37
Lokalizacja: Gryfino

Jak nadawać live - z kamery

Post autor: Organ » 17-07-12, 00:10

Witajcie! Mam pytanie odnośnie nadawania przez kamerę. Wiem, że Hiob nadaje programem manycam, ale nie chodzi tutaj o ten czy inny program. Sprawa rozchodzi się o to, co trzeba zrobić, aby połączyć się z... stroną internetową/hostingiem, czym kolwiek aby inni mogli widzieć co dzieje się przed kamerą.

PS: mam zewnętrzne IP i umiem odblokować porty.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 19-07-12, 05:09

Organ, program manycam jedynie umożliwia nadawanie równocześnie obrazu z kilku kamer. Nadawanie obrazu jest możliwe dzięki ustreamowi, http://www.ustream.tv/ Oczywiście są też inne podobne portale.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Organ
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 08-07-12, 11:37
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Organ » 19-07-12, 10:04

O wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
rower
Przyjaciel forum
Posty: 172
Rejestracja: 06-02-09, 21:25
Lokalizacja: Sanok

Post autor: rower » 19-07-12, 14:09

A co będziesz nadawał live jeśli można wiedzieć? :mrgreen:

Organ
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 08-07-12, 11:37
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Organ » 20-07-12, 02:30

rower pisze:A co będziesz nadawał live jeśli można wiedzieć? :mrgreen:
Tak, "Assassins creed Revelations" i chyba coś oprócz tego :)

marekkotek
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 17-07-12, 20:53
Lokalizacja: Luzino

Post autor: marekkotek » 20-07-12, 10:01

Jak chcesz nadawać z gry to lepszy będzie Xsplit i konto na twitch.tv napewno gdzieś znajdziesz jak to skonfigurować. :)

Organ
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 08-07-12, 11:37
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Organ » 20-07-12, 13:10

Spokojnie, akurat mam właśnie do tych celów przeznaczony XsplitCAM. A ustream czy inna strona, nie robi mi różnicy, bo nie chodzi mi to żeby mieć jakieś najlepsze statystyki. Poprostu kto chce niech mnie ogląda, jeśli go to ciekawi. Na moim streamie live mamy przyjemność spotkać się w "meczach" z przez niektórych uważanymi za "sławnych", ponieważ są expertami od AC:R. Oprócz tego poprzechodzę trochę fabuły AC:R

Może zaproponujcie co mógłbym jeszcze nadawać?
Ostatnio zmieniony 20-07-12, 16:50 przez Organ, łącznie zmieniany 1 raz.

Organ
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 08-07-12, 11:37
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Organ » 20-07-12, 17:23

Tutaj będę dzisiaj nadawał (18:00)
http://www.ustream.tv/channel/matorg

jocker_en
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 19-01-12, 13:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jocker_en » 01-11-12, 14:46

Tak na marginesie dl tych co chcą mieć darmowy net w aucie jest Aero2 resztę do czytacie bez problemu w sieci :) Powiem tylko że net za darmo przez 3 lata od pewnego % pokrycia kraju czas wystartował dla 900Mhz ale ta sama bajka jest z LTE chyba 2400Mhz a tam wymagany % jeszcze nie został osiągnięty. I dla tej częstotliwości, też jak mi wiadomo będzie 3 lata od pewnego % pokrycia kraju. Tylko dla LTE potrzebny modem klasy 10. Jedyna wada to prędkość 512/256 i trzeba wznawiać połączenie co godzinę. Ale i tak ładnie chodzi skyp w obie strony z kamerami działa. No i brak limitu danych ;)
Ostatnio zmieniony 01-11-12, 14:48 przez jocker_en, łącznie zmieniany 3 razy.

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: Mibars » 09-12-12, 21:00

Ja od siebie dodam, że wspomniane Aero2 będzie działać jeszcze 2 lata dłużej w sieci 3G ze względu na nikłe pokrycie LTE (4G).

