Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: morgan » 12-02-12, 19:57

kubamzk za dużo myślisz,
nie przeceniaj swojego intelektu ;-)

Alex
Przyjaciel forum
Posty: 1424
Rejestracja: 24-10-07, 22:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Alex » 12-02-12, 20:49

morgan pisze:kubamzk za dużo myślisz,
nie przeceniaj swojego intelektu
Morgan, jeden z punktów naszego regulaminu brzmi:

"Zabrania się stosowania personalnych uwag dotyczących charakteru, wyglądu, sposobu pisania, wykształcenia, kompetencji, poglądów czy motywacji forumowiczów. Wszelkie uwagi - pozytywne czy krytyczne - powinny dotyczyć jedynie tematu dyskusji."

Jeśli masz jakieś osobiste uwagi do adwersarza skieruj je przez Prywatne Wiadomości. Pouczanie i krytykowanie na forum nie będzie tolerowane.
Dominus meus et Deus meus!

Awatar użytkownika
kubamzk
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 06-02-12, 09:35
Lokalizacja: new world

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: kubamzk » 12-02-12, 23:18

W Powtórzonym Prawie jest taki sam podział jak w Wyjścia:

5 Mojżeszowa 5:7-21

(7) Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. (8) Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, (10) a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań. (11) Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy. (12) Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. (13) Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, (14) lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. (15) Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu. (16) Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój. (17) Nie będziesz zabijał. (18) Nie będziesz cudzołożył. (19) Nie będziesz kradł. (20) Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa. (21) Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego.

Każde przykazanie jest oddzielone nowym wersetem, i jest to bardzo zauważalne że z wersetu 21 zrobiliście 2 przykazania, a z 1 i 2 przykazania znajdującego się w wersetach 7 i 8 zrobiliście jedno.

sam zobacz czy tylko ja sie mylę: http://www.macierz.org.pl/artykuly/spol ... iblii.html

a tu w encyklopedii widać podział według starożytnych żydów i współczesny katolicki, widać jaki był pierwotny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

cytat: 'c – podział augustyński, wywodzący się od św. Augustyna z Hippony, sięga tradycją V wieku n.e.[3] Charakteryzuje się sposobem podziału, który eksponuje różnicę między pożądaniem cielesnym a pożądaniem dóbr drugiego człowieka[4] oraz włączeniem przykazania dotyczącego zakazu kultu przedmiotów do przykazania dotyczącego zakazu posiadania innych bogów[5]. Stosowany jest w Kościele katolickim i kościołach starokatolickich.'

zatem Jezus jak i pierwsi chrześcijanie uznawali podział żydowski, a dzisiejszy podział w Kościele jest tradycja z V wieku, Jezus na ten temat jasno się wyraził w proroctwie Mateusza 15:6-9

'I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. (7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. '

No i nadal sądzisz ze się mylę?? a skoro tak to i Jezus się pomylił i apostołowie się mylili, czyli tylko ty masz razie i grzeszni księża, ale doskonały Jezus się mylił.. wnioskuje ze przemawia przez ciebie brak pokory proszę przemyśl skowa z listu 1 Piotra 5:5 '(5) Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym! Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.'

nie przeceniam swojego intelektu a raczej doceniam Biblie, Historie i Prawdę:) nigdy nie mowie ze jest tak czy inaczej bo mi się tak wydaje zawsze mam solidne podstawy do swojej wiary..
Ostatnio zmieniony 12-02-12, 23:22 przez kubamzk, łącznie zmieniany 2 razy.
'to co widoczne jest tymczasowe, to co niewidoczne jest wieczne'

Awatar użytkownika
kubamzk
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 06-02-12, 09:35
Lokalizacja: new world

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: kubamzk » 12-02-12, 23:37

No i widzisz kubamzk w swojej odpowiedzi do Skrzydlatego zawarłeś mądrą wypowiedź, którą pozwoliłem sobie podkreślić i do której zalecam stosować się również w przypadku Dekalogu.
Niech Ci Biblia odpowie na twoje rozumowanie Apokalipsa 22:18,19 '(18) Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. (19) A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.

