Jak rozpoznać fałszywego proroka?

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
szymon24
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 09-08-12, 19:17
Lokalizacja: Morąg

Jak rozpoznać fałszywego proroka?

Post autor: szymon24 » 19-01-13, 23:53

Mam pytanie hiob do ciebie jak rozpoznać fałszywego proroka ? co Bibilia o tym mówi?

Bo zainteresowało mnie np. takie coś https://www.youtube.com/watch?v=68Yh6kDlfL0]
a to jego strona www.janodboga.pl
Ja rozeznałem że jest to bioenergoterapeuta bo nacina coś na brzuchu itp a przecież Jezus leczył przez nałożenie rąk.
Na facebooku przestrzegłem osoby przed takimi uzdrowcielami ale jeden gość mi napisał że Biblia mówi o tym co innego i że to jest prawda że on leczy mocą Ducha Św. "Most assuredly, I say to you, he who believes in Me, the works that I do he will do also; and greater works than these he will do, because I go to My Father." taki dał argument nie wiem co o tym myśleć prosze o pomoc w rozeznawaniu :)
[center]//Poprawiłem tylko braki wielkich liter. skrzydlaty//[/center]
Ostatnio zmieniony 22-01-13, 22:26 przez szymon24, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 08-08-13, 07:30

Nie znam tego konkretnie przypadku, więc na pewno nie wypowiem się tu autorytatywnie. Wiem jednak, że "uzdrowiciele" tacy, jak [ocenzurowano], czy Kaszpirowski uczynili wiele złego i wielu egzorcystów dało temu świadectwo.

Z drugiej strony znamy przypadki osób mających dar autentycznego uzdrawiania mocą Bożą, jak ojciec Bashobora, czy siostra Briege McKenna.

Jak rozeznać który dar jest prawdziwy? Który pochodzi od Boga, a który jest jedynie "sztuczką diabelską"? Wydaje mi się, że najprościej zobaczyć komu się oddaje chwałę. Czy osoba dana sama jest tu ośrodkiem zainteresowania, czy sama twierdzi, że ma jakiś dar, czy też wskazuje na Jezusa i Jemu oddaje chwałę.

Poza tym gdy ktoś taki działa od pewnego czasu, możemy poznać go po owocach. Owocami "uzdrowień" Harrisa, czy Kaszpirowskiego są problemy ze zdrowiem duszy i ciała, owocem spotkań z ojcem Bashoborą nawrócenia i zbliżenie do Boga.

Ojciec Bashobora, czy siostra Briege nigdy nie nazywali siebie "bioenergoterapeutami". Oni nie leczą bioenergią, oni uczą, że tylko Bóg może uzdrowić i że to zawsze jest nadzwyczajna łaska, dlatego ja zawsze bym bardzo sceptycznie podchodził do wszelkich bioenergoterapeutów.

A Pan Jezus leczył i przywracał do życia różnymi sposobami: Poprzez dotyk i poprzez robienie błota ze śliny, ale także poprzez swój głos, wywołując Łazarza z grobu, czy też w ogóle "na odległość", jak było np. w przypadku sługi setnika (Mt 8)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

brosaczony
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 06-08-13, 15:51
Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: brosaczony » 08-08-13, 10:05

Ja tylko chciałem lekko uzupełnić. PB jest Bogiem zazdrosnym. Na pewno nie jest Jego prorokiem ktoś, kto wymienia Go pomiędzy różnymi siłami. Ktoś kto uznaje istnienie w ogóle innych sił. Jeśli taki "uzdrowiciel" nazywa się uzdrowicielem, to już jest mało prawdopodobne, aby pochodził od Boga. Znam kilku charyzmatyków. "Każdą" rozmowę zaczynają od opowiadania o wspaniałości Boga i kończą również o PB. Jeśli zaczynają gadać o sobie, o mocach, o bogu, czy bogach, o siłach, o mocach natury- to nie są Jego aniołami.
Shalom!

ODPOWIEDZ