Masturbacja

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
kami1996
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 30-06-11, 14:28
Lokalizacja: POLSKA

Masturbacja

Post autor: kami1996 » 25-12-12, 17:14

W tym temacie chciałbym poruszyć temat masturbacji. Nie wiem co mam myśleć bo jedni piszą że jest ona grzechem a inni podają nawet cytaty z Pisma Świętego i twierdzą że to nie jest grzech. Więc kogo tu słuchać? Proszę Hiobie o wyjaśnienie mi tej kwestii.

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 25-12-12, 18:25

Ten link juz podawalem w innym watku - jest to szersze spektrum;

http://adonai.pl/czystosc/
konik

Awatar użytkownika
Paradoks
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 26-02-12, 07:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Paradoks » 26-12-12, 15:14

Tutaj nie ma miejsca na własną interpretację:
2352 Przez masturbację należy rozumieć dobrowolne pobudzanie narządów płciowych w celu uzyskania przyjemności cielesnej. "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i poważnie nieuporządkowanym". "Bez względu na świadomy i dobrowolny motyw użycie narządów płciowych poza prawidłowym współżyciem małżeńskim w sposób istotny sprzeciwia się ich celowości". Poszukuje się w niej przyjemności płciowej poza "relacją płciową, wymaganą przez porządek moralny, która urzeczywistnia <<w kontekście prawdziwej miłości pełny sens wzajemnego oddawania się sobie i przekazywania życia ludzkiego>>".
W celu sformułowania wyważonej oceny odpowiedzialności moralnej konkretnych osób i ukierunkowania działań duszpasterskich należy wziąć pod uwagę niedojrzałość uczuciową, nabyte nawyki, stany lękowe lub inne czynniki psychiczne czy społeczne, które mogą zmniejszyć, a nawet zredukować do minimum winę moralną.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 01-01-13, 08:18

kami1996, jak widzisz, inni mnie tu godnie zastąpili. Paradoks zacytował Katechizm, który przedstawia prawdziwe nauczanie Kościoła, akonik podał link do wartościowej strony.

Zatem wiemy z pewnością, że masturbacja jest grzechem, ale wiemy też, że czasem są sytuacje, gdzie wina nasza może być mniejsza, z rożnych powodów.

Musimy po prostu starać się opierać pokusom, a gdy ulegniemy, powinniśmy przeprosić Pana Boga, wyspowiadać się i ponownie próbować wytrwać w czystości. Sakrament spowiedzi da nam łaski, które to umożliwią - choć czasem pewnie zdarzy się nam nie jeden jeszcze raz upaść.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