Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: papirus2 » 27-06-07, 13:44

Hiob zdażyło się tobie kiedyś przejeżdzać obok area 51 (strefy 51) lub jakiejś mocno strzeżonej bazy wijskowej.

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: saikli » 27-06-07, 14:49

Z tego co wiem z ksiazek kolo Area 51 nie da sie przejechac...co prawda jest tam chyba jakas droga ale chyba nie jest jedna z glownych, pozatym nawet gdyby Hiob tamtedy przejezdzal oprocz pustyni by nic nie zobaczyl 8) jezeli Ci o to chodzilo czy tam cos ciekawego widzial, golym okiem nawet budynkow bazy nie zobaczysz z tej drogi a nawet z gor ktore sa w kolo....oczywiscie sie moge mylic(bo tylko wiedza ksiazkowa) wiec popraw mnie Hiobie :D

Matik
Przyjaciel forum
Posty: 41
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie, Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Matik » 27-06-07, 15:47

i w sumie po co tam jezdzic ;) jeszcze można oberwać od jakiegoś F-16

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: saikli » 27-06-07, 16:10

Ponoc kiedys jeden facet wszedl w strefe i spedzil tam pare dni kryjac sie i skradajac, prawie zginol bo mu wodu braklo...smieszne jest to ze nie szukal tam ufo czy innych cudow(tez niczego takiego nie widzial, oprocz odrzutowcow straznikow itp) tylko byl chyba jakims dr. archeologii czy cos w tym rodzaju i przypuszczal ze tam znajdzie cos czego dlugie lata szukal (nie pamietam co to bylo)...wiem nie na temat pewnie mnie Hiob ochrzani ale musialem to napisac :twisted: :oops:

papirus2
Przyjaciel forum
Posty: 122
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: papirus2 » 27-06-07, 16:21

ej spoko jak chcesz o tym pogadac to możesz założyć taki temat bo mnie to np. bardzo interesuje.

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 27-06-07, 16:32

Może niech Hiob opowie coś o Fordach:Fusion i Excursion.Ten pierwszy jest dwa razy większy od swojego europejskiego imiennika,a drugi ma specjalną belkę chroniącą samochody osobowe przed wjechaniem pod jego podwozie!
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 17:06

starex pisze:Jakiej marki autobusy(miejskie) jeżdżą w USA?
Guerrillero pisze:Podkleję się pod powyższe pytanie o autobusach. Jaka firma produkuje autobusy (miejskie i pozamiejskie) charakteryzujące się bardzo szerokimi i mocno pochylonymi do przodu słupkami okien? Bo ten model poza USA to coś jak symbol amerykańskich autobusów. Na pewno wszyscy kojarzą o co chodzi, bo ten autobus znany jest z niezliczonej ilości filmów.
Tommy pisze:Jesli chodzi ci o autobus który grał w Speed to jest to GMC (niewiem czy miał jakaś konkretną nazwę modelu czy też poprostu numer) wiem że miały bardzo żywotne silniki V8 z automatyczną skrzynią.
Piękne maszyny no i to faliste aluminiowe poszycie :D ehh piękne czasy
Tommy ma rację. Niemniej jednak więcej firm stosowało takie pochylone okna. Kiedyś była to stylistyczna norma w USA. Jeśli chodzi o marki miejskich autobusów w Stanach, to trochę wspominałem o tym w temacie autobusów, ale niewiele wiem na ten temat. Sam się uczę, gdy szukam czegoś by z sensem opisać zdjęcia z trasy. :D :P Gillig, NovaBus i New Flyer są chyba najpopularniejsze, ale pewności nie mam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: saikli » 27-06-07, 17:07

