Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: szymon » 25-09-08, 19:25

Odpowiedź 1 - logiczne argumenty za nią przemawiają.
2 to wprowadzają komuchy którzy chcą dobrze ale wychodzi źle!

Oczywiście że powstają takie sytuacje - zobacz ile jest zakazów posiadania broni - ile dochodzi tam zabójstw, nie odpowiadaj tylko zachowaj dla siebie, ok :) ?

WITEK
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 12-09-08, 00:06
Lokalizacja: PHILADELPHIA

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: WITEK » 26-09-08, 00:06

Wczoraj zastrzelono policjanta drugi zostal ranny.Zgadnijcie kto strzelal. A tak na marginesie to nie o to chodzi czy jest dostep do broni czy jest selekcja,badania.Tylko czy ludzie sie do tego poprostu nadaja,tak jak co niektorym wolalbym dac bron do reki niz kierownice.Sa rejony gdie nie powinno byc nawet nozy w domach a inni moga miec czolgi na podworku i sie nic zlego nie zdazy. Hiob wybierasz sie na wybory?

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: noHumanek » 26-09-08, 08:19

niestety zachiny nie rozumiem/nieznam [logicznych] argumentów o których pisze Szymon :/

WITEK: z dwojga złego wole nienadających się ludzi bez broni od tych nienadających się z bronia ;] , można ją dać nadającym się ludziom ale nalerzy się liczyć że część z nich ją zgubi albo zostanie okradziona z niej , część zaszczeli niechcący członka rodziny ;) a większość nie będzie umiała jej skutecznie urzyć w samoobronie i/lub będzie bała się jej urzyć w obronie innych

+ troche ludzi zostanie zaszczelone przez pomyłke przez policje kiedy będą gwałtownie wyjmować portwel

+ posiadanie broni nie uchroni przed "zabłąkaną kulą" ... no może w takim samym stopniu co piersiuwka ;)

+ "obywatele posiadający broń są nie do ruszenia" ..... jak się mieszka na skraju dzielnicy takich nie do ruszenia obywateli którzy w cale się nie identyfikują z kulturą kraju którego są obywatelami ..... można się zastanowić czy to zaleta
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: szymon » 26-09-08, 16:44

Sorki noHumanek, ale przetłumacz swój wpis na j. polski. Najlepiej prześlij mi jakiś translator.

tomek_46
Przyjaciel forum
Posty: 42
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Jedlnia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: tomek_46 » 26-09-08, 18:28

noHumanek pisze:w Nowym Jorku
1. jest wysoki współczynnik zabujstw bo jest zakaz posiadania broni
2. jest zakaz posiadania broni bo jest wysoki współczynnik zabójstw
Tak sie sklada ze w Nowym Jorku wspolczynnik zabojstw jest niski jak na amerykanskie warunki:

Since 2005 the city has had the lowest crime rate among the 25 largest U.S. cities, having become significantly safer after a spike in crime in the 1980s and early 1990s from the crack epidemic that impacted many neighborhoods. By 2002, New York City had about the same crime rate as Provo, Utah and was ranked 197th in overall crime among the 216 U.S. cities with populations greater than 100,000. Violent crime in New York City decreased more than 75% from 1993 to 2005 and continued decreasing during periods when the nation as a whole saw increases. In 2005 the homicide rate was at its lowest level since 1963, and in 2007 the city recorded fewer than 500 homicides for the first time ever since crime statistics were first published in 1963.

Znalazlem to na Wikipedii, nie znam takich danych dla Polski ale mysle ze pora chyba powoli konczyc dyskusje na ten temat bo troche mija sie on z zalozeniami forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
Longer_TRUCKER
Przyjaciel forum
Posty: 22
Rejestracja: 02-01-08, 17:40
Lokalizacja: Krakow

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Longer_TRUCKER » 26-09-08, 22:38

Hiob a Ty sie nigdy nie zastanawiałeś nad jakimiś malowidłami na trucku typu flagi plomienie itp itd?? pozdrawiam i szerokosci :-D
Kenworth W900 najlepsza ciezarowka swiata ;D

mario66
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 18-06-08, 22:33

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: mario66 » 26-09-08, 23:15

Witaj hiob wsumie to mialem kiedys wiele pytan , ale z czasem umknely z pamieci, fascynuje sie tymi waszymi truckami w usa, wlasnie zpotkalem unas w belgii w zeebrugge w porcie kenwortha t2000, fajna maszynka, pozatym . chodzi kila mackow, no i ostatnio staly sie modne volva vn 780, bo zwiekszyli nam trszke zestawy 65, ton i 25 metrow, total dlugosc, osobiscie 25 lat ciagam caly czs naczepy 13,60lm. frigo, albo contenery.45. powiedz dlaczego nieciagasz dwoch naczep?????.Na dalekich trasach to czysta ekonomja, belgia i holanndja jest mala ale i to sie oplaca, bo to tylko 20% wieksze zurzycie paliwa.Francuzi nie zgodzili sie na takie zestawy. powiedz dlaczego jezdzisz z manualnom skrzyniom biegow, pewnie z przyzwyczajenia tak jak ja, osobiscie tesz wole, ale szef mi ostatnio funduje trzeciego z koleji mana w automacie. pozdrawiam milego wekendu :-D

