Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Matik » 26-06-07, 14:44

Hiob, czy spotkałeś się kiedyś w USA z zawodami typu Pikes Peak Hill Climb ale w wykonaniu ciężarówek ? "Znalazłem" to niedawno i zainteresowało mnie :)

Obrazek

Obrazek

źródło : http://www.ppihc.com

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: simi » 26-06-07, 16:25

Hiob dzięki za odpowiedź na poprzednie pytania.

A że wiedzy nigdy za wiele mam następne :wink:

Mianowicie czy wiesz może jak wygląda egzamin CDL, chodzi mi o część związaną z praktycznym poruszaniem się ciężarówką (czyli jazdą )?

Jak wygląda i jakie są zadania do wykonania (Ale rym :lol: )
Czy jest jakiś plac manewrowy, czy może wszystko odbywa się w ruch ulicznym ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 26-06-07, 16:41

Matik pisze:Hiob, czy spotkałeś się kiedyś w USA z zawodami typu Pikes Peak Hill Climb ale w wykonaniu ciężarówek ? "
Pikes Peak to jest konkretne wzniesienie w Górach skalistychi konkretna trasa wyścigowa. Wyścigi na niej są rozgrywane od 1916 roku, choć ostatnio się stały dużo bardziej bardziej popularne. Gdy ze dwadzieścia lat temu, w 1985. roku, zauważyły tę trasę takie firmy jak Audi i rajdowe Quattro z Michele Mouton za kierownicą znokautowało wszystkich, pobijając wszelkie rekordy toru, wyścig ten nabrał wigoru i stał się popularny na calym świecie. Od tego czasu auta z napędem na cztery koła dominują, a po Michelle rekord przeszedł rok później do byłego mistrza, Amerykanina Bobby Unsera, w kolejnym roku do Waltera Rohla. Te lata należały do Audi i oni wszyscy startowali w Quattro.

"Hill Climb" to jest typ zawodów, wyścigi górskie, ale Pikes Peak to jest jedna konkretna trasa.

Filmy z trasy wyścigu:

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2541836383

http://video.google.com/videoplay?docid ... 3832597270

http://video.google.com/videoplay?docid ... 6933869518

http://video.google.com/videoplay?docid ... 7597559945
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Matik » 26-06-07, 17:37

a jak wyglądała sprawa z ciągnikami ?? od kiedy mniej więcej są rozgrywane te zawody w tej kategorii?

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 26-06-07, 18:55

Matik pisze:a jak wyglądała sprawa z ciągnikami ?? od kiedy mniej więcej są rozgrywane te zawody w tej kategorii?
Prawdę mówiąc nie mam zielonego pojęcia. :cry: :( Ja jakoś nie mogę się przekonać do koncepcji ciężarówki-wyścigowego samochodu i taki pomysł moim zdaniem jest troszkę poroniony. Nigdy nie pasjonowały mnie wyścigi pojazdów, których zadaniem powinno być wożenie towarów, a nie ściganie się po górach. :twisted: :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 26-06-07, 19:48

Czy w USA da się kupić Volkswagena Phaetona?Ile tu kosztuje?I jakie w ogóle są tu ceny aut?Słyszałem,że kosztujący u nas ok.300 000 zł Mercedes Ml 500 kosztuje tu ok.50 000 $.Samochody w USA są chyba po prostu tanie,a na pewno tańsze niż u nas,w Europie.
Jaki jest najpopularniejszy samochód osobowy w USA?
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: simi » 26-06-07, 21:06

starex pisze:Czy w USA da się kupić Volkswagena Phaetona?Ile tu kosztuje?I jakie w ogóle są tu ceny aut?
Polecam odwiedzić stronkę firmy College Auto Sales Miami z florydy
Zajmują się oni sprzedażą aut głównie co prawda uszkodzonych
Ale ostatnio też zaczeli handel nowymi. oferują nawet dostawę do polski
Ceny są ciekawe zwłaszcza tych lekko uszkodzonych. :shock:

Pamiętaj że jeszcze trzeba doliczyć cło i załatwić papierologię w urzędzie celnym w porcie

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 02:41

starex pisze:Czy w USA da się kupić Volkswagena Phaetona?...
Nowego już nie. Były sprzedawane coś ze dwa lata, ale sprzedaż była tak mała, że VW się wycofał z pomysłu oferowania luksusowych samochodów. Od czasów garbusa VW jest w USA synonimem taniego, podstawowego samochodu i zmiana tego image'u jest niemal niemożliwa. Nieważne jak dobry miałby być Phaeton, to dla ludzi mających kasę liczy się też marka. Wręcz głupio w pewnych kręgach przyznać, że się jeździ volkswagenem.