A ja mam inne pytanie do Hioba odnosne ciezarowki MACK RS700L jak moze wiecie jest to glowny "bohater" filmu "Konwoj" A teraz moje pytanie:
Czy ten truck naprawde byl uzywany do dalekich tras? Bo szczerze mowiac wydaje mi sie maly w porownaniu z innymi amerykanami i ma malutki sleeper.
A druga sprawa, wiesz moze czy byla to w miare popularna maszyna czy nie bardzo?
No i jak bys gdzies takiego spotkal to oczywiscie prosze o fotke :) chociaz watpie ze jeszcze gdzies takie jezdza.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 17:54

papirus2 pisze:Hiob zdażyło się tobie kiedyś przejeżdzać obok area 51 (strefy 51) lub jakiejś mocno strzeżonej bazy wijskowej.
:?: :?: :?: A skąd ja to mam wiedzieć? Nie mam pojęcia, co to jest area 51. :oops: :evil:
saikli pisze:...wiem nie na temat pewnie mnie Hiob ochrzani ale musialem to napisac :twisted: :oops:
Jak musiałeś, to nic nie poradzimy, ale czasem się zastanówcie, zanim zaczniecie tu bredzić. :roll: :D :twisted:
starex pisze:Może niech Hiob opowie coś o Fordach:Fusion i Excursion.Ten pierwszy jest dwa razy większy od swojego europejskiego imiennika,a drugi ma specjalną belkę chroniącą samochody osobowe przed wjechaniem pod jego podwozie!
Excursion chyba już nie jest produkowany, zastąpił go nowy Expedition. Oba są bazowane na pickupach. Nie bardzo mnie tego typu pojazdy interesują, więc niewiele mógłbym tu dodać.

Fusion z kolei jest w pewnym sensie wersją Mazdy 6, którą mam od kilku lat. Bardzo udany samochód, zdecydowanie lepszy od Taurusa, którego w pewnym sensie zastąpił. Ford jednak prowadzi jakąś dziwną politykę. Ma dwa doskonałe auta podobnej wielkości, amerykańskiego Fusion i europejskiego Mondeo, a nie ma żadnego w klasie "pół numeru" większego od Fusion. Ford Five Hundred to jakieś nieporozumienie. W tym roku Ford zmienił jego nazwę na Taurusa, jakby to miało cokolwiek poprawić. Problemem nie jest nazwa, ale słaby silnik i kiepskie zawieszenie.

Taurus nie poprawi tu zresztą niczego, bo ta marka nie ma wcale dobrego image'u. Zamiast wydawać pieniądze na opracowywanie Fusion, trzeba było, moim zdaniem, sprowadzić tu Mondeo, a zamiast Taurusa produkować większy model, może zbudowany na płycie podłogowej Volvo S 80. Auta lepszego od Hondy Accord, czy Toyoty Camry i tak nie zrobią, ale wiele osób kupi samochód, ktory jest trochę większy, gdy tylko nie będzie dużo gorszy. Przykładem jest tu Chevy Impala, który się sprzedaje bardzo dobrze.
saikli pisze:A ja mam inne pytanie do Hioba odnosne ciezarowki MACK RS700L jak moze wiecie jest to glowny "bohater" filmu "Konwoj" A teraz moje pytanie:
Czy ten truck naprawde byl uzywany do dalekich tras? Bo szczerze mowiac wydaje mi sie maly w porownaniu z innymi amerykanami i ma malutki sleeper.
Wtedy wszystkie ciężarówki miały małe sleepery. Tylko KW miał wysoki sleeper, a Pete 60- calowy, niski, ale większość aut miała po prostu zwykłą, małą, 40-calową przestrzeń za kabiną z jednym łóżkiem.
A druga sprawa, wiesz moze czy byla to w miare popularna maszyna czy nie bardzo?
No i jak bys gdzies takiego spotkal to oczywiscie prosze o fotke :) chociaz watpie ze jeszcze gdzies takie jezdza.
Mack nie był może aż tak popularny, jak to pokazuje "Convoy", ale jakbyś przeczytał uważnie napisy po filmie, zobaczyłbyć, że Mack był głównym sponsorem tego filmu. Jest to w pewnym sensie jego film reklamowy. :D Jednak Mack miał sporo zwolenników i sam pracowałem z facetem, ktory jeździł tylko Mackami i nawet miał CB handle (nicka) "Capitan Mack".