I moze sprecyzuje: Do LTE jest potrzebny modem LTE i to taki zgodny z czestotliwoscią Aero2 (która jest inna, niż pozostałe LTE), pokrycie Aero2 LTE jest ekhm... zerowe. Modem kategorii 10 (HSPA+) jest wymagany regulaminem Aero2 dla 3G, ale wolniejsze modemy (HSPA, najczęściej kat. 7) też działają, tyle, że Aero2 ma prawo posłać maila z nakazem przestrzegania warunków i jeśli nie zmienimy modemu, to zablokują nam kartę (rozchodzi się o to, że wolniejszy modem spowalnia wszystkie pozostałe w okolicy, bo "jego" 512kbps będące tak naprawdę krótkimi seriami z maksymalną prędkoscią zajmuje więcej czasu nadajnika) Resztę technikaliów można znaleźć w internecie :)

Podsumowując: Aero2 podziała jeszcze 4 lata, wymaga modemu 3G min. kategorii 10, ale na razie działają też wolniejsze, a 512kbps pobierania i 256kbps wysyłania spokojnie wystarcza do transmisji live. Pokrycie jest całkiem niezłe, modem z dobrą anteną na kabelku i można jechać w trasę :)

Jak korzystam z nawigacji w laptopie, to słucham radia internetowego przez Aero2 i działa bez przeszkód, tylko co godzinę jest przerwa :)

jocker_en
Przyjaciel forum
Posty: 10
Rejestracja: 19-01-12, 13:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: jocker_en » 09-12-12, 21:12

No z tym 3G to nie jest dokładnie tak ;) dla 3G został już spełniony wymóg pokrycia kraju i od jego spełnienia lecą 3 latka jeszcze na 900MHz UMTS . Ale te dodatkowe lata to właśnie LTE 2600MHz i tutaj jest taki sam wymóg i dopiero od jego spełnienia, w tym paśmie startują kolejne 3 latka za darmo. Tak więc 2 latka i znika darmowe aero2 z 3G a poleci jeszcze na 2600MHz obecnie leci i tu i tu jak się ma dobry modem.

Mibars
Przyjaciel forum
Posty: 68
Rejestracja: 19-08-11, 17:40
Lokalizacja: Okolice Wawy

Post autor: Mibars » 09-12-12, 23:35

Muszę cię skorygować, bo nie masz racji, a dokładniej miałbyś rację... Gdyby nie fakt, że się pozmieniało :)

Dla 3G wymóg został spełniony w grudniu ubiegłego roku, czyli wg pierwotnych zapisów powinno być jeszcze 2 lata i parę dni działania BDI (bezpłatny dostęp do internetu) dla sieci 3G. Jednakże na Aero2 spoczywał wymóg rozbudowy sieci LTE, to jest mieli uzyskać (wg umowy UKE) do końca tego roku pokrycie 25% ludności, a w praktyce uruchomili raptem kilka anten LTE. Z tego powodu poszli na ugodę z UKE: Termin pokrycia LTE w 25% zostaje odroczony o 2 lata w zamian za przedłużenie o 2 lata działania BDI dla 3G. Innymi słowy zostało min 4 lata i parę dni BDI 3G i nawet do 7 lat działania BDI dla LTE - o ile znów nie będą łapać żadnych opóźnień :)

Innymi słowy: Trzeba wydać ~130PLN na modem + kaucja 20PLN za kartę SIM (nie wyrzucać tej "dużej" ramki! bez niej za te x lat nie dostaniemy naszych 20PLN :) + chyba ew. 7PLN jeśli ktoś to załatwia wysyłkowo, do tego laptop z kamerką najlepiej obrotową (chyba Asusy takie maja, że mogą filmować "do tyłu"), lub kamerka USB, jakiś zasilacz samochodowy do laptopa i można rozpoczynać stream z Polski :)
Ostatnio zmieniony 09-12-12, 23:40 przez Mibars, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