Nocowanie w Motelu/Hotelu / Dieta

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
gun
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 14-09-14, 09:12
Lokalizacja: Polska

Nocowanie w Motelu/Hotelu / Dieta

Post autor: gun » 12-12-14, 13:54

1///
Mam pytanie dotyczące warunków sanitarnych w motelach. Firma Wam funduje hotel czy motel? W Każdym jest wanna z hydromasażem i z podgrzewaną wodą? Czy zdarza się sytuacja że np. jest prysznic i woda leci zimna?

2///
Kawa, herbata w cenie a Ty je nie pijasz? Nie szkoda zostawić jeśli są już zapłacone? Jeśli chodzi o wodę oraz chleb, to jadasz razowy oraz wodę kupioną czy kranówkę przefiltrowaną z domu? To jest jakaś specjalna dieta ze względu na zdrowie np. zalecona przez lekarza?

3///
Pytanie mam też dot. Biblii. Biblia to Stary czy Nowy Testament? Leżała w Motelu i mówiłeś że to oczywiste. W każdym pokoju tak jest? Czy to jakiś pokój na specjalne zamówienie etc.? U nas to ja nawet nie wiem czy by w supermarkecie przyszło ją kupić, a nie mówiąc o pokoju w hotelu.

GUN Serdecznie Dziękuję i POZDRAWIA
Ostatnio zmieniony 12-12-14, 13:59 przez gun, łącznie zmieniany 5 razy.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 18-12-14, 20:28

Nie jestem hiobem ale moge odpowiedziec na 1)
Kiedys mialem prace w stanach jako technik naprawiajacy pewne urzadzenia, przez 2 lata spalem wiecej w hotelach/motelach niz we wlasnym lozku. Firma ktora mnie wysylala oczywiscie placila za przelot, hotel i jedzenie. Nigdy sie nie spotkalem z bakiem cieplej wody lub jakis innym problemem np. z niedzielajaca toaleta. Ale nigdy tez wtedy nie spotkalem sie z hydromasazem. Przez hydromasaz rozumiem cos co wyglada jak duza wanna i ma takie jety na pulsujaca wode, tutaj to nazywaja spa albo jacuzzi. Nie zatrzymywalem sie w hotelach o takim standarcie aby cos takiego bylo. Teraz to widze czesciej bo za wlasne pieniadze jezdze po miejscach gdzie latwiej to spotkac, poza tym nie bardzo mi sie chce wydawac wiecej pieniedzy aby cos takiego miec (taki jacuzzi przychodzi razem z wiekszym pokojem bo gdzies to trzeba zmiescic). Tak naprawde nie przepadam za hydromasazem i tylko wtedy go dostaje jak nie ma innych pokoi. Teraz naprzyklad czesto korzystam z dosc luksusowych sieci hotelu Hyatt Regency i biore podstawowy pokoj ktory jest naprawde super pod kazdym wzgledem ale nawet nie ma wanny - jest sam prysznic za to wspanialy. Moja zona uwielbia ta siec hoteli wiec czesto tam lubimy sie zatrzymywac, hydromasaz to dla nas zadna frajda. Duzo bardziej wole wysoki standard w Hyatt niz jakis kiepskawy hotel ale za to z hydromasazem.

Tak biblia jest tutaj w stanach w prawie kazdym pokoju hotelowo-motelowym.
Ostatnio zmieniony 19-12-14, 01:29 przez Olasek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Nocowanie w Motelu/Hotelu / Dieta

Post autor: hiob » 18-12-14, 21:00

gun pisze:1///
Mam pytanie dotyczące warunków sanitarnych w motelach. Firma Wam funduje hotel czy motel? W Każdym jest wanna z hydromasażem i z podgrzewaną wodą? Czy zdarza się sytuacja że np. jest prysznic i woda leci zimna?
Zatrzymuję się w motelu. Standardowe wyposażenie tych moteli to zwykła wanna, z miękką zasłonką i prysznic nad nią. Pokazywałem taki pokój na wielu filmach. Nigdy się nie zdarza, by nie było ciepłej wody. Gdyby była tego typu awaria, hotel zapewne musiałby zamknąć drzwi dla gości. Jest tu nie do pomyślenia, by mogło nie być ciepłej wody.
2///
Kawa, herbata w cenie a Ty je nie pijasz? Nie szkoda zostawić jeśli są już zapłacone? Jeśli chodzi o wodę oraz chleb, to jadasz razowy oraz wodę kupioną czy kranówkę przefiltrowaną z domu? To jest jakaś specjalna dieta ze względu na zdrowie np. zalecona przez lekarza?
Nie, nie szkoda zostawiać. Co mi z torebki herbaty, wartej pięć centów? Chleb jadam taki, jaki mi upiecze żona. Nie wiem, czy on jest "razowy", czy nie. Żona do wypieku chleba używa kilku rodzajów mąki, razowej także. Wodę piję kupioną w sklepie i nie jest to dieta, tylko post. Żaden lekarz chyba by takiej diety nie polecał, ale co oni tam wiedzą... :D
3///
Pytanie mam też dot. Biblii. Biblia to Stary czy Nowy Testament? Leżała w Motelu i mówiłeś że to oczywiste. W każdym pokoju tak jest? Czy to jakiś pokój na specjalne zamówienie etc.? U nas to ja nawet nie wiem czy by w supermarkecie przyszło ją kupić, a nie mówiąc o pokoju w hotelu.
Biblia to Stary i Nowy Testament. Zwykle jest w każdym pokoju w każdym hotelu, przynajmniej w tych, w których ja byłem. Oczywiście może jej braknąć, gdy jakiś czlowiek ją ze sobą zabierze, ale ja chyba tylko raz nie mogłem znaleźć Biblii w pokoju hotelowym. W Polsce także coraz częściej się zdarza, by w hotelu były Biblie. Dostarczane są zupełnie darmowo przed Gedeonitów. Informacja z Wikipedii:

"Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów (ang. The Gideons International) – organizacja chrześcijańska, wyrosła i zakorzeniona w teologii protestanckiej, związana z nurtem ewangelicznym. Statutowym celem organizacji jest popularyzacja Pisma Świętego wśród społeczeństwa poprzez bezpłatne umieszczanie Biblii, a także jej części na terenie hoteli, szkół, zakładów karnych i innych instytucji, jak również rozpowszechnianie jej wśród osób indywidualnych. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów zorganizowane zostało w 1899 r. w Boscobel, w stanie Wisconsin, USA, jako organizacja poświęcona chrześcijańskiej ewangelizacji. Obecnie stowarzyszenie obejmuje swą działalnością 148 krajów świata, zrzeszając przeszło 100.000 świeckich członków i wydając Pismo Święte w kilkudziesięciu językach. Dotychczas Gedeonici rozpowszechnili 600 milionów egzemplarzy Nowego Testamentu, w tym na terenie Polski – ok. miliona." ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... nit%C3%B3w )
Ostatnio zmieniony 18-12-14, 21:02 przez hiob, łącznie zmieniany 1 raz.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

ODPOWIEDZ