Pytanie o pracę na wakacje

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Muffinek
Przyjaciel forum
Posty: 16
Rejestracja: 06-07-12, 22:16
Lokalizacja: Gdańsk/Katowice

Pytanie o pracę na wakacje

Post autor: Muffinek » 14-04-14, 19:52

Witaj hiobie! witajcie wszyscy!

mam małe pytanie. nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi wiec uderzam tutaj. przedstawie jak sprawa wygląda na początek. jestwm uczniem technikum. koncze teraz 3 klase. na wakacje i tak nie mam żadnych planów wiec chcialbym gdzies sobie zarobic. wiadomo w wakacje mam duzo czasu a dodatkowa gotówka zawsze sie przyda. myślałem nad wlaśnie pracą kierowcy. mam prawo jazdy kat. B więc chyba tylko busy i dostawczaki wchodzą w grę. zastanawiam się nad pracą kierowcy/dostawcy/kuriera. jednak przeglądając oferty pracy wszedzie wymagaja doswiadczenia i wlasnego samochodu osobowego lub dostawczego. nie stac mnie na kupno samochodu i rodzisow na urezymanie 2 pojazdów. (jeden mamy ale to nowe auto, salonowe. wiec do rozwożenia kartofli sie nie nadaje. to tylko opel corsa)

więc teraz pytanie. czy znalezienie przezemnie tej pracy jest realne? zzatrudni ktoś ucznia tylko na okres wakacji? 18 lat, prawo jazdy B... duzo sie slyszy o brawurze mlodych za kółkiem więc wydaje mi się ze raczej marne szanse. ewentualnie jezeli ktos z forumowiczow zna jakas firme co takiego zatrudni z woj. pomorskieogo to prosilbym o jakies namiary. z gory dziekuje i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21-04-14, 09:13 przez Muffinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kawka
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 11-12-13, 17:12
Lokalizacja: ZGIERZ

Post autor: kawka » 15-04-14, 00:18

Witaj MixihPL, ja jestem ogólnie z woj Łódzkiego czyli centrum Polski ale mój bliski znajomy rok temu przeprowadził się do Gdyni i z jego relacji wiem że bardzo wiele lokalów typu pizzeria, kebaby itp szukają kierowców do rozwożenia bo sam znalazł w tym fachu bardzo łatwo pracę. W tym wieku myślę że na wakacje to jedyne rozsądne rozwiązanie dla Ciebie i lepiej nawet wcześniej czyli już teraz pojeździć po lokalach popytać się i zaklepać sobie prace na wakacje bo w tym okresie myślę że chętnych będzie nie mało, mały ale zawsze jakiś grosz jest :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szubert
Przyjaciel forum
Posty: 173
Rejestracja: 05-04-12, 17:15
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Szubert » 15-04-14, 20:23

MaxihPL tak samo jak ty szukam pracy dorobkowej na wakacje. Też kończę technikum klasę 3 i mam prawko kat.B również szukałem ofert pracy jako kierowca i znalazłem kilka ciekawych ofert z tym, że z mojego Podkarpacia. Całe szczęście nie wymagają własnego samochodu a do kierowcy podchodzą z dystansem. W sensie musisz wykazać się dojrzałością jeśli chodzi o ten wiek. Z tym, że są to prace jako kierowca dostawczaka, lub w piekarniach ale to jest praca po nocach :D

Wydaje się dobrym rozwiązaniem w twoim przypadku pizza, lub kebab chyba, że w tym czasie znajdziesz coś na posadzie kierowcy dostawczaka.

Kawka dobrze mówi, rozglądaj się teraz popytaj i postaraj się zarezerwować jakąś posadę, bo potem jak zainteresowanych będzie więcej to ciężej będzie znaleźć.

P.S. Chyba, że po za kategorię to budowa, zawsze to jakies pieniądze :)
Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 21-04-14, 03:04

W Stanach także wielu młodych ludzi pracuje rozwożąc swoim autem pizzę. Chyba trudniej znaleźć coś, gdy się nie ma swojego auta, ale tu każdy swoje auto ma. W Polsce też chyba nie ma już problemu z kupnem samochodu za grosze, więc może warto rozglądnąć się za jakimś starszym pojazdem? Ale Wy lepiej znacie realia panujące w Polsce, więc moje rady niewiele tu się przydadzą.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