Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Yorgi
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 07-03-08, 18:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Yorgi » 15-04-08, 15:15

:-D :-D
Dobra. przyjrzałem sie bliżej i widze ze ta polska rejestracja to tylko ozdoba. Zatem odwołuje alarm.

Yorgi
Przyjaciel forum
Posty: 4
Rejestracja: 07-03-08, 18:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Yorgi » 15-04-08, 15:19

Chociaż i tak nurtuje mnie jedna kwestia. Skoro mam być kierowcą ciężarówki i zwiedzać Europe to czy moge sobie wybrac kraj w którym zarejestrowałbym swoja jednoosobową firme przewozową wraz z ciężarówką? W sumie to Monako byłoby najlepsze z braku podatków. Wystarczyłby mi tam meldunek zeby to zrobic? Czy któryś z obecnych tu kierowców wie cos na ten temat? Pozdrawiam ponownie...

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 15-04-08, 16:12

Yorgi pisze:Witaj Hiobie! Mam pytanie (chociaz moze odpowiedz juz sie na nie pojawiła). Zauważyłem ze masz polską rejestrację na swoim Volvo. Czy masz je zarejestrowane w Polsce i jak w takim układzie z tym funkcjonujesz tam w Stanach? Jakie są powody, ze w ten sposób to właśnie rozwiązałeś? Pozdr.
Jak sam zauważyłeś, jest to tylko ozdoba. Mam polskie rejestracje na wszystkich moich samochodach, choć wszystkie są tak naprawdę zarejestrowane w Północnej Karolinie.
Yorgi pisze:... czy moge sobie wybrac kraj w którym zarejestrowałbym swoja jednoosobową firme przewozową wraz z ciężarówką? W sumie to Monako byłoby najlepsze z braku podatków. Wystarczyłby mi tam meldunek zeby to zrobic? Czy któryś z obecnych tu kierowców wie cos na ten temat? Pozdrawiam ponownie...
Na to musi odpowiedzieć ktoś znający europejskie przepisy. W Stanach takie praktyki są dość powszechne. Pewne stany mają bardziej liberalne przepisy podatkowe i wiele firm zakłada tam siedzibę (którą często de facto jest tylko skrzynka pocztowa), żeby zaoszczędzić parę groszy. Dlatego też np. wiele naczep jest zarejestrowanych w Maine, czy Oklahomie, gdzie rejestruje się je raz na cale życie. Ja w Północnej Karolinie płacę corocznie za rejestrację, ale dla mnie to niewielka różnica. Gdy jednak jakaś firma ma kilkaset, czy parę tysięcy naczep, coroczna opłata zaczyna stanowić dość spory wydatek.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Longer_TRUCKER
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 02-01-08, 17:40
Lokalizacja: Krakow

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Longer_TRUCKER » 15-04-08, 23:16

Hiob czy czesto widujesz rodaków w truckach na trasie??
Kenworth W900 najlepsza ciezarowka swiata ;D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 17-04-08, 15:19

Longer_TRUCKER pisze:Hiob czy czesto widujesz rodaków w truckach na trasie??
Nie, niezbyt często. Zależy to zresztą głównie od tego, gdzie jestem. sporo Polaków jeździ między Chicago i Kalifornią i tam niemal każdego dnia trafia się na rodaka, ale czasem calymi tygodniami nie spotykam żadnego.
Endriu pisze:...czy nie myślałeś o tym żeby gdy będziesz w Polsce kupić sobie webasto (ogrzewanie postojowe) i samemu założyć we Volvie ...
Nie muszę po to jechać do Polski, tutaj także można je kupić. Myślałem o tym, ale dla mnie większym problemem jest chłodzenie, nić ogrzewanie. Ubiegłej zimy dosłownie nie więcej niż dwie, albo trzy noce musiałem grzać silnikiem w kabinie, więc problem zimna nie za bardzo istnieje. W zimnym aucie śpi się doskonale, gorzej, gdy w nocy jest +25C i 100% wilgotności. A na to webasto nie pomoże.
luki233 pisze:
markus270393 pisze: Chciałbym studiować zaocznie w USA, czy jest możliwość żeby pracować np. 5 dni, a sobote i niedziele mieć wolną- na naukę-? ...
Co prawda pytanie do Hioba, ale pozwolę sobie odpowiedzieć ;-)
Dzięki za pomoc, bo ja sam nie znam dokładnie tych przepisów. Na portalu www.ang.pl jest forum i tam są chyba jakieś wątki związane z pracą i szkołami w USA. Poprzeglądaj tematy, (są ich setki), albo zacznij swój wątek, może dowiesz się więcej.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
marcin39
Przyjaciel forum
Posty: 11
Rejestracja: 27-03-08, 08:20

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: marcin39 » 19-04-08, 14:40

HIOB na bazie jakiej strony jest zrobione to forum :?: (widziałem podobne :mrgreen: )