Zatem nie chciałbym się znaleźć w dniu sądu na miejscu kogoś kto dokłada lub odejmuje ze słów Biblii..
Ostatnio zmieniony 12-02-12, 23:39 przez kubamzk, łącznie zmieniany 1 raz.
'to co widoczne jest tymczasowe, to co niewidoczne jest wieczne'

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Twin » 13-02-12, 01:10

kubamzk pisze:Każde przykazanie jest oddzielone nowym wersetem, i jest to bardzo zauważalne że z wersetu 21 zrobiliście 2 przykazania, a z 1 i 2 przykazania znajdującego się w wersetach 7 i 8 zrobiliście jedno.
Ja nie pytam o podział na wersety, bo powstał on wiele wieków po powstaniu Pięcioksiągu ale o podział na przykazania zawarty w samym pierwotnym tekście Biblii. Twoja odpowiedź nie jest odpowiedzią.
kubamzk pisze:zatem Jezus jak i pierwsi chrześcijanie uznawali podział żydowski, a dzisiejszy podział w Kościele jest tradycja z V wieku, Jezus na ten temat jasno się wyraził w proroctwie Mateusza 15:6-9

'I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. (7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. '
Przepraszam bardzo, ale skoro chcesz abyśmy ściśle przestrzegali jakiegoś podziału Przykazań bo nasz tradycyjny jest zły to wskaż taki podział w Biblii. Wskaż konkretnie gdzie Biblia numeruje przykazania (Biblia a nie późniejsza identyfikacja wersetów przez numerację) bo powoływanie się na inny również tradycyjny podział jest delikatnie mówiąc bez sensu. Co do znoszenia Przykazań to w Kościele Katolickim przestrzega się wszystkich dziesięciu nawet biorąc pod uwagę inne podziały, bo jak by ich nie podzielić ich treść pozostanie ta sama. Pierwsze przykazanie mówiące "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" obejmuje swym zasięgiem wszystko co mogłoby zastąpić Boga w tym również rzeźby i obrazy bożków wykonywane w tym celu aby je czcić jako bóstwa. To co Ty nazywasz drugim przykazaniem zawiera się w pierwszym i nigdy nie zostało usunięte jak to usiłujesz wmawiać.
kubamzk pisze:No i nadal sądzisz ze się mylę??
O pomyłce można by mówić gdybyś nie wiedział co piszesz a moim zdaniem świadomie chcesz mnie wprowadzić w błąd a to już raczej nie jest pomyłka tylko świadome działanie na szkodę mojej duszy.
kubamzk pisze:a skoro tak to i Jezus się pomylił i apostołowie się mylili, czyli tylko ty masz razie i grzeszni księża, ale doskonały Jezus się mylił..
Proponuje Ci nie uprawiać demagogii tylko pokazywać konkrety. Skoro powołałeś się na Pana Jezusa to pokaż gdzie On wskazuje jak powinien wyglądać podział Przykazań bo jak na razie przemycasz tylko jakieś uprzedzenia wobec "grzesznych księży" a nie podajesz nic konkretnego na obronę stawianych przez siebie tez.
kubamzk pisze:wnioskuje ze przemawia przez ciebie brak pokory proszę przemyśl skowa z listu 1 Piotra 5:5 '(5) Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym! Wszyscy zaś wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje.'
Jeśli dyskusje z Tobą i odpowiedzi traktujesz jako brak pokory to możesz mieć spory problem, bo według takich kryteriów mało kto na tym forum jest "pokorny". Nie liczyłbym też, że ktokolwiek spokornieje według tak przyjętych kryteriów, to jest forum dyskusyjne, nie okazujemy tutaj pokory wobec błędnych naszym zdaniem przekonań ale wobec Boga i bliźnich.
kubamzk pisze:nie przeceniam swojego intelektu a raczej doceniam Biblie, Historie i Prawdę:) nigdy nie mowie ze jest tak czy inaczej bo mi się tak wydaje zawsze mam solidne podstawy do swojej wiary..
Tak z ciekawości zapytam: a skąd pochodzą te Twoje "solidne podstawy do swojej wiary"? Do jakiej wspólnoty chrześcijan należysz? Kto w Twojej wspólnocie interpretuje Biblię w zgodzie z 2 P 1,20 ?
kubamzk pisze:Niech Ci Biblia odpowie na twoje rozumowanie Apokalipsa 22:18,19 '(18) Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. (19) A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.

