Pytanie dot. zarobków

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
BartusDE
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 19-09-13, 00:26
Lokalizacja: DE

Pytanie dot. zarobków

Post autor: BartusDE » 10-11-13, 04:28

Witaj Hiobie,
mam takie jedno małe pytanko, oczywiście jeżeli nie chcesz ujawniać tej informacji to nie odpowiadaj :) jeżeli już było takie pytanko proszę o jakąś wskazówkę gdzie mogę znaleźć info.

Mając własnego Trucka z naczepą jaki roczny dochód netto miałeś ? Nie licząc kosztów napraw ciężarówki i tak dalej. Jakbym mógł prosić o minimalny dochód i maksymalny, pytanie z czystej ciekawości :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 11-11-13, 06:14

Jest dość trudno odpowiedzieć na takie pytanie, nie dlatego, że chciałbym coś ukryć, ale dlatego, że nie można jednoznacznie zdefiniować "dochodu netto" z własnej ciężarówki.

W naszej firmie pracowały dwie osoby: Szefowa, która zajmowała się księgowością, rachunkami, dyspozytorką itp i ja, czyli kierowca, mechanik, czasem także dyspozytor itd. A do tego była jeszcze "firma", ze swoim dochodem, z amortyzacją sprzętu, kosztami naprawy etc. Oczywiście my z Grażynką nie mieliśmy formalnej "pensji", wszystko szło na jedno konto, ale w papierach zysk firmy i zarobki kierowcy to były dwie różne pozycje. Pani prezydent pracowała w czynie społecznym.

A odpowiadając na Twoje pytanie, po wszystkich kosztach zostawało ok. 70 tys $. Bywały lata lepsze, ale i były gorsze, np. gdy trzeba było zrobić remont silnika, czy jakieś inne, poważniejsze naprawy.
Ostatnio zmieniony 11-11-13, 06:15 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

BartusDE
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 19-09-13, 00:26
Lokalizacja: DE

Post autor: BartusDE » 12-11-13, 22:19

Rozumiem :) Wielkie dzięki Hiobie za odpowiedź;))

ODPOWIEDZ