Emerytura??

Pytania na każdy temat. nie ma pytań głupich, czy niedyskretnych. Takie mogą być co najwyżej odpowiedzi.
piotro55
Przyjaciel forum
Posty: 5
Rejestracja: 18-01-09, 16:16
Lokalizacja: Będzin (Śląskie)

Emerytura??

Post autor: piotro55 » 19-01-09, 13:17

Mam pytanie ,a więc Hiob czy jest określony czas aby miec ,,emeryture" czy pracujesz dopóki doputy nie stwierdzisz np :,,Koniec!Czas posiedziec z rodziną i ze znajomymi"(to byl przyklad :-D )

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Emerytura??

Post autor: hiob » 21-01-09, 17:44

piotro55, najchętniej na emeryturę poszedłbym dzisiaj. Niestety nie stać mnie na to. Według przepisów amerykańskich mój wiek emerytalny to 66 lat i 6 miesięcy. Mogę przejść o 5 lat wcześniej, ale wtedy moje świadczenia będą niższe. A pracować będę tak długo, jak długo pozwoli zdrowie i zmusi życiowa konieczność.
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SnowmanPL
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Barczewo, Warmińsko-Mazurskie [PL]

Re: Emerytura??

Post autor: SnowmanPL » 22-01-09, 19:06

Hiobie, to w Ameryce każdy ma inny wiek emerytalny?

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11192
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Re: Emerytura??

Post autor: hiob » 23-01-09, 04:02

SnowmanPL pisze:Hiobie, to w Ameryce każdy ma inny wiek emerytalny?
Może nie każdy, ale niektórzy się załapali na okres zmiany wieku emerytalnego. Do tej pory było to 65 lat, ale teraz się zmienia. A ponieważ zmianę wymyślił rząd, to oczywiście jest to niezwykle skomplikowany proces.

Wydawałoby się, że można po prostu wprowadzić przepis, że się podnosi wiek emerytalny na 67 lat, ale to byłoby za proste dla mądrali z Waszyngtonu. Wymyślili zatem, że ci, którzy się urodzili przed 1938 rokiem mogą przejść na emeryturę w wieku 65 lat. (ta ustawa ma kilka lat, więc obowiązywała już pięć lat temu). Następnie za każdy rok urodzenia dochodzą dwa miesiące wieku, a więc urodzeni w 38 idą na emeryturę w wieku 65 lat i dwa miesiące, urodzeni w 39 - w wieku 65 lat i cztery miesiące itd, aż do tych urodzonych w 1943, którzy mają pełną emeryturę w wieku 66 lat.

Ale to oczywiście nie koniec, bo taki wiek obowiązuje tylko tych urodzonych w latach 43-54. Od 1955 znowu zaczyna dochodzić po dwa miesiące, więc urodzeni w 1957 (czyli ja) mają pełną emeryturę w wieku 66 lat i 6 miesięcy. Wszyscy natomiast mogą otrzymać wcześniejszą, zmniejszoną emeryturę w wieku 62 lata, niezależnie od tego, kiedy się urodzili. :-D
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

SnowmanPL
Przyjaciel forum
Posty: 17
Rejestracja: 24-10-07, 22:35
Lokalizacja: Barczewo, Warmińsko-Mazurskie [PL]

Re: Emerytura??

Post autor: SnowmanPL » 23-01-09, 22:08

A do tej pory myślałem, że tylko w Polsce mamy osłów zamiast posłów. Widzę, że w Stanach kongresmeni też nie mają co robić ;] Chociaż tam w Ameryce to z tego co wiem jest masa dziwnych przepisów związanych z emeryturami.
Jednak jest tego pewny plus, dla użytkowników forum gigantyczny plus: będziesz mógł dłużej umieszczać tutaj swoje zdjęcia z podróży po USA ;]

Awatar użytkownika
Ksebki
Przyjaciel forum
Posty: 120
Rejestracja: 24-10-07, 22:31
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: Emerytura??

Post autor: Ksebki » 23-01-09, 22:52

A może kierowcy powinni przechodzić na emeryturę po pokonaniu określonego przebiegu? :-)

Ileś tam milionów km i na emeryturkę.
Tylko jak porównać przebieg kierowcy autobusu miejskiego z przebiegiem kierowcy ciężarówki?

Konrad Wilusz
Przyjaciel forum
Posty: 62
Rejestracja: 09-11-08, 13:29
Lokalizacja: wrocław

Re: Emerytura??

Post autor: Konrad Wilusz » 19-02-09, 22:00

Tylko jak porównać przebieg kierowcy autobusu miejskiego z przebiegiem kierowcy ciężarówki?
_________________

Kongresmani dadzą radę!!!!!!!!!!!!!!!!
Kenworth w 900- the best tuck ever made

ODPOWIEDZ