Zatem nie chciałbym się znaleźć w dniu sądu na miejscu kogoś kto dokłada lub odejmuje ze słów Biblii..
Ehhh... no i jak tu rozmawiać kiedy Ty nie odpowiadasz tylko chcesz mnie zwyczajnie przestraszyć. Dlaczego chcesz mnie postraszyć tym fragmentem Apokalipsy skoro niczego z Biblii nie ująłem ani niczego nie dodałem. No fakt, piszę o tym dopiero w tym poście więc nie miałeś jak doczytać, uznam zatem, że ten werset zacytowałeś nieświadom, że zupełnie się do mnie nie odnosi. Inna rzecz że gdybyś się uważniej wczytał w tekst tego wersetu to zauważyłbyś taki drobny szczegół który Ci wyłuszczę:
Ap 22:18-19
18. Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
19. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze.
(BT)


Tak więc cytat, który przytoczyłeś nie tylko nie dotyczy mojej skromnej osoby ale gdyby się uprzeć to nie dotyczy on nawet Biblii. Wobec Biblii stosujemy go ponieważ takim samym szacunkiem otaczamy Księgę Objawienia jak i pozostałe księgi Biblii, natomiast z samego wersetu nie wynika nic z tego co sugerujesz.
Ostatnio zmieniony 01-01-70, 01:00 przez Twin, łącznie zmieniany 1 raz.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: skrzydlaty » 13-02-12, 01:30

kubamzk pisze:Zatem nie chciałbym się znaleźć w dniu sądu na miejscu kogoś kto dokłada lub odejmuje ze słów Biblii..
Chwila, moment ... kto tu coś odejmuje albo dodaje do Biblii? :shock: Przecież sam napisałeś
kubamzk pisze:Biblia Tysiąclecia zawiera taki tekst: ...
... a potem zacytowałeś cały fragment z Księgi Wyjścia w wersji z Biblii Tysiąclecia aby dowodzić swoich racji.
Czyli albo nie masz zastrzeżeń do tej Biblii, albo na poparcie swoich racji wykorzystujesz fragmenty sfałszowanej Biblii.

Popatrzyłem w swój egzemplarz Biblii Tysiąclecia i z tego co tam jest napisane o tłumaczeniu, wydawcach i imprimatur, to mnie wychodzi, że jest to katolickie wydanie Biblii.
To o co chodzi? Katolicy w Biblii coś zmienili czy nie?
Ostatnio zmieniony 13-02-12, 01:32 przez skrzydlaty, łącznie zmieniany 1 raz.

morgan
Przyjaciel forum
Posty: 152
Rejestracja: 24-11-11, 12:43
Lokalizacja: kielce

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: morgan » 13-02-12, 11:31

Alex to była uwaga w sensie odniesienia do Słowa Bożego :)
nie po to żeby kogoś poniżyć,
nasze myślenie jest tak marne w porównaniu z Bogiem, że jesteśmy jak myszki przy człowieku

Anteas

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Anteas » 13-02-12, 17:30

Pokornie wydaje mi się że wasz spór jest czysto akademicki.

W jednym podziale na przykazania mamy dwa przykazania które nakazują czystość seksualną, a w drugim dwa zakazujące bałwochwalstwa (zakaz oddawania czci wizerunkom stworzonym ręką człowieka). Bez względu na podział tego tekstu mamy zakaz bałwochwalstwa i nakaz zachowywania czystości seksualnej. Do czego, jak ufam, staramy się wszyscy stosować :dog: abyśmy mogli być :saint:

Twin;
Jeszcze taka uwaga techniczna. W każdym wydaniu Biblii, które widziałem księga objawienia była nazywana Apokalipsą Św Jana. Jedynym wyjątkiem była Biblia świadków jehowy. Jako że to forum katolickie (patrz adres internetowy), sugeruję stosować nazewnictwo przyjęta w katolicyźmie i przezeń przetłumaczonych wydaniach Pisma Świętego. Amen.

Awatar użytkownika
kubamzk
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 06-02-12, 09:35
Lokalizacja: new world

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: kubamzk » 13-02-12, 18:18

Skoro historia podaje, że żydzi od Mojżesza do dziś uznają taki podział (inny niż katolicy) tak wiec gdyby był on niezgodny z prawdą, to przecież Bóg za pośrednictwem proroków by o tym powiedział, a tym bardziej Jezus kiedy był na ziemi, a skoro nie skrytykował tego podziału tzn ze nie miał nic przeciwko niemu, tak samo jak i apostołowie czy pierwsi chrześcijanie, dopiero 500lat po Chrystusie jakiemuś panu zachciało się zabłysnąć i być sławnym, co więcej być mądrzejszym od wszystkich co byli przed nim. Zatem nie muszę Ci Twin'ie pokazywać gdzie Jezus powiedział jaki podział jest dobry a jaki zły, ponieważ za życia Jezusa był tylko jeden podział i skoro Jezus go nie potępił, to nie widzę żadnych powodów żeby miał być zły, co więcej to ty mi powinieneś pokazać i udowodnić ze twój tok rozumowania jest właściwy.