Zdjęcia zawsze robię, jak widzę coś ciekawego, wczoraj obfotografowałem starego Macka cabovera. Jego fotki pojawią się na forum za parę dni. [/url]
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
saikli
Przyjaciel forum
Posty: 49
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Heidelberg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: saikli » 27-06-07, 18:03

hiob pisze:
Jak musiałeś, to nic nie poradzimy, ale czasem się zastanówcie, zanim zaczniecie tu bredzić. :roll: :D :twisted:
hehe ja sie zastanowilem i nie moglem sie oprzec :twisted:

co do firmy MACK to teraz chyba te ciezarowki nie sa czestym widokiem bo rzadko pstrykasz jakiegos Macka?

Awatar użytkownika
Andżo
Przyjaciel forum
Posty: 51
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Andżo » 27-06-07, 18:27

Hiob,czy masz jakiś patent na czyszczenie tłustych szyb w trucku? Pytam,bo ostatnio namęczyłem się z odtłuszczaniem i usuwaniem owadów. Nawet płyn do szyb był bezsilny :!:

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-06-07, 18:51

Andżo pisze:Hiob,czy masz jakiś patent na czyszczenie tłustych szyb w trucku? Pytam,bo ostatnio namęczyłem się z odtłuszczaniem i usuwaniem owadów. Nawet płyn do szyb był bezsilny :!:
Ja w lecie zamiast płynu do spryskiwacza używam windexu, płynu do mycia szyb w domu. Jest trochę droższy, ale kupuję w dużych opakowaniach, więc nie są to jakieś znaczące sumy. Przynajmniej mam gwarancję, że mi pozmywa robactwo, a nie rozmaże je tylko po calej szybie.
saikli pisze:
co do firmy MACK to teraz chyba te ciezarowki nie sa czestym widokiem bo rzadko pstrykasz jakiegos Macka?
Po prostu współczesny Mack mi się zupełnie nie podoba. Parę fotek było, ale nie jest to auto, któremu poświęciłbym większą ilość czasu. Chyba, że się trafi jakiś klasyk, model B, czu nawet coś z lat siedemdziesiątych. W końcu Mack to najstarsza amerykańska firma, produkująca swe pojazdu od ponad stu lat.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Tommy
Przyjaciel forum
Posty: 45
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Radomsko, woj.Łódzkie, Polska

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Tommy » 27-06-07, 19:15

saikli pisze: A druga sprawa, wiesz moze czy byla to w miare popularna maszyna czy nie bardzo?
No i jak bys gdzies takiego spotkal to oczywiscie prosze o fotke :) chociaz watpie ze jeszcze gdzies takie jezdza.
Mack R jest bardzo popularnym modelem ale z zabudową budowlaną czyli wywrotka, betoniarka, pompa do betonu etc

Chyba do dzisiaj je produkuja ze zmienioną nieco maską, jest bardzo dużo odmian i oznaczeń niepamiętam ale każda zaczyna się na R np: Mack RD688 i inne, wystarczy poszukać na stronię na której można kupić używane trucki i do której link był tu kiedyś zamieszczany (ja osobiście adresu niepamiętam ale jest tam masa tych Macków)

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 27-06-07, 20:36

Co myślisz o Saturnie Aura?Powstał na bazie Vectry,a z powodzeniem mógłby zastąpić Omegę.
Nie będę Cie tu dręczyć,jeżeli nie chce Ci się gadać o osobówkach,to napisz,tylko zadam ostatnie pytanie:
masz moż fotkę swojej Mazdy?Jaki ma silnik?Czy nie zamierzasz jej zamienić niebawem na coś dającego więcej radochy z jazdy?Np. na sportową RX8-kę?
Pozdrawiam.
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Awatar użytkownika
S7TDI
Przyjaciel forum
Posty: 90
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Rydułtowy (SWD)

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: S7TDI » 28-06-07, 03:08

Zdjęcie Mazdy Hioba było już gdzieś tu zamieszczane. Ma silnik V6. Hiob myśli o Chryslerze SRT-8. On na pewno daje bardzo dużo radości z jazdy! Silnik V8 HEMI + tylny napęd = wchodzenie bokiem w każdy zakręt. Taki typowy Amerykaniec. Ale może Hiob pomyślałby o takim Chargerze, którego zdjęcie zamieścił ostatnio w relacji z trasy... :twisted: :)

Zablokowany