Hiob, mam takie pytanie...

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
herz
Przyjaciel forum
Posty: 131
Rejestracja: 24-03-08, 15:55
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: herz » 15-10-08, 09:35

Hiobie , mam pytanie czy nie znasz stron www gdzie mogę znaleźć ciekawe zdjęcia maszyn budowlanych? Głównie interesuje mnie coś związanego z koparkami - łyżki ,gąsienice i tym podobne.Będę wykorzystywał taki motyw najnowszym zleceniu a w google mało efektowne zdjęcia mi wyszukuje...

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: szymon » 18-10-08, 09:28

Niedawno wspominałeś o p. Prezydencie Wacławie Klausie, co o nim sądzisz, o jego poglądach?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 18-10-08, 15:04

herz pisze:Hiobie , mam pytanie czy nie znasz stron www gdzie mogę znaleźć ciekawe zdjęcia maszyn budowlanych? Głównie interesuje mnie coś związanego z koparkami - łyżki ,gąsienice i tym podobne.Będę wykorzystywał taki motyw najnowszym zleceniu a w google mało efektowne zdjęcia mi wyszukuje...
Hmm... jeden z uczestników tego forum chyba ma swoje forum poświęcone takim sprzętom. Pisaliśmy o tym albo w dziale z ciągnikami rolniczymi, albo gdzieś indziej, ale ja ze swoją sklerozą nie przypomnę sobie już kto to. Może ktoś inny pamięta. Nic więcej nie mogę Ci pomóc, nie znam takiej strony.

Może idąc na strony producentów znajdziesz lepsze zdjęcia? Na przykład szukając w angielskojęzycznej wikipedii.Tam zwykle podają na dole linki także do konkurencji.
szymon pisze:Niedawno wspominałeś o p. Prezydencie Wacławie Klausie, co o nim sądzisz, o jego poglądach?
Nie znam jego poglądów zbytnio, ale usłyszałem w Polskim Radiu,że promuje on w Polsce swą książkę, gdzie pisze, że nie zagraża nam globalne ocieplenie, ale globalny terroryzm wojujących ekologów. Jeżeli dobrze oddałem tym zdaniem jego poglądy, to są to także moje poglądy.

Ja jestem przekonany, że ocieplenie klimatu,jakiego jesteśmy świadkami, to naturalny, cykliczny proces. Nie sądzę też, by dzisiejszy czas był pełen niezwykłych zjawisk meteorologicznych. "Zimy stulecia","powodzie stulecia", czy gigantyczne huragany, cyklony itp.towarzyszą nam zawsze. Pamiętam je z dzieciństwa, czytam o nich w literaturze sprzed wieków.

Nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że gdybyśmy nagle zatrzymali wszystkie fabryki, elektrownie i zaparkowali wszystkie samochody, to miałoby to jakikolwiek wpływ na klimat. Nieprawdą jest także, że topiące się lody Antarktyki zaleją Florydę, czy nawet Holandię. Nie ma tyle lodu na powierzchni lądów, by podnieść poziom oceanów choćby o parę centymetrów. Bo, rzecz jasna, lód pływający po ocenia topiąc się nie podnosi jego poziomu ani o milimetr.

Klimat się ociepla i oziębia cyklicznie od milionów lat. Mamy ery lodowe, mamy okresy ociepleń. Są to zmiany duże i są to "mini epoki lodowcowe". Nikt nie mierzył regularnie temperatury Ziemi do bardzo niedawna. Wyniki pomiaru temperatur znamy tylko z ostatniego wieku. Narzucanie światu rozwiązań kosztujących biliony dolarów w oparciu o ideologię, nie naukę, jest chore i niemoralne. To jest moja opinia i myślę, że tu się z Vaclavem Klausem zgadzamy.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: szymon » 18-10-08, 22:35

To jest moja opinia i myślę, że tu się z Vaclavem Klausem zgadzamy.
Jak i ze mną, dobrze, że trzeźwe umysły są w stanach, widać, że tam propaganda aż tak jak w Europie ludzi nie ustawia...

