Brak zasilania zegarów w VOLVO VN

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Robert_Z
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 28-05-14, 08:01
Lokalizacja: Odrzykoń, woj. podkarpackie
Kontakt:

Brak zasilania zegarów w VOLVO VN

Post autor: Robert_Z » 29-05-14, 09:37

Witam serdecznie, wczoraj pojawił mi się problem z zegarami, wygląda to tak jakby jakiś bezpiecznik się przepalił, ale sprawdziłem wszystkie o których wiem i są ok. Wszystkie urządzenia w samochodzie działają poprawnie jak gdyby nigdy nic - no ale jak jechać bez zegarów ????? - nie da rady !?!?! Czy są może jeszcze jakieś bezpieczniki poza tymi dwoma panelami w środkowej części deski ???? Wykręciłem zegary i sprawdziłem dopływ prądu na kostkach i okazuje się że nie dochodzi zasilanie więc chyba zegary w porządku ??? Proszę o pomoc w tym temacie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 29-05-14, 09:39 przez Robert_Z, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert ;)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 30-05-14, 16:35

Robert_Z, niestety nie wiem. Tutaj jest LINK do instrukcji obsługi, jeśli jej nie masz, ale to chyba niewiele Ci pomoże. Wszystkie bezpieczniki są "pod klapką" ma desce, z wyjątkiem paru w sleeperze, ale tamte zabezpieczają tylko funkcje ogrzewania i lampek w sypialni. Pewnie trzeba będzie iść "po drucie" od kostki i zobaczyć, czy kto kiedyś np. nie przeciął jakiegoś kabla. Możliwe też, że jednak sama deska jest wadliwa. Na szczęście to jest chyba element bardzo podobny do tych w europejskich autach, choć może tu być problem z napięciem - 12V w USA, 24 w Europie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Robert_Z
Przyjaciel forum
Posty: 3
Rejestracja: 28-05-14, 08:01
Lokalizacja: Odrzykoń, woj. podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Robert_Z » 31-05-14, 17:42

Dzieki za info. Okazuje się jednak, że to problem z procesorem na desce, wiec zamówiłem nową ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu ;-)
Robert ;)

ODPOWIEDZ