W każdym przekładzie Biblii wersety są tak poukładane, zatem HISTORIA I LOGIKA są moimi podstawami do wiary ze jest tak a nie inaczej, ty natomiast pokładasz wiarę w KK, jednak średniowieczny KK nie może być niczyim autorytetem(handel stanowiskami, niemoralność wśród papieży, antypapieże, inkwizycja itd)

Kod: Zaznacz cały

Chwila, moment ... kto tu coś odejmuje albo dodaje do Biblii? :shock: Przecież sam napisałeś
według historii to KK ujął 2 przykazanie i podzielił 10, a ty to popierasz


Biblia się sama wyjaśnia i interpretuje, jest natchniona przez Boga i zbędne byłyby ludzkie interpretacje, werset z Apokalipsy odnosi się do tej księgi jak i do całej Biblii, jeżeli uważasz ze tylko do Apokalipsy to tak jakbyś rozumował przykazanie : nie pożądaj żony bliźniego, że zony bliźniego nie wolno pożądać ale żonę obcego można (ograniczone podejście)

Co do znoszenia Przykazań to w Kościele Katolickim przestrzega się wszystkich dziesięciu nawet biorąc pod uwagę inne podziały, bo jak by ich nie podzielić ich treść pozostanie ta sama.
zgadza się jakby nie podzielić to treść się nie zmieni...no ale temat dotyczył numerologii:)
A teraz przejdźmy do treści, powiedz dlaczego katolicy nie przestrzegają .pierwszego. swojego przykazania???
'Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny'
w kościołach jest pełno obrazów rzeźb i posągów tego co jest w niebie, na ziemi...zatem jest to jawne łamanie przykazania Bożego no i na to nie ma już żadnego wytłumaczenia..'po owocach poznaje się drzewo':)pozdrawiam
'to co widoczne jest tymczasowe, to co niewidoczne jest wieczne'