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 27-09-08, 05:51

tomek_46 pisze: Tak sie sklada ze w Nowym Jorku wspolczynnik zabojstw jest niski jak na amerykanskie warunki
To prawda. Nowy Jork po tym, jak rządy przeszły w ręce republikanów bardzo szybko stał się bezpiecznym miastem. Okazuje się, że jak tylko da się działać policji, to w każdym miejscu są w stanie szybko zrobić porządek.

A tak nawiasem mówiąc, to pierwszy raz w USA napadli na mnie. Szedłem sobie przedwczoraj koło 22 na spacer, odmawiając różaniec, koło polskiej firmy Polmax w Harvey, Il, gdy nagle ktoś mi skoczył na plecy równocześnie dając mi potężnego sierpowego w szczękę. Miał chyba jakiś kastet w ręce, bo szczęka dalej boli, ale mi jej nie złamał. Strąciłem go z siebie i zobaczyłem czterech młodych murzynów w kominiarkach i chustkach zasłaniających twarze, którzy starali się mnie otoczyć. Chcieli portfel i komórkę. Cóż, zamiast tego otrzymali kazanie. :lol:

Byli tak zdziwieni, gdy im zacząłem opowiadać o Jezusie, podnosząc w górę krucyfiks, który noszę zawsze, że się odwrócili i odeszli. :-D Po minucie się opamiętali, zawrócili i zaczęli mnie gonić, ale ja nie czekałem i dałem "w długą". Poza tym, że dalej mnie trochę boli szczęka i cierpi moje "ego", nie doznałem żadnych innych szkód. :-P Chyba Bruno, mój anioł stróż, coś zamieszał podczas tego incydentu. Przykrył mnie skrzydłami, albo coś, bo naprawdę nie rozumiem jak to się stało, że oni odeszli i że mnie potem nie dogonili.
mysle ze pora chyba powoli konczyc dyskusje na ten temat bo troche mija sie on z zalozeniami forum :mrgreen:
Pewnie tak. To znowu temat zbyt bliski polityki, a ja chcę tu unikać za wszelką cenę politycznych dyskusji.
Longer_TRUCKER pisze:Hiob a Ty sie nigdy nie zastanawiałeś nad jakimiś malowidłami na trucku typu flagi plomienie itp itd?? pozdrawiam i szerokosci :-D
Zastanawiać się to się nie raz zastanawiałem, ale by to zrobić porządnie to są dość duże kwoty pieniędzy. Na forum są tu bardzo uzdolnieni artyści, więc nawet myśleliśmy o tym całkiem konkretnie. Jednak ja nie jestem z tych, co polerują chromy za każdym razem, gdy zatrzymają samochód. Ja do zwykłej myjni jeżdżę raz na parę miesięcy, jak już trudno rozróżnić kolor ciężarówki. Tak więc chyba mój truck nigdy nie wygra żadnego konkursu na najpiękniejszą ciężarówkę. :-D
mario66 pisze:powiedz dlaczego nieciagasz dwoch naczep?????.Na dalekich trasach to czysta ekonomja, belgia i holanndja jest mala ale i to sie oplaca, bo to tylko 20% wieksze zurzycie paliwa.
Dwie naczepy po 28,5 STOPY to tylko 57 stóp,a więc 4 stopy więcej niż moja naczepa. Jabym więc musiał wydać 20% więcej na paliwo, na pewno by się to nie opłaciło. Ja wożę bardzo mało ładunków objętościowych. Gdybym jednak takie woził, bardziej opłacałoby się kupić naczepę typu "drop deck", czyli z obniżoną podłogą.

U nas limitem jest waga zestawu. 36 ton to nie tak wiele, gdy pusty zestaw waży 16. Do tego rozładunki z dwoma naczepami są skomplikowane. Dlatego właśnie tylko firmy mające swoje magazyny i wożące ładunki typu "LTL", czyli "mniej niż pełna naczepa" używają podwójnych naczep.
powiedz dlaczego jezdzisz z manualnom skrzyniom biegow, pewnie z przyzwyczajenia tak jak ja, osobiscie tesz wole, ale szef mi ostatnio funduje trzeciego z koleji mana w automacie. pozdrawiam milego wekendu :-D
Akurat taka była w ciężarówce, którą kupiłem. Nie mam nic przeciwko automatom, jest to z pewnością przyszłość, ale ja nigdy nie miałem automatu w trucku.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 27-09-08, 09:27

Okazuje się, że jak tylko da się działać policji, to w każdym miejscu są w stanie szybko zrobić porządek.