Ceny nowych i używanych samochodów znajdziesz na przykład na stronie www.cars.com Jako kod pocztowy wpisz dowolną kombinację pięciu cyfr.
Jaki jest najpopularniejszy samochód osobowy w USA?
Ostatnie kilka lat bestsellerem jest Toyota Camry, której depta po piętach Honda Accord. Przypominam, że nasza Accord jest większym autem od europejskiej wersji. Poza tym Chevy Impala i Cobalt, Ford Focus, Nissan Altima, Honda Civic i Toyota Corolla zawsze się kręcą gdzieś w czołówce. Ale jeszcze lepiej sprzedają się pickupy, zwłaszcza te pełnowymiarowe. Ford F 150 sprzedaje od lat koło miliona sztuk tego modelu rocznie, dwa razy więcej niż Toyota swych Camry. Chevy z bliźniaczym modelem GMC ma podobne wartości sprzedaży, a Dodge mimo, że sprzedaje trochę mniej, ciągle są to setki tysięcy sztuk rocznie. Do tego są jeszcze bardzo popularne SUV-y, wśród których przez lata bestsellerem był Ford Explorer. Nie znam danych za ostatnie parę lat, ale na pewno nadal jest w czołówce.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
S7TDI
Przyjaciel forum
Posty: 90
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Rydułtowy (SWD)

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: S7TDI » 27-06-07, 02:50

Hiob, co do tych truckstop'ów i wolnych obrotów, to może mógłbyś kiedyś nakręcić taki filmik, który pokazywałby jak to wygląda. Chodzi tutaj głównie o doznania dźwiękowe, bo skoro silnik chodzi to te wszystkie ciężarówki pomrukują sobie swoim słodkim dieslowskim klekotem.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 04:11

S7TDI pisze:... może mógłbyś kiedyś nakręcić taki filmik...
To się na pewno da zrobić, byle bym tylko pamiętał. :P :D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11193
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 06:38

simi pisze:Hiob dzięki za odpowiedź na poprzednie pytania.

A że wiedzy nigdy za wiele mam następne :wink:

Mianowicie czy wiesz może jak wygląda egzamin CDL, chodzi mi o część związaną z praktycznym poruszaniem się ciężarówką (czyli jazdą )?

Jak wygląda i jakie są zadania do wykonania (Ale rym :lol: )
Czy jest jakiś plac manewrowy, czy może wszystko odbywa się w ruch ulicznym ?
Przegapiłem to pytanie, sorry. Ale też nie bardzo wiem, co Ci odpowiedzieć. Ja zdawałem jeszcze zanim wprowadzono CDL i tylko musiałem zdać pisemny. Uznano mi moje BC+E z Polski za dowód, że potrafię jeździć.

Teraz przepisy dokładnie określają, co trzeba zrobić na egzaminie. Inspekcja samochodu jest jego sporą częścią (sprawdzanie stanu technicznego) i każdy musi umieć cofnąć z naczepą. Nie wiem jednak, czy wystarczy to zrobić na placu, czy jest też wymagana jazda po ulicach. Wydaje mi się, że chyba trzeba także zademonstrować swoje umiejętności w ruchu ulicznym.

W Chicago i innych miastach jest kilka polskich szkół nauki jazdy, jak wpiszesz w google "CDL" i "szkoła", czy coś takiego, na pewno coś znajdziesz i tam może jest więcej informacji.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

simi
Przyjaciel forum
Posty: 129
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: simi » 27-06-07, 10:36

Nic nie szkodzi przecież pracujesz i nie możesz zajmować się wszystkim naraz. I tak podziwiam cię że za to że masz chęć prowadzić tak wspaniałe forum.

Poza tym dzięki za odpowiedź.

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 27-06-07, 10:43

Jakiej marki autobusy(miejskie) jeżdżą w USA?
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Guerrillero

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Guerrillero » 27-06-07, 12:16

Podkleję się pod powyższe pytanie o autobusach. Jaka firma produkuje autobusy (miejskie i pozamiejskie) charakteryzujące się bardzo szerokimi i mocno pochylonymi do przodu słupkami okien? Bo ten model poza USA to coś jak symbol amerykańskich autobusów. Na pewno wszyscy kojarzą o co chodzi, bo ten autobus znany jest z niezliczonej ilości filmów.

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Tommy » 27-06-07, 13:35

Jesli chodzi ci o autobus który grał w Speed to jest to GMC (niewiem czy miał jakaś konkretną nazwę modelu czy też poprostu numer) wiem że miały bardzo żywotne silniki V8 z automatyczną skrzynią.
Piękne maszyny no i to faliste aluminiowe poszycie :D ehh piękne czasy

Zablokowany