Awatar użytkownika
noHumanek
Przyjaciel forum
Posty: 529
Rejestracja: 24-10-07, 22:33
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: noHumanek » 18-10-08, 22:52

Niedawno czytałem opinie jakiegoś znanego speca od pogody który wprost pisał że całe to gadanie o ociepleniu klimatu to bujda i tak naprawde chodzi o kączące się paliwa kopalne (chasło peag oil ; )
Z przyczyn nieLudzkich powyszszy tekst może być nie-ortograficzny, niejest to lekcewarzenie czytającego tylko nieumiejętność piszącego, b. prosze się nie bulwersować

Artek

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Artek » 18-10-08, 23:16

Witaj Hiob. Jak sprawuje się drugi monitor w nowej konfiguracji. Nie wiem czy wiesz, ale już się pojawiają monitory z wejściem video przez usb- a jak by tego było mało, to także przejściówki, które łączą zwykły monitor przez usb. W praktyce oznacza to, że niedługo każda aplikacja będzie miała swój monitorek :mrgreen:

Czy przylutowałeś kabelek do xenona ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 19-10-08, 03:27

Artek pisze:Witaj Hiob. Jak sprawuje się drugi monitor w nowej konfiguracji. Nie wiem czy wiesz, ale już się pojawiają monitory z wejściem video przez usb- a jak by tego było mało, to także przejściówki, które łączą zwykły monitor przez usb. W praktyce oznacza to, że niedługo każda aplikacja będzie miała swój monitorek :mrgreen:


Ciągle coś eksperymentuję. Jak mi powiedziałeś, że to się da tak zrobić, by każdy monitor pokazywał co innego, to w końcu wymyśliłem. Tzn. nic tam nie ma do wymyślania, nie wiedziałem tylko jak "zmusić" niektóre aplikacje, by się pokazały w drugim monitorze. Gdy się zorientowałem, że to tylko trzeba je "złapać", przenieść i "puścić", to reszta była prosta.

Monitor powędrował na deskę rozdzielczą, obok kierownicy, a do tego dziś go ustawiłem pionowo. Ponieważ on działa głownie jako monitor dla GPS-a, jako mapa, to taka konfiguracja jest lepsza. Bardziej mnie interesuje droga przede mną, niż to, co jest z boku, a więc lepiej, gdy jest pionowo. Do tego przestał mi zasłaniać nawiew powietrza z ogrzewania/chłodzenia. Lepiej dla mnie i pewnie lepiej dla samego monitora. :-D

Obrazek Obrazek

Czy przylutowałeś kabelek do xenona ?
Jeszcze nie, bo kupiłem zapasowe żarówki. znalazłem na ebayu za 20 dolarów dwie, więc wymieniłem jedną od razu, a kabelek dam do lutowania w jakimś CB shopie, czyli warsztacie napraw radia CB. Obawiam się bowiem, że gdy to ja bym się zabrał za lutowanie, trzeba by za chwilę wszystko wywalić. A ja z poparzeniami palców trafiłbym na pogotowie. :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Jaruno
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 27-08-08, 23:26
Lokalizacja: ,,,

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Jaruno » 20-10-08, 16:40

Teraz ja zadam pytanie, Hiobie jestes fanem/ kibicem jakiegos sportu/ druzyny, z tego co zauwazylem to f1 ogladasz troche, ale inne sporty zwlaszcza na twoje miejsce np NFL NBA NHL ? Lub inne np pilka nozna ?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: hiob » 20-10-08, 17:21

Jaruno pisze:Teraz ja zadam pytanie, Hiobie jestes fanem/ kibicem jakiegos sportu/ druzyny, z tego co zauwazylem to f1 ogladasz troche, ale inne sporty zwlaszcza na twoje miejsce np NFL NBA NHL ? Lub inne np pilka nozna ?
Nie, w zasadzie nie. Śledzę wyniki naszej drużyny footballowej, Carolina Panthers i z "amerykańskich" sportów właśnie football jest mi najbliższy, ale nie oglądam meczy ligowych. Jak dochodzą do finałów play-offs, to moje zainteresowanie rośnie i nawet kiedyś napisałem "felieton sportowy" na ten temat. :mrgreen: A nawet dwa:

Felieton Sportowy

Felieton Sportowy 2

Jak byłem nastolatkiem, pasjonowałem się rajdami. Godzinami siedziałem w lesie czekając na przejazd zawodników. Zwykle wybierałem się w okolice Limanowej, mój ulubiony OS to był odcinek Żegocina-Młynne. Najpierw Rajd Polski, potem jak nam zabrali i przenieśli go do Wrocławia, to Rajd Krakowski. Jednak z wiekiem inne rzeczy zaczęły być dla mnie ważne. Byłem raz na wyścigach NASCAR w Charlotte, ale prawdę mówiąc wynudziłem się strasznie. Teraz raczej trudno by mnie nazwać kibicem jakiejkowliek drużyny.

