Praca jako kierowca ciężarówki

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
surQwaski
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 11-04-14, 14:14
Lokalizacja: Polska

Praca jako kierowca ciężarówki

Post autor: surQwaski » 11-04-14, 15:32

Witam, mam do was małą prośbę...
Mógłby się ktoś wypowiedzieć coś na temat pracy jako kierowca ciężarówki?
Jak to wygląda mniej więcej w Polsce?
Na razie mam 14 lat.
Bardzo chciałbym nim zostać lecz rodzina mi mówi nie idź na niego bo to ciężki zawód...
Mam wujka, który też jeździ tirami i mówił mi żeby nie szedł, bo to praca w ostateczności, a z tego co widzę to jest to bardzo fajna praca.

Pozdrawiam,
Michał

BartusDE
Przyjaciel forum
Posty: 7
Rejestracja: 19-09-13, 00:26
Lokalizacja: DE

Post autor: BartusDE » 12-04-14, 15:41

W Polsce? To jest podobno śmiech na sali :)
Dają Ci najniższą krajową w umowie a reszta w kopercie ( Przez pierwsze 20 lat może to fajnie wyglądać, niższe składki i mniejszy podatek ) ale potem emerytura to 500zł a dodatkowo jest problem z uzyskaniem jakiegokolwiek kredytu ( Hipotekę w 99% z miejsca by odrzucili ).
Jeżeli chcesz się załapać na dobrą fuchę jako kierowca to jedynie za granicą, pensje są różne jednak powiedzmy w DE zarobek to 1500 max 2000 netto jeżeli jesteś w dłuższej trasie.
Z pozoru ta praca wydaje się lekka ale wszystko nie opiera się na samej jeździe, dodatkowo jest bardzo dużo stresu i nie wiem czy warto za grosze się w to pakować, przynajmniej w Europie.

Poza tym.. Niestety, teraz mamy takie czasy, że Kobieta na Ciebie nie spojrzy gdy nie będziesz miał studiów :D
Sam przez długi czas chciałem zostać kierowcą dużego składu ale w końcu się nawróciłem i będę składał papiery na uczelnie ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-04-14, 03:21

surQwaski, na forum jest sporo zawodowych kierowców, często są obecni w SB, gdy jest transmisja na żywo. Pogadaj z nimi.

Praca kierowcy nie jest dla każdego, to ciężki kawałek chleba, ale niektórzy nie wyobrażają sobie innego życia. Zobacz też forum www.wagaciezka.com i stronę http://etransport.pl/ Tam znajdziesz sporo informacji i tematów dotyczących pracy kierowcy w Polsce.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