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Twin » 13-02-12, 19:42

kubamzk pisze:Zatem nie muszę Ci Twin'ie pokazywać gdzie Jezus powiedział jaki podział jest dobry a jaki zły, ponieważ za życia Jezusa był tylko jeden podział i skoro Jezus go nie potępił, to nie widzę żadnych powodów żeby miał być zły,
Pokazywać nie musisz bo nikt Cię siłą zmuszał do tego nie będzie, jednak dopóki tego nie uczynisz twoje dowodzenia mogę traktować jak zwykłą demagogię nie popartą żadnymi Biblijnymi argumentami. Proszę też abyś nie przypisywał mi czegoś czego nie powiedziałem. Gdzie ja napisałem, że żydowski podział uważam za zły? On wcale nie jest zły jest po prostu inny oparty na innej tradycji a nasz jest oparty na tradycji Chrześcijańskiej, robisz problem i szukasz dziury tam gdzie jej nie ma.
kubamzk pisze:według historii to KK ujął 2 przykazanie i podzielił 10, a ty to popierasz
Może zacytuj konkretnie to co Twoim zdaniem usunięto z Biblii bo jak dotąd krążysz wokół tematu, stawiasz zarzuty, że coś usunięto i my to popieramy a konkretów nadal brak. Pokaż no konkretnie, to i to usunięto, i tego nie ma w Biblii katolickiej.
kubamzk pisze:Biblia się sama wyjaśnia i interpretuje, jest natchniona przez Boga i zbędne byłyby ludzkie interpretacje,
:lol: o tak, kilkadziesiąt tysięcy denominacji protestanckich jest najlepszym dowodem na samointerpretację Biblii.
kubamzk pisze:werset z Apokalipsy odnosi się do tej księgi jak i do całej Biblii, jeżeli uważasz ze tylko do Apokalipsy to tak jakbyś rozumował przykazanie : nie pożądaj żony bliźniego, że zony bliźniego nie wolno pożądać ale żonę obcego można (ograniczone podejście)
Nieco wyżej pisałeś, że Biblia nie potrzebuje interpretacji a teraz podajesz interpretacje wersu odnosząc go do całej Biblii choć werset sam mówi o tej księdze a nie o całej Biblii. Coś niespójne poglądy tutaj głosisz.
kubamzk pisze:zgadza się jakby nie podzielić to treść się nie zmieni...no ale temat dotyczył numerologii:)
Dodajmy temat sztuczny bo jest on problemem dla tych, którzy nie wiedzą co to prawdziwe problemy.
kubamzk pisze:A teraz przejdźmy do treści, powiedz dlaczego katolicy nie przestrzegają .pierwszego. swojego przykazania???
'Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. (9) Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny'
Ja jestem katolikiem i przestrzegam pierwszego przykazania więc masz chyba jakieś nie sprawdzone informacje z niepewnego źródła. Jak żyję nie składałem pokłonu rzeźbom i obrazom, ani jednemu kawałeczkowi drewna czy farby, nie służyłem im też podając np. pokarm czy zabawiając rozmową.
kubamzk pisze: w kościołach jest pełno obrazów rzeźb i posągów tego co jest w niebie, na ziemi...zatem jest to jawne łamanie przykazania Bożego no i na to nie ma już żadnego wytłumaczenia..'po owocach poznaje się drzewo':)pozdrawiam
No, jestem bardzo ciekaw co byś zrobił gdybyś się znalazł w Świątyni Jerozolimskiej i zobaczył rzeźby które się tam znajdowały, rzeźby tego co znajdowało się na ziemi i w niebie:
1 Krl 7,18-31
18. Wykonał też jabłka granatu: dwa rzędy dokoła każdego splotu, aby okrywały te głowice umieszczone na szczycie. Tak samo zrobił na drugiej głowicy.
19. Głowice, będące na szczycie tych kolumn w sieni, miały kształt lilii wielkości czterech łokci.
20. Ponadto głowice na obydwu kolumnach, zarówno ponad spojeniami na tle splotów, jak i blisko przy nich miały dokoła dwieście jabłek granatu na jednej głowicy i tak samo na drugiej głowicy.
21. Kolumny te postawił przy sieni głównej budowli. Kolumnie postawionej po prawej stronie nadał imię Jakin, a kolumnie postawionej po lewej stronie nadał imię Boaz.
22. A na wierzchu tych kolumn był kształt lilii. Tak została wykończona robota tych kolumn.
23. Następnie sporządził odlew morza o średnicy dziesięciu łokci, okrągłego, o wysokości pięciu łokci i o obwodzie trzydziestu łokci.
24. Poniżej jego krawędzi opasywały je dokoła rozchylone kielichy kwiatowe. Na trzydzieści łokci otaczały morze w krąg. W jego odlewie były razem odlane dwa rzędy rozchylonych kielichów kwiatowych.
25. Stało ono na dwunastu wołach. Trzy zwracały się ku północy, trzy na zachód, trzy na południe i trzy na wschód. Morze to znajdowało się nad nimi u góry, a wszystkie ich zady [zwracały się] do wewnątrz.
26. Grubość jego była na [szerokość] dłoni, a brzeg był wykonany jak brzeg kielicha kwiatu lilii. Jego pojemność wynosiła dwa tysiące bat.
27. Zrobił ponadto dziesięć brązowych podstaw. Długość jednej podstawy wynosiła cztery łokcie, szerokość też cztery łokcie, a wysokość trzy łokcie.
28. Podstawy te były zrobione tak: miały one ramy i pręty między ramami.
29. A na tych prętach między ramami - lwy, woły i cheruby. Poza tym na ramach, zarówno nad, jak i pod lwami i wołami, zwisające girlandy.
30. Każda podstawa miała cztery koła brązowe na brązowych osiach. Ponadto ich cztery nogi miały ramiona pod kadzią. Ramiona te odlane były od drugiej strony girland.
31. Pośród ramion miała ona otwór na wysokości łokcia. Okrągły jej otwór był na kształt podstawy <na półtora łokcia>. Dokoła jej otworu też były płaskorzeźby. Jednakże jej pręty były nie okrągłe, ale czworokątne.
(BT)


Zdaje się, że już Świątynia Jerozolimska stoi w opozycji do Twojego rozumienia przykazań, wszak były w niej rzeźby tego co na ziemi i niebie (cheruby).
Podobnie konstrukcja Arki Przymierza stoi w opozycji do Twojego rozumienia Dekalogu:


Wj 25,16-21
16. I włożysz do arki świadectwo, które dam tobie.
17. I uczynisz przebłagalnię ze szczerego złota: długość jej wynosić będzie dwa i pół łokcia, szerokość zaś półtora łokcia;
18. dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni.
19. Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych.
20. Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu. I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów.
21. Umieścisz przebłagalnię na wierzchu arki, w arce zaś złożysz świadectwo, które dam tobie.
(BT)
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Anteas