A jeśli chodzi o piłkę nożną, to od czasu do czasu sprawdzam tabelę ligową. Sercem jestem z Cracovią, ale też nie mogę powiedzieć, że każdej niedzieli sprawdzam, jak im poszło. Cieszę się, że są w pierwszej lidze, życzę im sukcesów, ale to taka dość "letnia sympatia", a nie gorąca miłość. :-D

PS. W tym sezonie, w momencie gdy to piszę, Pantery mają pięć zwycięstw i dwie porażki. Jak na razie bardzo udany sezon i duże szanse na play-off. Za miesiąc pewnie znowu sprawdzę, jak im idzie. :lol:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

bosek
Przyjaciel forum
Posty: 1
Rejestracja: 18-06-08, 14:41

Hiob czy mozesz polecic nagrania jeskie sluchasz?

Post autor: bosek » 22-10-08, 03:02

Hej Hiob!

Chcialem sie zapytac czy mozesz polecic jakies fajne nagrania lub plyty jakie sluchasz podczas jazdy?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Hiob czy mozesz polecic nagrania jeskie sluchasz?

Post autor: hiob » 22-10-08, 16:36

bosek pisze:Hej Hiob!

Chcialem sie zapytac czy mozesz polecic jakies fajne nagrania lub plyty jakie sluchasz podczas jazdy?
bosek, witaj. :-D

Jak wiesz, mam w aucie satelitarne radio i głownie słucham katolickiego radia EWTN. Czasem także przez Internet Radia Józef i "Jedynki". A ostatnio doszedł do tego Stary Testament. :-D

Mam wiele płyt apologetycznych, "Bible Study" itp. Głownie Scott Hahn, także Tim Staples. Wracam do nich także od czasu do czasu, bo u mnie z pamięcią krucho, więc warto sobie odświeżyć ich nauki. Ale muzyki jako takiej niemal nigdy nie słucham. W sumie to nawet, jak jeżdżę po kilkanaście godzin dziennie, to mi brakuje czasu w ciężarówce. Mam tu tyle rzeczy do zrobienia... :lol:

Pozdrawiam.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

Awatar użytkownika
szymon
Przyjaciel forum
Posty: 60
Rejestracja: 19-04-08, 23:16
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: szymon » 22-10-08, 20:13

http://nczas.com/wiadomosci/ameryka-pol ... -koscioly/

Proszę o zapoznanie się z linkiem.

Czy to prawda? Czy to możliwe, czy ma to szansę przejścia?
Nie wierzę, że w takim społeczeństwie, zbudowanym na wolności, mogło dziać się coś takiego!

Adrian_Malbork
Przyjaciel forum
Posty: 39
Rejestracja: 29-03-08, 00:12

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: Adrian_Malbork » 26-10-08, 19:52

Witam Hiobie, mam prośbe :)
czy znasz moze wymiary tych wszystkich naklejek na Twoim trucku? :) chodzi mi o napisa Totus tuus, Herb Krakowa, orzełka na dachu i te zółte napisy na boku :)
przydałyby mi się bardzo :)
i jakbym mogl prosic fotki tych naklejek, szykuje cos i przydadzą mi się fotki :)

magnum93a
Przyjaciel forum
Posty: 2
Rejestracja: 15-02-08, 17:33

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: magnum93a » 27-10-08, 12:43

Hiobie jak wpadniesz odwiedzić Polskę to pewnie nie będziesz miał czasu by się spotkać z forumowiczami :-(

ar
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 30-09-08, 22:08

Re: Hiob, mam takie pytanie...

Post autor: ar » 27-10-08, 15:33

Pytanie o ikonę.

Cześć Hiob. W sumie to nie bardzo wiedziałem, komu mogę zadać takie pytanie. Ponieważ Twoja wiedza z zakresu religioznawstwa jest b. duża, na pewno będziesz umiał mi pomóc.

Chciałbym sobie kupić do domu ikonę przedstawiającą Chrystusa Pantokratora.
Podoba mi się właśnie taka stylistyka, wzornictwo i forma.

Tylko nie jestem przekonany czy ikona to właściwy symbol religijny w katolickim domu? Kojarzy mi się raczej z obrządkiem wschodnim - prawosłamiem lub grekokatolicyzmem.

Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam,
Ar

Zablokowany