Wyjazd do USA kilka pytań :)

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
wiorek
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-16, 16:42

Wyjazd do USA kilka pytań :)

Post autor: wiorek » 27-10-16, 17:16

Cześć Hiob tak jak na 3er mi pisałeś, pytam się tutaj :)

Niedługo wyjeżdżam do 110 Sagamore Rd, Bolton Landing, NY 12814, Stany Zjednoczone.

Pierwsze z moich pytań, nie ma tam w pobliżu lotniska, auto uda mi się wynająć, czy na weekendy są jakieś miejsca w pobliżu które warto zobaczyć? Będę około 4 miesiące na miejscu, potem będę miał 2 tygodnie wolnego, będę chciał zwiedzić Kanion z twarzami prezydentów, New York, Floryde ( Miami ) , Vegas. Czy według Ciebie są jakieś miejsca gdzie musowo trzeba być podczas pobytu w USA ? Pewnie najlepszym środkiem transportu będzie komunikacja / samoloty ? Auto wynajęcie raczej mało opłacalne ? Czy orientujesz się ile wcześniej i gdzie bookować bilety ? Gdzie najlepiej szukać kwater ? Czego unikać np. w Vegas ? ( Lubie przyciągać do siebie kłopoty ). Czy są jakieś kategoryczne zakazy w stanach? Czy to prawda ,że mogę sobie "na legalu" wypić piwko na promenadzie w Vegas ? Mam możliwość załatwienia taniego promu ( żeby auto przewieźć ) gdzie najlepiej szukać jakiejś okazji ,żeby sobie do PL ściągnąć ? Sorki za tyle pytań, ale jadę sam i jestem zielony :)

Pzdr

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 27-10-16, 19:40

Nie jestem Hiobem ale jako wieloletni mieszkaniec USA chetnie sie podlacze, mozesz moja odpowiedz zignorowac.

Naprawde najwieksze zgromadzenie ciekawych miejsc do zwiedzenia masz w Utah. Utah ma ta zalete ze masz tam mnostwo do zobaczenia na stosunkowo ograniczonym terenie (naprzyklad sam przejazd drogami 95 i 12 zapiera dech). W Utah masz takie perly jak Arches, Bryce, Zion. Grand Canyon jest bardzo niedaleko. Yellowstone jest fantastyczny ale jest juz troche dalej (jakies 7 godzin od Salt Lake City). Unikaj natomiast Yellowstone w zimie (od maja jest OK). Oczywiscie jedyny praktyczny sposob na zobaczenie tego to wynajecie auta. Jesli zalezy ci tak bardzo na twarzach prezdentow, OK to miejsce jest dalekie od wszystkiego i nie jest znowu tak ciekawe jak wiele innych miejsc na Zachodzie. Majac tylko 2 tygodnie wolnego opuscilbym i prezydentow i Floryde (czasu stracisz mnostwo na sama podroz miedzy tymi miejscami) ale to twoj wybor. W Vegas nalezy unikac weekendow - hotele sa wtedy znacznie drozsze, w Vegas nie spedzilbym dluzej niz 1 dzien/noc. Tak, rzeczywiscie mozesz pic piwo stojac na promenadzie w Vegas (ale nie ze szklanego kufla) ale musisz odejsc conajmniej 300 m od miejsca gdzie go kupiles. Na twoim miejscu polecialbym samolotem do Vegas i tam wypozyczyl auto na 2 tygodnie i zrobil petle po wielu miejscach, masz szanse zobaczenia mnostwo, nawet Kalifornia jest blisko. Co zobaczyc majac tylko 2 tygodnie zawsze jest trudna decyzja ale wedlug mnie latanie po Florydach i Poludniowych Dakotach nie ma tu sensu - ale to moja opinia. Bilety na podroze po USA najlepiej bookowac na www.kayak.com
Ostatnio zmieniony 27-10-16, 20:12 przez Olasek, łącznie zmieniany 8 razy.

wiorek
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 27-10-16, 16:42

Post autor: wiorek » 28-10-16, 01:06

Olasek pisze:Nie jestem Hiobem ale jako wieloletni mieszkaniec USA chetnie sie podlacze, mozesz moja odpowiedz zignorowac.

Naprawde najwieksze zgromadzenie ciekawych miejsc do zwiedzenia masz w Utah. Utah ma ta zalete ze masz tam mnostwo do zobaczenia na stosunkowo ograniczonym terenie (naprzyklad sam przejazd drogami 95 i 12 zapiera dech). W Utah masz takie perly jak Arches, Bryce, Zion. Grand Canyon jest bardzo niedaleko. Yellowstone jest fantastyczny ale jest juz troche dalej (jakies 7 godzin od Salt Lake City). Unikaj natomiast Yellowstone w zimie (od maja jest OK). Oczywiscie jedyny praktyczny sposob na zobaczenie tego to wynajecie auta. Jesli zalezy ci tak bardzo na twarzach prezdentow, OK to miejsce jest dalekie od wszystkiego i nie jest znowu tak ciekawe jak wiele innych miejsc na Zachodzie. Majac tylko 2 tygodnie wolnego opuscilbym i prezydentow i Floryde (czasu stracisz mnostwo na sama podroz miedzy tymi miejscami) ale to twoj wybor. W Vegas nalezy unikac weekendow - hotele sa wtedy znacznie drozsze, w Vegas nie spedzilbym dluzej niz 1 dzien/noc. Tak, rzeczywiscie mozesz pic piwo stojac na promenadzie w Vegas (ale nie ze szklanego kufla) ale musisz odejsc conajmniej 300 m od miejsca gdzie go kupiles. Na twoim miejscu polecialbym samolotem do Vegas i tam wypozyczyl auto na 2 tygodnie i zrobil petle po wielu miejscach, masz szanse zobaczenia mnostwo, nawet Kalifornia jest blisko. Co zobaczyc majac tylko 2 tygodnie zawsze jest trudna decyzja ale wedlug mnie latanie po Florydach i Poludniowych Dakotach nie ma tu sensu - ale to moja opinia. Bilety na podroze po USA najlepiej bookowac na www.kayak.com
Żadne zignorować ,dziękuje bardzo za Twoją odpowiedź! Powiedz mi, czy miesce w którym będę spał jest w Utah ? Pewnie dla Ciebie śmieszne pytanie, ja kompletnie nie wiem. Moim malym wielkim marzeniem było kiedyś zobaczyć Miami, więc jak mam jechać do USA i nie pojechać na Floryde - to lepiej ,żebym nie jechał tam muszę być :D Twarze mogę sobię odpuścić jeśli daleko. Znasz może jakieś wypożyczalnie aut? Jakie są warunki? Coś ciekawego możesz powiedzieć co zwiedzić dokładnie warto? Czy wybrałbyś samoloty czy auto? W jakiej cenie jest galon?

