Język angielski

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Czernin
Przyjaciel forum
Posty: 72
Rejestracja: 27-04-14, 21:46
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Język angielski

Post autor: Czernin » 02-05-14, 01:41

Mam takie pytanie do Ciebie hiob, czy w domu rozmawiasz z żoną, rodziną bardziej po polsku czy po angielsku? (albo czy w ogóle rozmawiasz po angielsku) I jeszcze jedno takie pytanie, czy nauczyłeś kogoś kilkuset słów z języka polskiego, czy nawet większości?
Interesuje mnie to. :)
Jeśli nie będziesz umiał myśleć, to świat pomyśli za Ciebie.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Język angielski

Post autor: hiob » 18-05-14, 21:41

Czernin pisze:Mam takie pytanie do Ciebie hiob, czy w domu rozmawiasz z żoną, rodziną bardziej po polsku czy po angielsku?
Nie, nie rozmawiamy w ogóle po angielsku. Czasem dzieci do nas mówią po angielsku, gdy im brak polskich słów, albo ja do nich - gdy mają problem ze zrozumieniem czegoś po polsku, ale generalnie rzecz biorąc używamy polskiego języka.
czy nauczyłeś kogoś kilkuset słów z języka polskiego, czy nawet większości?
Interesuje mnie to. :)
Poza dziećmi nikogo.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Anteas

Re: Język angielski

Post autor: Anteas » 19-05-14, 20:14

Tak se myślę że jak by z wyrażenia "język angielski" skreślić jedną literę to by inny język wyszedł...
hiob pisze:gdy mają problem ze zrozumieniem czegoś po polsku
Dobrze tam u Was w Ameryce, jak jak byłem dzieckiem i miałem problem ze zrozumieniem czegoś po polsku, to Tata brał pasa...

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 19-05-14, 21:53

Anteasie drogi - jezyka pasiastego uzywaja stadnie zebry w Afryce ( takie koniki w paski) :-D
konik

ODPOWIEDZ