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 19-04-08, 18:44

marcin39 pisze:HIOB na bazie jakiej strony jest zrobione to forum :?: (widziałem podobne :mrgreen: )
To znowu pytanie nie do mnie, ale do PiotrossSa, albo noHumanka. To jest zwykłe forum phpBB modified by Przemo, zmodyfikowane ponownie przez moich adminów i umieszczone na serwerze livenet.pl. Ale jak to działa i jak to się robi, to dla mnie jest to czarna magia. A może biała magia. W każdym razie jakaś magia. Ważne jednak, że działa. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
ajw
Przyjaciel forum
Posty: 63
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: syreni gród

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: ajw » 20-04-08, 12:57

Witam,

Mam takie małe zapytanie (raczej z ciekawości) - czy są stosowane jakieś owiewki na dach (nie wiem czy jest na to jakieś określenie) do tego typu ciągników?

Obrazek

Czy jednak nie za bardzo przejmują się pędem wiatru podczas jazdy?

Gość

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Gość » 20-04-08, 15:57

PS: Chyba Spojler ?

poli_zei
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-10-07, 14:17
Lokalizacja: PRA

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: poli_zei » 20-04-08, 21:22

Hiob jaki masz aparat cyfrowy i czy nim robisz jednocześnie zdjęcia i filmy?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 20-04-08, 22:20

ajw pisze:Witam,

Mam takie małe zapytanie (raczej z ciekawości) - czy są stosowane jakieś owiewki na dach (nie wiem czy jest na to jakieś określenie) do tego typu ciągników?
Owiewki są, ale poza tymi wyglądającymi jak skrzydło dociskowe samochodu wyścigowego nie są 8) "cool", więc się ich nie zakłada. :-P
poli_zei pisze:Hiob jaki masz aparat cyfrowy i czy nim robisz jednocześnie zdjęcia i filmy?
Zdjęcia głównie robię aparatem Casio Exilim EX-S880, mam też starszy model EX-S 600, filmy zwykle aparatem Canon PowerShot SD1000. Czasem jednak zamieniają się one rolami. :mrgreen: Nawiasem mówiąc na fotosiku można przeczytać, jakim aparatem było zrobione zdjęcie.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Ksebki » 22-04-08, 14:19

Hiobie mam pytanie - jak wygląda "dogrywanie" ładunku. Powiedźmy jesteś zainteresowany jakimś ładunkiem i co wtedy?
Dzwonisz, faksujesz lub w jakikolwiek inny sposób potwierdzasz chęć zabrania ładunku a firma która zleca przewóz "bukuje" ładunek dla Ciebie?
Ponieważ ładunek jest często zapewne dość cenny od przewoźnika wymagane są jakieś referencje i ubezpieczenie?
Czy zdarzają się odwołania ładunku albo jeszcze gorsze przypadki, że zajeżdżasz do fabryki a tam okazuje się, że ktoś sprzątnął Ci ładunek z prze nosa?
I mam nadzieję, że pytanie niezbyt wścibskie - w jakim terminie mniej więcej można liczyć na zapłatę za wykonany przewóz?

Awatar użytkownika
Harry_man
Przyjaciel forum
Posty: 48
Rejestracja: 24-10-07, 22:28

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Harry_man » 22-04-08, 19:22

Witam!

Hiob, przed chwilą obejrzałem na youtube film na którym po raz pierwszy usłyszałem twój głos. Zauważyłem, że kiedy mówisz, nie trapią Cię typowe dla ludzi długo przebywających w krajach anglojęzycznych "zniekształcenia" (chodzi głównie o literkę r). Stąd domyślam się, że w domu, kiedy rozmawiasz z rodziną, posługujecie się językiem ojczystym.
I tu moje pytanie: jak poradziliście sobie z tym problemem jeśli chodzi o dzieci? Wiadomo, że na początku przebywają one głównie w towarzystwie rodziców, ale po czasie muszą wyjść na świat. Jak się porozumiewają? Ponieważ nie bardzo wyobrażam sobie nauczenie kilkuletniego dziecka języka obcego, nieco mnie to intryguje.

Pytanie jest dość osobiste, więc oczywiście zrozumiem jeśli nie zechcesz na nie odpowiedzieć.

Pozdrawiam

poli_zei
Przyjaciel forum
Posty: 65
Rejestracja: 27-10-07, 14:17
Lokalizacja: PRA

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: poli_zei » 22-04-08, 21:31

Wita, mam takie pytanie z "innej beczki". Czy wiesz może Hiob jaki jest koszt przesyłki paczki z USA do Polski?

miqs99
Przyjaciel forum
Posty: 185
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: miqs99 » 23-04-08, 14:29

Interesuje ciebie lotnicza czy statkiem? Ta druga jest dużo tańsza.
Jeżeli chcesz mieć model ciężarówki w skali 1:24, każda firma i malowanie, zgłoś się do mnie, atrakcyjne ceny :)

Zablokowany