Prawo jazdy na samochód osobowy

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
mattsand
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 14-02-15, 15:01
Lokalizacja: kRAKÓW

Prawo jazdy na samochód osobowy

Post autor: mattsand » 15-02-15, 17:41

Dzień dobry .
Planuję emigrację do USA (wylosowałem Green Card) . Nurtuję mnie jedna rzecz na której nie znalazłem odpowiedzi w sieci . Zaraz po przyjeździe będę pracował i mieszkał w Memphis TN i planuję tam zrobić Prawo jazdy. Możliwe i tak najprawdopodobniej się stanie , że zostanę przeniesiony po 10 miesiącach do innego oddziału firmy w Philadelphi. Moje pytanie brzmi
Czy Dmv w Philadephi wyda mi prawo jazdy na podstawie mojego dokumentu który zdobędę w
Memphis , czy będę musiał zdawać prawko jeszcze raz w nowym miejscu zamieszkania? Wiem że na logikę powinno być tak , że to prawko działa w każdym Stanie , ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź . Życzę miłej niedzieli :)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 15-02-15, 23:46

W Tennessee będziesz musiał zrobić normalne prawo jazdy, jak ktoś, kto nigdy nie miał prawka. Cytat ze strony http://www.tn.gov/safety/driverlicense/dlnew.shtml :

New residents from other countries are required to take full tests: vision screening, knowledge exam, and road skills test. They will be allowed to keep the license issued by that country.

Czyli trzeba poddać się egzaminowi na wzrok, wiedzę teoretyczną i zdać jazdę, ale wolno zatrzymać swoje prawko z Polski. Trzeba to zrobić w czasie 30 dni od swego osiedlenia się w tym stanie.

Przepisy w Pensylwanii są tutaj: http://www.dot33.state.pa.us/new_reside ... ense.shtml i możemy tam wyczytać, że

All new residents with out-of-state non-commercial driver's licenses are required to surrender their valid out-of-state license and obtain a PA Driver’s License within 60 days of establishing Pennsylvania residency. Any non-U.S. Citizen who has established residency in Pennsylvania can obtain a Pennsylvania driver's license through the initial learner's permit application process. Customers with a valid foreign license from France, Germany, or a U.S. Territory may transfer their valid license to a non-commercial Pennsylvania license.

Czyli trzeba zmienić prawko w czasie do 2 miesięcy. Zamieniając prawko z zagranicznego, a nie z innego stanu trzeba wszystko robić od początku, ale...

Although a knowledge test is not required for new residents with out-of-state driver's licenses which are valid or expired six months or less, The Pennsylvania Driver's Manual is designed to help you become a safe driver and enjoy your driving privilege in our beautiful state.


... zamieniając ważne prawko z TN nie zdaje się egzaminu, choć zachęca się nowych rezydentów, by się zapoznali z przepisami.

W PA:

Holders of a valid foreign license with a valid international permit may drive up to one year before obtaining a Pennsylvania driver's license.

Czyli na międzynarodowe prawo jazdy można jeździć do roku. Nie wiem jak długo można tak robić w TN.

Tak czy inaczej myślę, że warto będzie wyrobić sobie międzynarodowe prawko jadąc tutaj i trzeba się przygotować do zdawania egzaminu od początku. Sprawa raczej prosta, bo tu się nie czepiają, a egzamin z teorii jest testowy i po dwukrotnym przeczytaniu broszurki z przepisami, dostępnej online, będziesz ekspertem. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

mattsand
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 14-02-15, 15:01
Lokalizacja: kRAKÓW

Post autor: mattsand » 16-02-15, 19:36

Bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź :) Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