Trucking w Kanadzie ?

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
auaran
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 15-03-13, 09:10
Lokalizacja: Polska

Trucking w Kanadzie ?

Post autor: auaran » 15-03-13, 10:49

Witam Hiobie !

Wiele o Tobie słyszałem i widziałem twoje nagrania na internecie i tv ale nie miałem jeszcze okazji porozmawiać.
Kilka lat spędziłem w USA jako trucker dla JKC, Werner Enterprises, JW Express.
Mam ważne amerykańskie prawo jazdy CDL-A ale od paru lat jestem w PL i nie mogę wrócić pracować legalnie do USA.
Pomyślałem o Kanadzie (byłem tam 2 razy z ładunkiem).
Wiesz ile kosztuje tam prawo jazdy na duże trucki ? Trzeba kończyć lokalne szkoły ?
Jak ten biznes tam teraz wygląda ?

Pozdrawiam,

Rycerstwo Niepokalanej (Tarnów), brat Piotr

rabiq
Przyjaciel forum
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-11, 21:40
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: rabiq » 15-03-13, 11:53

sprawdź blog nolibaba.On napisał wszystko na ten temat

auaran
Przyjaciel forum
Posty: 8
Rejestracja: 15-03-13, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: auaran » 17-03-13, 09:15

Ok, zobacze na informacje od niego. Dzieki.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-03-13, 04:54

rabiq pisze:sprawdź blog nolibaba.On napisał wszystko na ten temat
Tutaj link do tego wpisu: http://nolibab3.blogspot.com/2012/05/ja ... adzie.html Ja niewiele więcej wiem na ten temat.

Wydaje mi się też, że dobrą alternatywą byłaby praca w Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy innych krajach Zachodniej Europy, ale i o tym niewiele wiem.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

prot
Przyjaciel forum
Posty: 212
Rejestracja: 06-04-10, 09:01
Lokalizacja: Polska

Post autor: prot » 22-03-13, 00:24

auaran, jeśli nie będziesz mógł pracować na terenie USA to pozostanie Ci praca na terenie Kanady, popytaj więc może tego człowieka o wskazówki: http://areksm7.blogspot.com/
hiob pisze:Wydaje mi się też, że dobrą alternatywą byłaby praca w Wielkiej Brytanii
Z tego co mówił mi znajomy Polak pracujący jako kierowca duzej ciężarówki w UK, zarobki rządu 2100 funtów na miesiąc to norma, a biorąc pod uwagę zbliżone do polskich koszty życia, wielu tamtejszych "truckerów" myśli (podobnie jak emigranci portugalscy czy hiszpańscy) o UK, jako o przystanku do USA, Kanady i Australii.

JJacek
Administrator
Posty: 353
Rejestracja: 17-05-11, 17:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Post autor: JJacek » 18-01-14, 10:29

Jak Zostać Kierowcą Zawodowym w Kanadzie
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/R75X0Xm74rA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Badi
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 21-10-11, 18:09

Post autor: Badi » 18-01-14, 18:40

Moge dodac ze kiepsko jest z praca na "tir`a" u Niemcow, jest np. firma polska, ktora jest posrednikiem (Holbern) ale nie polecam. Obiecuja zarobki 1700 euro brutto !!! oczywiscie zalezne od najechanych km.

W PL tez jest syf, np. w Orlenie zarabia sie 2500-3000zl.
Jedna z pod wroclawskich firm (Chomar.eu) oferuje prace na miedzynarod. za 4000zl, czy sa chetni ? tak, wielu kierowcow pochodzi z Ukrainy.

Oczywiscie mowie tu o pracy na zestawach (C+E).

Czy wyjezdzac do Kanady ?
To jest moje marzenie :)

Dobrze miec doswiadczenie, w PL/UE i pozniej uciekac do Kanady/USA.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Badi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 23-01-14, 14:41

Badi pisze:
Dobrze miec doswiadczenie, w PL/UE i pozniej uciekac do Kanady/USA.
Uciekać do USA jako kto? Nielegalny robotni, pracujący na dachach w Chicago? Bo kierowcą w USA się nie zostanie, nawet mając sto lat europejskiego doświadczenia. Dlatego trzymajmy się w tym wątku Kanady.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 13-06-14, 00:46

Firma Celadon przyjmuje kierowców z Europy, ale nie jest to wcale takie proste. Przede wszystkim trzeba znać angielski w stopniu "komunikatywnym" i pozałatwiać trochę formalności. Ja wkrótce powinienem dostać maila od pani zajmującej się tą sprawą, jak poznam szczegóły, podzielę się z Wami.

sama praca wygląda interesująco, zwłaszcza, gdy się ktoś zdecyduje na wyjazd z kolegą. Teamy jeżdżą z Kanady do Laredo w Teksasie, praktycznie non-stop, z parodniową przerwą między wyjazdami, a zarobki mogą sięgać sum rzędu 5 tysięcy dolarów kanadyjskich miesięcznie brutto. Oczywiście na każdego kierowcę.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