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Anteas » 13-02-12, 19:49

Wydaje mi się że to ucina łeb sprawie :angel:

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Twin » 13-02-12, 20:12

Anteas pisze:Twin;
Jeszcze taka uwaga techniczna. W każdym wydaniu Biblii, które widziałem księga objawienia była nazywana Apokalipsą Św Jana. Jedynym wyjątkiem była Biblia świadków jehowy. Jako że to forum katolickie (patrz adres internetowy), sugeruję stosować nazewnictwo przyjęta w katolicyźmie i przezeń przetłumaczonych wydaniach Pisma Świętego. Amen.
Anteas bardzo dobrze, że troszczysz się o poprawność stosowanych tutaj terminów.
Już wyjaśniam: "Apokalipsa św. Jana" nazwana jest "Objawieniem Jana" w Biblii ks. Jakuba Wujka, w Biblii Poznańskiej a także w Grecko-Polskim Nowym Testamencie (być może gdzieś jeszcze, ale do tych mam dostęp). Wszystkie trzy wymienione przeze mnie pozycje to wydania katolickie, dlatego nie mam uprzedzeń do stosowania nazwy "Księga Objawienia Jana" czy też w skrócie "Księga Objawienia". Nazwa "Objawienie" jest stosowana w naszym Kościele i nie jest żadnym fałszerstwem nawet jeśli zbiegiem okoliczności taką samą nazwą posługują się ŚJ.
Anteas pisze: Wydaje mi się że to ucina łeb sprawie :angel:
Optymista :lol:
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

Awatar użytkownika
kubamzk
Przyjaciel forum
Posty: 13
Rejestracja: 06-02-12, 09:35
Lokalizacja: new world

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: kubamzk » 13-02-12, 22:01

Czytanie ze zrozumieniem się kłania:) Nie ma wzmianki w Biblii o tym żeby słudzy prawdziwego Boga oddawali cześć jakimkolwiek przedmiotom, jedynie poganie oddawali cześć bożkom, np Molohowi, Baalowi ale za to Bóg kazał ich zabijać,i a w przykazaniu jest mowa 'Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny' a skoro wierni KK modlą się do obrazów, kłaniają się całują, mówią że są święte i organizują wielkie pielgrzymki do tych bożków, itd to depczą to przykazanie, zachowują się analogicznie jak poganie.

Jeśli pytasz co usunięto..to ci powiem że z Biblii przykazań nie usunięto dlatego jest to dowód na to ze tradycja KK jest niezgodna z Biblia, KK usunął 2 przykazanie z Katechizmu, a to jego się uczy małych dzieci a nie z Biblii...

Apostoł Paweł jasno się wyraził o was: 2 do Koryntian 4:3,4 '3) A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.'

'wy jesteście z waszego ojca'...i chcecie spełniać jego wole.. pokazałem wam historię i Biblię, logikę, a bóg który rządzi tym światem - Szatan rzeczywiście zaślepił wam umysły..
'to co widoczne jest tymczasowe, to co niewidoczne jest wieczne'

Awatar użytkownika
myschonok
Przyjaciel forum
Posty: 957
Rejestracja: 15-02-10, 00:29
Lokalizacja: Miedzy Erkelenz a Hückelhoven

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: myschonok » 13-02-12, 22:23