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 28-10-16, 20:36

Przeczytaj uwaznie moja odpowiedz - napisalem ze bez samolotu i samochodu sie nie obejdziesz. Zrob sobie spis parkow narodowych (listy znajdziesz na internecie), zastanow sie ktore chcesz zobaczyc, chwyc tez mape USA i zobacz sobie gdzie co jest i wzrokowo pomierz sobie odleglosci i zastanow sie troche .... Galon benzyny kosztuje troche ponad $2. Wypozyczalni aut jest mnostwo i sa bardzo podobne, polskie prawo jazdy wystarczy, karty kredytowe sa nagol konieczne do wypozyczenia (byc moze karty debetowe ktos akceptuje). Szczegoly znajdziesz na internecie.

Olasek
Przyjaciel forum
Posty: 79
Rejestracja: 18-12-14, 09:42
Lokalizacja: Oakland, CA, USA

Post autor: Olasek » 01-11-16, 21:13

Acha, Enterprise przynajmniej dla mnie jest dosc wygodna firma co do wypozyczenia aut - maja kilka zalet ale najwazniejsza - zgodnie z moim doswiadczeniem maja zdecydowanie mniejsze kolejki do odbioru aut na lotniskach.

PietroP

Post autor: PietroP » 22-11-16, 15:18

wiorek pisze:
Olasek pisze:Nie jestem Hiobem ale jako wieloletni mieszkaniec USA chetnie sie podlacze, mozesz moja odpowiedz zignorowac.

Naprawde najwieksze zgromadzenie ciekawych miejsc do zwiedzenia masz w Utah. Utah ma ta zalete ze masz tam mnostwo do zobaczenia na stosunkowo ograniczonym terenie (naprzyklad sam przejazd drogami 95 i 12 zapiera dech). W Utah masz takie perly jak Arches, Bryce, Zion. Grand Canyon jest bardzo niedaleko. Yellowstone jest fantastyczny ale jest juz troche dalej (jakies 7 godzin od Salt Lake City). Unikaj natomiast Yellowstone w zimie (od maja jest OK). Oczywiscie jedyny praktyczny sposob na zobaczenie tego to wynajecie auta. Jesli zalezy ci tak bardzo na twarzach prezdentow, OK to miejsce jest dalekie od wszystkiego i nie jest znowu tak ciekawe jak wiele innych miejsc na Zachodzie. Majac tylko 2 tygodnie wolnego opuscilbym i prezydentow i Floryde (czasu stracisz mnostwo na sama podroz miedzy tymi miejscami) ale to twoj wybor. W Vegas nalezy unikac weekendow - hotele sa wtedy znacznie drozsze, w Vegas nie spedzilbym dluzej niz 1 dzien/noc. Tak, rzeczywiscie mozesz pic piwo stojac na promenadzie w Vegas (ale nie ze szklanego kufla) ale musisz odejsc conajmniej 300 m od miejsca gdzie go kupiles. Na twoim miejscu polecialbym samolotem do Vegas i tam wypozyczyl auto na 2 tygodnie i zrobil petle po wielu miejscach, masz szanse zobaczenia mnostwo, nawet Kalifornia jest blisko. Co zobaczyc majac tylko 2 tygodnie zawsze jest trudna decyzja ale wedlug mnie latanie po Florydach i Poludniowych Dakotach nie ma tu sensu - ale to moja opinia. Bilety na podroze po USA najlepiej bookowac na www.kayak.com
Żadne zignorować ,dziękuje bardzo za Twoją odpowiedź! Powiedz mi, czy miesce w którym będę spał jest w Utah ? Pewnie dla Ciebie śmieszne pytanie, ja kompletnie nie wiem. Moim malym wielkim marzeniem było kiedyś zobaczyć Miami, więc jak mam jechać do USA i nie pojechać na Floryde - to lepiej ,żebym nie jechał tam muszę być :D Twarze mogę sobię odpuścić jeśli daleko. Znasz może jakieś wypożyczalnie aut? Jakie są warunki? Coś ciekawego możesz powiedzieć co zwiedzić dokładnie warto? Czy wybrałbyś samoloty czy auto? W jakiej cenie jest galon?
hi Wiorek do pracy jedziesz na 4 msc?

ODPOWIEDZ