Też jestem tego samego zdania, ale policja w NY działała "metodami Callahana". Trzeba rozgraniczyć porządek od przemocy, bo inaczej zniżymy się do poziomu tych bandziorów.
pierwszy raz w USA napadli na mnie.
Tylko nie odwróć się od Boga :lol: Ale zawsze możesz to dodać do Twojego cyklu artykułów "dlaczego On istnieje" :mrgreen: To takie głupie żarty... :oops:
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Awatar użytkownika
Big Nasty
Administrator
Posty: 412
Rejestracja: 24-10-07, 22:25
Lokalizacja: UK

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Big Nasty » 27-09-08, 19:05

Cieszymy sie (mam na mysli siebie z rodzina), Hiobie , ze nic powaznego Ci sie nie stalo .
Znaczy Opatrznosc czuwala. Chwala Bogu!









Starex - zostawie bez komentarza choc mnie rece swierzbia.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 28-09-08, 05:57

Dzięki. Jak to mówią, "co ma wisieć, nie utonie". Widocznie nie było mi jeszcze pisane. :mrgreen: Ale, prawdę mówiąc, ja naprawdę uważam, że to była boska interwencja, że nic złego mnie nie spotkało.

A dla mnie jest to nauczka, żeby jednak trochę myśleć. Po to mi dobry Bóg dał mój mały rozumek, żebym go czasem używał. Ameryka może być bardzo bezpiecznym krajem, ale nocne spacery po obcych dzielnicach są zawsze głupotą. Niezależnie od tego, czy jest to Nowa Huta w Krakowie, czy Harvey pod Chicago.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

WITEK
Przyjaciel forum
Posty: 14
Rejestracja: 12-09-08, 00:06
Lokalizacja: PHILADELPHIA

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: WITEK » 28-09-08, 07:41

noHumanek tak na marginesie to... (usunięte przeze mnie. Hiob)
Ostatnio zmieniony 28-09-08, 14:35 przez WITEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 28-09-08, 14:37

WITEK, proszę skończyć z tego typu uwagami. Na tym forum nie będą tolerowane żadne pouczanki pod adresem innych uczestników forum. Tego typu uwagi możesz robić przez PW, czy GG, ale nie zaśmiecaj forum.

Proszę o wpisy na temat, a nie o pouczanie innych osób. Dziękuję.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
fliper_nx
Przyjaciel forum
Posty: 104
Rejestracja: 09-01-08, 20:14
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: fliper_nx » 28-09-08, 16:26

A nie dawno była właśnie mowa jaki to bezpieczny kraj, że nic Ci się nie wydarzyło od paru l;at... No cóż dobrze że nic poza szczęką i ego nie ucierpiało i nic się nie stało, pozdrawiam.

starex
Przyjaciel forum
Posty: 93
Rejestracja: 24-10-07, 22:36
Lokalizacja: Planeta ziemia

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: starex » 30-09-08, 12:02

Hiob, jak to jest z liceami w USA, wydaje mi się, że nie grzeszą poziomem nauczania (nie mówię tutaj o prywatnych, katolickich, itp.), ponieważ większa część mlodzieży do nich uczęszcza, a pośród tej "większej części" zdarzają się na pewno osoby... hmm... niezbyt miło podchodzące do swojej edukacji. Pamiętajmy, że gimnazjum w PL też kiedyś kojarzyło się pozytywnie, a obecnie to słowo jest równoznaczne z piekłem na ziemii :-P Jak widać, nazwa nie zobowiązuje. Liceum w USA to po prostu kolejny stopień oświaty, takie po podstawówce.
Stad nei dziwię się, że każdy kierowca trucka musi mieć maturę. Chyba nie tak trudno ją zaliczyć.
Nie chcę, abyś poczuł się moją opinią urażony. Pamiętaj, ze Ty i Twoja żona, zdobyliście maturę na polskiej ziemii, a Twoje dziatwy uczęszczają do szkół prowadzonych z dobrym podejściem, tak wiec nie powinno się to tyczyć Ciebie, ni Twojej rodzinki :mrgreen: .
PS: CZy prowadzenie trucka nie znudziło się Tobie przez tyle lat? :roll:
Pozdrawiam wszystkich forowiczów i nie tylko!

Zablokowany