Youtube.com

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Mateusz96
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 19-09-09, 13:35
Lokalizacja: Pęcice

Youtube.com

Post autor: Mateusz96 » 06-08-12, 19:57

Witam Hiobie.

Mam pytanie odnośnie youtube i "zarabiania" poprzez ten serwis. Czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak to działa? Jak się przez to zarabia? Czy są jakieś specjalne wymagania poza wiekiem? Proszę o odpowiedź :).

Awatar użytkownika
zs
Przyjaciel forum
Posty: 106
Rejestracja: 23-08-09, 19:29
Lokalizacja: Polska, Otwock

Post autor: zs » 06-08-12, 20:51

Mateuszu.
O takie sprawy pytaj "wujka" Google. W tym przypadku jest to bardzo uzasadnione, ponieaż YouTube należy do Google!
Ja mam sporo czasu, więc Ci odpowiedziałem zaglądając wcześniej na tę wyszukiwarkę, oto wynik: http://www.pcworld.pl/artykuly/368879/J ... uTube.html
Hiob ma rodzinę i absorbującą pracę a do tego dodatkowe zajęcia w Internecie, m/innymi ewangelizuje! Oszczędzajmy go :-)
Wyszukiwarka Google często właściwie odpowiada na bezpośrednie pytania. Powyższy link uzyskałem wpisując "jak zarobić na youtube" i wybierając pośród proponowanych podpowiedzi, trzeci rekord to właśnie podany wyżej.
Nie traktuj proszę mojego wpisu jako zwrócenie Ci uwagi, to porada. Często szybciej uzyskasz odpowiedź szukając wyjaśnienia na google.pl
Pozdrawiam.

Mateusz96
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 19-09-09, 13:35
Lokalizacja: Pęcice

Post autor: Mateusz96 » 06-08-12, 21:42

zs pisze:Mateuszu.
O takie sprawy pytaj "wujka" Google. W tym przypadku jest to bardzo uzasadnione, ponieaż YouTube należy do Google!
Ja mam sporo czasu, więc Ci odpowiedziałem zaglądając wcześniej na tę wyszukiwarkę, oto wynik: http://www.pcworld.pl/artykuly/368879/J ... uTube.html
Hiob ma rodzinę i absorbującą pracę a do tego dodatkowe zajęcia w Internecie, m/innymi ewangelizuje! Oszczędzajmy go :-)
Wyszukiwarka Google często właściwie odpowiada na bezpośrednie pytania. Powyższy link uzyskałem wpisując "jak zarobić na youtube" i wybierając pośród proponowanych podpowiedzi, trzeci rekord to właśnie podany wyżej.
Nie traktuj proszę mojego wpisu jako zwrócenie Ci uwagi, to porada. Często szybciej uzyskasz odpowiedź szukając wyjaśnienia na google.pl
Pozdrawiam.
Dzięki, rozumiem, ale chciałbym też mimo wszystko żeby Hiob również wypowiedział się na ten temat jak będzie miał czas ;)

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Poet of de Fall » 06-08-12, 23:45

Hiobie, ile zarabiasz na swoich filmikach?

Wiktor
Przyjaciel forum
Posty: 409
Rejestracja: 29-01-08, 21:46
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: Wiktor » 07-08-12, 08:32

Zauważyliście reklamy na kanale Hioba przed wyświetleniem jego filmów? Nie sądzę, toteż nie ma jak zarobić, gdyż nie jest partnerem YT (chyba, że statystyki kłamią).

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wolnygosc » 08-08-12, 12:51

Hiob wypowiadał się wiele razy na ten temat i z tego co ja wiem jego działalność na Youtube jest typu non-profit

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rower
Przyjaciel forum
Posty: 172
Rejestracja: 06-02-09, 21:25
Lokalizacja: Sanok

Post autor: rower » 09-08-12, 16:43

Ile razy hiob powtarzał że nie czerpie korzyści z filmów na yt. Wrzuca je aby pokazać ten zawód, Stany Zjednoczone a nie aby zarabiać. Więc aby odpowiedzieć na wasze pytania, hiob do tej pory zarobił okrągłe 000 $ z działalności na yt.

Awatar użytkownika
Poet of de Fall
Przyjaciel forum
Posty: 290
Rejestracja: 26-07-12, 20:32
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Poet of de Fall » 18-08-12, 00:31

Przy ilości filmików hioba i ich wyświetleń przechodzi mu koło nosa pewnie jakiś zauważalny cach.