1 A zasię przyszedł po kilku dniach do Kapernaum, i usłyszano, że jest w domu.
2 A wnet zeszło się ich tak wiele, że się zmieścić nie mogli ani przede drzwiami; i opowiadał im słowo Boże.
3 Tedy przyszli do niego niosący powietrzem ruszonego, którego czterej nieśli.
4 A gdy do niego przystąpić nie mogli dla ciżby, odarli dach, gdzie był Jezus, a przełamawszy go, spuścili po powrozach na dół łoże, na którem leżał powietrzem ruszony.
5 A widząc Jezus wiarę ich, rzekł powietrzem ruszonemu: Synu! odpuszczone są tobie grzechy twoje.
6 A byli tam niektórzy z nauczonych w Piśmie, siedząc i myśląc w sercach swoich:
7 Czemuż ten takie mówi bluźnierstwa? któż może grzechy odpuszczać, tylko sam Bóg?
8 A zaraz poznawszy Jezus duchem swym, iż tak w sobie myśleli, rzekł im: Czemuż tak myślicie w sercach waszych?
9 Cóż łatwiejszego jest, rzec powietrzem ruszonemu: Odpuszczone są tobie grzechy, czyli rzec: Wstań i weźmij łoże twoje, a chodź?
10 Ale żebyście wiedzieli, iż Syn człowieczy ma moc na ziemi grzechy odpuszczać, rzekł powietrzem ruszonemu:
11 Tobie mówię: Wstań, a weźmij łoże twoje, a idź do domu twego.
12 A on zarazem wstał, i wziąwszy łoże swoje, wyszedł przed wszystkimi, tak iż się wszyscy zdumiewali i chwalili Boga, mówiąc: Nigdyśmy nic takiego nie widzieli.
13 I wyszedł zasię nad morze, a wszystek lud przychodził do niego, i nauczał je.
14 A idąc mimo cła, ujrzał Lewiego, syna Alfeuszowego, siedzącego na cle, i rzekł mu: Pójdź za mną! a on wstawszy szedł za nim.
15 I stało się, gdy Jezus siedział za stołem w domu jego, że wiele celników i grzeszników wespół siedziało z Jezusem i z uczniami jego; bo ich wiele było, i chodzili za nim.
16 A nauczeni w Piśmie i Faryzeuszowie widząc go, że jadł z celnikami i z grzesznikami, mówili do uczniów jego: Cóż jest, iż z celnikami i z grzesznikami je i pije?
17 A usłyszawszy to Jezus, rzekł im: Nie potrzebują zdrowi lekarza, ale ci, co się źle mają; nie przyszedłem, wzywać sprawiedliwych, ale grzesznych do pokuty.
18 A uczniowie Janowi i Faryzejscy pościli, a przyszedłszy mówili do niego: Czemuż uczniowie Janowi i Faryzejscy poszczą, a twoi uczniowie nie poszczą?
19 I rzekł im Jezus: Izali mogą synowie łożnicy małżeńskiej pościć, póki z nimi jest oblubieniec? Póki z sobą oblubieńca mają, nie mogą pościć.
20 Ale przyjdą dni, gdy od nich odjęty będzie oblubieniec, a tedy będą pościć w one dni.
21 A żaden nie wprawuje łaty sukna nowego w szatę wiotchą, inaczej ona jego łata nowa ujmuje nieco od wiotchej szaty, i stawa się gorsze rozdarcie.
22 I żaden nie leje wina młodego w stare statki; bo inaczej wino młode rozsadza statki, i wycieka wino, a statki się psują; ale wino nowe ma być wlewane w statki nowe.

23 I stało się, że szedł Jezus w sabat przez zboża, i poczęli uczniowie jego idąc rwać kłosy.
24 Ale Faryzeuszowie mówili do niego: Oto czemu ci czynią w sabat, czego się nie godzi czynić?
25 A on im rzekł: Nigdyście nie czytali, co uczynił Dawid, gdy niedostatek cierpiał, a łaknął, sam i ci, którzy z nim byli?
26 Jako wszedł do domu Bożego za Abijatara, kapłana najwyższego, i jadł chleby pokładne, (których się nie godziło jeść, tylko kapłanom), a dał i tym, którzy z nim byli.
27 Dotego rzekł im: Sabat dla człowieka uczyniony, a nie człowiek dla sabatu.
28 Dlatego Syn człowieczy jest Panem i sabatu.
Czlowiek w czlowieku umiera, gdy zlo czynione- nie boli- a dobro- nie raduje....

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak organizacja papieska fałszuje Słowo Boże

Post autor: Twin » 13-02-12, 23:26

kubamzk pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania:) Nie ma wzmianki w Biblii o tym żeby słudzy prawdziwego Boga oddawali cześć jakimkolwiek przedmiotom, jedynie poganie oddawali cześć bożkom, np Molohowi, Baalowi ale za to Bóg kazał ich zabijać,i a w przykazaniu jest mowa 'Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny' a skoro wierni KK modlą się do obrazów, kłaniają się całują, mówią że są święte i organizują wielkie pielgrzymki do tych bożków, itd to depczą to przykazanie, zachowują się analogicznie jak poganie.
No to czytaj ze zrozumieniem. Jak dotąd polemizujesz nie z nauką KRK ale z własnymi fałszywymi wyobrażeniami. Katolicy nie oddają czci przedmiotom bo uważają je za jakieś bożki. Takie wyobrażenie to jest Twój prywatny pogląd nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Kolejny raz idziesz w zaparte nie licząc się z faktami. Za chwilę dowiem się, że Izraelici byli bałwochwalcami bo ze czcią traktowali Arkę Przymierza, składali przed nią ofiary a Biblia wspomina nawet jeden przypadek kiedy Izraelici upadli na twarz przed Arką.
Joz 7,6-7
6. Wtedy Jozue rozdarł swoje szaty i padł twarzą na ziemię przed Arką Pańską aż do wieczora, on sam i starsi Izraela. I posypali prochem swe głowy.
7. I mówił Jozue: Ach, Panie, Boże! Dlaczego przeprowadziłeś ten lud przez Jordan? Czyż po to, aby wydać nas w ręce Amorytów na wytępienie? Ach, gdybyśmy postanowili pozostać raczej za Jordanem!
(BT)


