Orędzia Marii od Bożego Miłosierdzia (ostrzeżenie )

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Bohdan94
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 13-10-12, 11:05
Lokalizacja: Polska

Orędzia Marii od Bożego Miłosierdzia (ostrzeżenie )

Post autor: Bohdan94 » 13-10-12, 18:47

Jestem tu nowy ale może kojażysz serie orędzi z Irlandi pod nazwą ostrzeżenie sam je czytam ale coraz mniej je w nie wierzę . Może ty je też znasz więc podziel sie ze mną swą opinią i uzasadnienami na ten temat. Niech Bóg cie błogosławi. :D
W mroku tego świata możemy znaleść światło którym jest Jezus Chrystus.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 14-10-12, 03:35

Nie, niestety nie kojarzę ich, nie słyszałem o nich. Ja w ogóle dość sceptycznie podchodzę do wszystkich prywatnych objawień, gdy nie są one oficjalnie przez Kościół uznane za prawdziwe i pochodzące od Boga, czy Maryi. Sam prywatnie co prawda jestem pod dużym wrażeniem orędzi z Medjugorie, które miały duży wpływ na moje życie, ale wszystko to, co wiem o Medjugorie i orędziach Maryi jest identyczne z nauką Kościoła Katolickiego.

Żaden katolik nie musi wierzyć w żadne prywatne orędzia, czy przesłania. One i tak niczego nowego nie mogą wnieść do naszej wiary. Jak coś nowego wnoszą, to niemal pewne jest, że nie są to prawdziwe orędzia. Dlatego, moja rada, zapomnij o nich i nie zawracaj sobie nimi głowy. Lepiej wziąć do ręki Biblię, Katechizm, czy poczytać o tych orędziach, które Kościół uznał za prawdziwe, np. o Fatimie, czy Lourdes.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Bohdan94
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 13-10-12, 11:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bohdan94 » 14-10-12, 18:54

I tu masz racje. Pozdro
W mroku tego świata możemy znaleść światło którym jest Jezus Chrystus.

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Post autor: morgan » 02-11-12, 21:10

KONSTYTUCJA DOGMATYCZNA O KOŚCIELE
LUMEN GENTIUM
Sobór Watykański II
Rozdział II 12
"Ponadto ten sam Duch Święty nie tylko przez sakramenty i posługi uświęca i prowadzi Lud Boży oraz cnotami go przyozdabia, ale "udzielając każdemu, jako chce" (1 Kor 12,11) darów swoich, rozdziela między wiernych wszelakiego stanu także szczególne łaski, przez które czyni ich zdatnymi i gotowymi do podejmowania rozmaitych dzieł lub funkcji mających na celu odnowę i dalszą pożyteczną rozbudowę Kościoła, zgodnie ze słowami: "Każdemu dostaje się objaw Ducha dla ogólnego pożytku" (1 Kor 12,7). A ponieważ te charyzmaty, zarówno najznamienitsze, jak i te bardziej pospolite a szerzej rozpowszechnione, są nader stosowne i pożyteczne dla potrzeb Kościoła, przyjmować je należy z dziękczynieniem i ku pociesze. O dary zaś nadzwyczajne nie należy się ubiegać lekkomyślnie ani spodziewać się zarozumiale po nich owoców apostolskiej działalności, sąd o ich autentyczności i o właściwym wprowadzeniu ich w czyn należy do tych, którzy są w Kościele przełożonymi i którzy szczególnie powołani są, by nie gasić Ducha, lecz doświadczać wszystkiego i zachowywać to, co dobre (por. 1 Tes 5,12 i 19- 21).




Papież Benedykt XVI
poruszył sprawę prywatnych objawień w ogłoszonej posynodalnej adhortacji apostolskiej Verbum Domini.
"Synod zalecił «pomaganie wiernym we właściwym rozróżnianiu słowa Bożego i objawień prywatnych», których rolą "nie jest (…) "uzupełnianie" ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomaganie w pełniejszym przeżywaniu go w jakiejś epoce historycznej". Wartość objawień prywatnych różni się zasadniczo od jedynego Objawienia publicznego: to ostatnie wymaga naszej wiary; w nim bowiem ludzkimi słowami i za pośrednictwem żywej wspólnoty Kościoła przemawia do nas sam Bóg. Kryterium prawdziwości objawienia prywatnego jest jego ukierunkowanie ku samemu Chrystusowi. Jeśli oddala nas ono od Niego, z pewnością nie pochodzi od Ducha Świętego, który jest naszym przewodnikiem po Ewangelii, a nie poza nią. Objawienie prywatne wspomaga wiarę i jest wiarygodne właśnie przez to, że odsyła do jedynego Objawienia publicznego. Stąd kościelna aprobata objawienia prywatnego zasadniczo mówi, że dane przesłanie nie zawiera treści sprzecznych z wiarą i dobrymi obyczajami; wolno je ogłosić, a wierni mogą przyjąć je w roztropny sposób. Objawienie prywatne może wnieść nowe aspekty, przyczynić się do powstania nowych form pobożności lub do pogłębienia już istniejących. Może mieć ono pewien charakter prorocki (por. 1 Tes 5, 19-21) i skutecznie pomagać w lepszym rozumieniu i przeżywaniu Ewangelii w obecnej epoce; dlatego nie należy go lekceważyć. Jest to pomoc, którą otrzymujemy, ale nie mamy obowiązku z niej korzystać. W każdym razie musi ono być pokarmem dla wiary, nadziei i miłości, które są dla każdego niezmienną drogą zbawienia"


Papież Benedykt XIV o objawieniach "prywatnych"
"Kto odrzuca całkowicie objawienia prywatne, ten nie grzeszy przeciw wierze, ale postępuje nierozważnie".

Marek MRB
Administrator
Posty: 1320
Rejestracja: 22-03-11, 00:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Marek MRB » 02-11-12, 22:55

Te objawienia z daleka źle pachną.
pozdrawiam serdecznie
Marek
www.analizy.biz

RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI

ODPOWIEDZ