Trwa aktualizacja forum. Pisać już można, skorzystajcie z opcji przypomnij hasło, gdyż hasła przepadły. Nowe hasło dostaniecie mailem, na email podany podczas rejestracji.

Prawo jazdy na samochód osobowy

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
mattsand
Przyjaciel forum

Prawo jazdy na samochód osobowy

Post autor: mattsand » 15-02-15, 17:41

Dzień dobry .
Planuję emigrację do USA (wylosowałem Green Card) . Nurtuję mnie jedna rzecz na której nie znalazłem odpowiedzi w sieci . Zaraz po przyjeździe będę pracował i mieszkał w Memphis TN i planuję tam zrobić Prawo jazdy. Możliwe i tak najprawdopodobniej się stanie , że zostanę przeniesiony po 10 miesiącach do innego oddziału firmy w Philadelphi. Moje pytanie brzmi
Czy Dmv w Philadephi wyda mi prawo jazdy na podstawie mojego dokumentu który zdobędę w
Memphis , czy będę musiał zdawać prawko jeszcze raz w nowym miejscu zamieszkania? Wiem że na logikę powinno być tak , że to prawko działa w każdym Stanie , ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź . Życzę miłej niedzieli :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Kontakt:

Post autor: hiob » 15-02-15, 23:46

W Tennessee będziesz musiał zrobić normalne prawo jazdy, jak ktoś, kto nigdy nie miał prawka. Cytat ze strony http://www.tn.gov/safety/driverlicense/dlnew.shtml :

New residents from other countries are required to take full tests: vision screening, knowledge exam, and road skills test. They will be allowed to keep the license issued by that country.

Czyli trzeba poddać się egzaminowi na wzrok, wiedzę teoretyczną i zdać jazdę, ale wolno zatrzymać swoje prawko z Polski. Trzeba to zrobić w czasie 30 dni od swego osiedlenia się w tym stanie.

Przepisy w Pensylwanii są tutaj: http://www.dot33.state.pa.us/new_reside ... ense.shtml i możemy tam wyczytać, że

All new residents with out-of-state non-commercial driver's licenses are required to surrender their valid out-of-state license and obtain a PA Driver’s License within 60 days of establishing Pennsylvania residency. Any non-U.S. Citizen who has established residency in Pennsylvania can obtain a Pennsylvania driver's license through the initial learner's permit application process. Customers with a valid foreign license from France, Germany, or a U.S. Territory may transfer their valid license to a non-commercial Pennsylvania license.

Czyli trzeba zmienić prawko w czasie do 2 miesięcy. Zamieniając prawko z zagranicznego, a nie z innego stanu trzeba wszystko robić od początku, ale...

Although a knowledge test is not required for new residents with out-of-state driver's licenses which are valid or expired six months or less, The Pennsylvania Driver's Manual is designed to help you become a safe driver and enjoy your driving privilege in our beautiful state.

... zamieniając ważne prawko z TN nie zdaje się egzaminu, choć zachęca się nowych rezydentów, by się zapoznali z przepisami.

W PA:

Holders of a valid foreign license with a valid international permit may drive up to one year before obtaining a Pennsylvania driver's license.

Czyli na międzynarodowe prawo jazdy można jeździć do roku. Nie wiem jak długo można tak robić w TN.

Tak czy inaczej myślę, że warto będzie wyrobić sobie międzynarodowe prawko jadąc tutaj i trzeba się przygotować do zdawania egzaminu od początku. Sprawa raczej prosta, bo tu się nie czepiają, a egzamin z teorii jest testowy i po dwukrotnym przeczytaniu broszurki z przepisami, dostępnej online, będziesz ekspertem. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

mattsand
Przyjaciel forum

Post autor: mattsand » 16-02-15, 19:36

Bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź :) Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