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 18-08-12, 09:46

Jak widzisz nie na tym mu zależy. I dobrze.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-08-12, 20:40

Trzeba chyba wyjaśnić jak się sprawy mają. :mrgreen:

To prawda, że długo nie zgadzałem się na wyświetlanie reklam na moim kanale na YT. Chyba jakiś miesiąc temu, gdy rozwaliłem kolejny aparat fotograficzny i czeka mnie kolejny wydatek $300 na nowy sprzęt, zmieniłem zdanie. Sam nie do końca wiem jak to działa, ale chyba to co robię to nie jest "partnerstwo", a jedynie "monetaryzacja filmów".

W praktyce wygląda to tak, że w ustawieniach "Menedżer Filmów" klikamy na ikonkę ze znakiem dolara i zaznaczamy, że zgadzamy się na reklamy przed filmem.

Większość z Was nie widzi tych reklam, bo macie zainstalowane adblocki, więc na Was ani ja, ani Google nie zarabiamy grosza. :lol: Za samo wyświetlanie reklamy nie otrzymuje się pieniędzy, dopiero za kliknięcie w reklamę.

Jakie to są sumy? W ubiegłym miesiącu, gdy zacząłem ten program, teoretycznie zarobiłem 70 dolarów. W tym miesiącu, za pierwsze 18 dni - 48 dolarów. Jak na razie nie dostałem ani grosza, bo trzeba mieć na koncie co najmniej sto dolarów, by Google wysłało przelew, a na początku miesiąca, gdy to robią, jeszcze się stówka nie uzbierała. No i od tego trzeba normalnie zapłacić podatek, więc dodatkowo połowę tej sumy trzeba będzie wysłać do fiskusa.

Nie są to więc jakieś olbrzymie sumy, przynajmniej gdy się ma tak niewielką stosunkowo oglądalność. Wygląda na to, że netto mogę zarobić dolara dziennie, więc za cały rok uzbieram na nową cyfrówkę. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 18-08-12, 21:41

hiob, czym różni się partnerstwo od tego czym Ty się zajmujesz? Z tego co mi wiadomo to partnerzy na YouTube mogą ustawiać sobie bannery pod filmem i inne obrazki na swoim kanale. No i oczywiście zarabiają. Jak wygląda to u Ciebie?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-08-12, 23:33

price, nie bardzo wiem. Nie mam też za bardzo czasu na zajmowanie się tym. Tytułem eksperymentu kliknąlem na znaczek "$" przy moich najnowszych filmach i sam dopiero sprawdzam, czy to ma jakikolwiek sens.

Może ktoś inny napisze, na czym polega program "partnerstwa" i czy warto to robić?

Dla mnie są to sprawy drugorzędne i choć nawet te kilkadziesiąt dolarów jest miłym prezentem, który pozwoli mi kupić nowy aparat fotograficzny bez zawracania głowy Grażynce, to przecież te reklamy na YT nie spowodują tego, że nagle stanę się milionerem. Niezależnie od tego, czy będę "partnerem", czy nie. :-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

price
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 27-02-12, 20:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: price » 19-08-12, 00:00

hiob, tutaj masz więcej na ten temat:
http://www.pcworld.pl/artykuly/368879/J ... uTube.html
Chcąc zostać partnerem YouTube trzeba się zarejestrować, ale to już jest podane w powyższym linku.
który pozwoli mi kupić nowy aparat fotograficzny bez zawracania głowy Grażynce
Pozwól, że spytam... to finansami w domu zajmuje się twoja żona? ;-)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 19-08-12, 01:05

price pisze: Pozwól, że spytam... to finansami w domu zajmuje się twoja żona? ;-)
Oczywiście. Finansami zawsze powinna się zajmować osobą mądrzejsza. ;-)

Jest też inny powód: Przez całe życie ja zawsze byłem "gdzieś w drodze", a rachunki trzeba płacić terminowo. Zatem u nas było naturalną rzeczą, że to ona zajmowała się sprawami dotyczącymi prowadzenia domu, łącznie z finansami.

Poza tym... gdybym to ja decydował o wydatkach, nigdy bym nie pozwolił na takie ekstrawagancje, jak kupowanie jakiś M3 i potem jeszcze montowanie w nich kompresorów! :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Wolnygosc
Przyjaciel forum
Posty: 91
Rejestracja: 12-03-11, 21:14
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wolnygosc » 19-08-12, 17:21

Hiob skromny jak zawsze :)

Obywatele tego forum apeluje o wyłączenie różnego rodzaju Ad-blocków na kanale Hioba wspierając go cegiełką na nowy sprzęt do kręcenia jeszcze lepszych VLogów tudzież na inne ekstra wydatki :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19-08-12, 18:16 przez Wolnygosc, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