Jako katolik postępuje podobnie jak Jozue, oddaję cześć Jezusowi przed obrazami i figurami i nie czczę ich tak jak się czci bożki. Twoje uprzedzenie być może nie pozwalają Ci tego zrozumieć ale dobrze by było aby uprzedzenia nie przysłaniały Ci prawdy. Dyskutuj z katolickimi poglądami na temat obrazów a nie z własnymi wyobrażeniami na ten temat, jeśli chcesz polemizować sam ze sobą to bardzo Cię proszę abyś nie robił tego tutaj.
kubamzk pisze:Jeśli pytasz co usunięto..to ci powiem że z Biblii przykazań nie usunięto dlatego jest to dowód na to ze tradycja KK jest niezgodna z Biblia, KK usunął 2 przykazanie z Katechizmu, a to jego się uczy małych dzieci a nie z Biblii...
Twój tok rozumowania jest naprawdę oryginalny. Najpierw twierdziłeś, że katolicy usunęli drugie przykazanie, teraz twierdzisz, że jednak nie usunęli i to właśnie jest dowodem na to, że usunęli :shock: . Naprawdę kubamzk gdzie tu logika i jakieś rozsądne wyciąganie wniosków? Czytałeś kiedykolwiek Katechizm Kościoła Katolickiego? Gdybyś to zrobił choć jeden raz, nie stawiałbyś tak kłamliwych zarzutów. Katechizm cytuje i omawia całe pierwsze przykazanie ale po co to sprawdzać, prawda? Lepiej okłamywać innych i w gruncie rzeczy siebie w poczuciu rzekomej Służby Bożej, tyle, że Bóg nie posługuje się kłamstwami a o Tobie niestety powiedzieć tego samego nie można.
kubamzk pisze:Apostoł Paweł jasno się wyraził o was: 2 do Koryntian 4:3,4 '3) A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, (4) dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.'
Ewangelia nie jest dla nas ukryta, jest ukryta dla ludzi, dla których nie liczy się prawda. Dla tych, którzy z własnych przekonań uczynili sobie bożka i posługują się nawet kłamstwem aby tego bożka zadowolić.
O moje, i innych katolików, rozumienie Ewangelii się nie martw, martw się o siebie, o swoje uprzedzenia, które tu tak "pięknie" zaprezentowałeś bez drgnięcia powieki.
kubamzk pisze:wy jesteście z waszego ojca'...i chcecie spełniać jego wole..
Otóż to, czego ojcem jest ten, którego tu wspominasz? Czy nie ojcem kłamstwa? Może więc spójrz na siebie zamiast wchodzić w kompetencje Jezusowi Chrystusowi i brać się za sądzenie Jego sług.
kubamzk pisze:pokazałem wam historię i Biblię, logikę,
Znów potwierdzasz, że rozmawiasz sam ze sobą. Być może we własnym mniemaniu pokazałeś te trzy elementy, mnie jednak pokazałeś, że masz z góry ustaloną tezę "Kościół usunął przykazanie" i bez względu na fakty starasz się ją przeforsować. Jeśli fakty Twojej tezy nie potwierdzają, to tym gorzej dla faktów.
kubamzk pisze:a bóg który rządzi tym światem - Szatan rzeczywiście zaślepił wam umysły..
Bóg, który rządzi tym światem, ma taką osobliwą wizytówkę: kłamstwo. Muszę Cię zmartwić bo rozdałeś tutaj kilka takich wizytówek, a fakt, że nawet tego nie widzisz powiększa moje obawy co do Twojej relacji z Tym, Który jest drogą, prawdą i życiem.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

ODPOWIEDZ