16-liniowy interlinearny przekład Hebrajsko-Polsko-Angielski

Wszystko o Biblii

Moderator: Marek MRB

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

16-liniowy interlinearny przekład Hebrajsko-Polsko-Angielski

Post autor: katolik_hejka » 06-11-12, 19:33

Ostatnio umieściłem taki moduł na moim portalu biblijnym.
http://bibliaapologety.com

Zachęcam do odwiedzenia. Może się komuś przyda. Kilka podstawowych cech:
1) tekst hebrajski z akcentami i samogłoskami (WLC)
2) transliteracja
3)wymowa z oznaczeniem sylaby akcentowanej
4) numeracja Stronga
5) chmurka ze słowem podstawowym i oznaczeniem części mowy
6) Tekst Biblii TYsiąclecia
7) Tekst KJV bez Stronga
8) Tekst KJV ze Strongiem
9) 2 linie z tłumaczeniem słów hebrajskich na angielski
10) 2 linie z tłumaczeniem powyższych słów angielskich na polski (GOOGLE TRANSLATOR)
11) Tłumaczenie KJV ze Strongiem na polski (GOOGLE TRANSLATOR)
12) Przy otwarciu całego rozdziału dodatkowo mozliwość wysłuchania MP3 z nagraniem po hebrajsku całego rozdziału (ikona głośnika)
eszcze dodam, że po kliknięciu na numer Stronga następuje otwarcie wyszukiwania tego numeru w wyszukiwarce Jarka Zabiełło (niezależnie od wyszukiwania kombinacji numerów Stronga na mojej stronie - gdzie też istnieje taka możliwość)

W module z NT wstawiłem także (w chmurkach) odpowiedniki numeracji w Słowniku "Vocatio" oraz także skorelowałem wyszukiwanie numeracji Stronga z wyszukiwarką Jarka Zabiełło
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

Twin
Przyjaciel forum
Posty: 1413
Rejestracja: 30-10-10, 06:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Twin » 07-11-12, 13:08

Kawał naprawdę dobrej roboty. Jestem pod wrażeniem, z pewnością będę korzystał.
Chrześcijanie to światło świata - pod warunkiem, że są podłączeni do sieci.

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 08-11-12, 17:29

Dzięki za miłe słowa :-) Będę oczywiście nadal pracował nad rozbudową portalu. Bardzo chciałbym umieścić interlinearną Septuagintę - wtedy będzie już komplecik :-)
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

skrzydlaty
Przyjaciel forum
Posty: 1189
Rejestracja: 09-03-10, 19:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: skrzydlaty » 09-11-12, 17:18

Czy w tym przekładzie jest Księga Mądrości Syracha czyli Eklezjastyka?

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 09-11-12, 17:48

Na razie jeszcze nie ma. 7 ksiąg deuterokanonicznych, wchodzących w skład Septuaginty i dostępnych po grecku będę mógł wstawić, gdy uzyskam od kogoś pozwolenie na użycie i obróbkę tych ksiąg. Bardzo na to liczę, że taka opcja się pojawi - wtedy będę miał na swoim portalu komplet.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 09-11-12, 18:01

Jeśli ktoś chciałby mieć te brakujące 7 Ksiąg w wersji interlinearnej, to obecnie można nabyć publikację wydawnictwa Vocatio: "Księgi greckie
Przekład interlinearny z kodami gramatycznymi i indeksem form podstawowych"



http://www.vocatio.com.pl/index.php?rou ... uct_id=170

cena 180 zł :-)

To właśnie dlatego m.in. staram się umieścić na swoim portalu wersje interlinearne - dla tych, których nie stać na takie wydatki...
Ostatnio zmieniony 09-11-12, 18:05 przez katolik_hejka, łącznie zmieniany 4 razy.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 14-11-12, 21:17

Dodałem opis poszczególnych 16 linii projektu hebrajskiego http://bibliaapologety.com/opis_16linii.htm
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 17-12-12, 02:27

katolik_hejka, gratulacje. Niesamowita praca i bardzo pożyteczne narzędzie.

Ja od dawna korzystam z portalu biblos.com, ale nie było do tej pory podobnego narzędzia w języku polskim. Trochę Twoje dzieło jest na razie mało przejrzyste dla mnie, ale to nie zarzut, to być może wynika z faktu, że za malo z niego korzystam i dlatego się jeszcze tam gubię. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 17-12-12, 20:51

Wciąż nie mogę znaleźć czasu na napisanie takiego szerszego opisu. Poświęciłem całe wakacje na ten projekt, a teraz praca zawodowa i sprawy rodzinne tak mnie pochłaniają, że mój projekt stoi w miejscu.
Generalnie, celem projektu jest szukanie słów oryginalnych (także kombinacja słów), przedstawienie wymowy każdego słowa oryginalnego i jego słowa podstawowego. Pod każdym słowem oryginalnym jest tłumaczenie na angielskie i automatyczne na polski (na razie automat, potem może z jakąś grupą ludzi przetłumaczę wszystko w sposób naturalny). Dodałem też Biblię Tysiąclecia.
Od Biblos.com dostałem plik wyjściowy (hebrajsko-angielski), który im służył do zrobienia strony hebrajsko-angielskij a ja dodałem co nieco i stworzyłem inny projekt bazujący na tym pliku hebrajsko-polsko-angielski.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 17-12-12, 22:31

Sam doskonale rozumiem, co to znaczy brak czasu. Ale też widzę, że nawet, gdy się coś zrobi małego, ale robi się to systematycznie, to po latach zostawia się po sobie całkiem spore dziedzictwo.
katolik_hejka pisze: ... potem może z jakąś grupą ludzi przetłumaczę wszystko w sposób naturalny...
Zawsze możesz tu poprosić o ewentualną pomoc. W zespole, w grupie zawsze łatwiej. To trochę tak, jak z moim pomysłem udostępnienia Biblii audio. Poprosiłem o pomoc i pomocników tyle się znalazło, że, prawdę mówiąc, ja już nic za bardzo nie miałem do roboty. :-P

W każdym razie dziękuję Ci za to, że Ci się chciało i za dotychczasowe osiągnięcia. mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć czas i energię do kontynuowania i ulepszania tego projektu, nawet, gdyby to miało zająć kilka lat. Zostanie dla potomnych. ;-)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 18-12-12, 08:41

Biorąc pod uwagę, co sobie założyłem, jest to projekt na całe życie (vide moje plany na dole strony głównej) . Jak widać z mojej informacji w linku historia projektu, potrafię pracować tylko, gdy mam więcej wolnych dni (np. wakacje) wtedy dokładam bardzo dużo materiału. Mam pewien pomysł na zwiększenie ilości osób pomagających mi w projekcie, ale na razie się wstrzymuję ze szczegółami :-)
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

Awatar użytkownika
hiob
Administrator
Posty: 11191
Rejestracja: 24-10-07, 22:28
Lokalizacja: Północna Karolina, USA
Kontakt:

Post autor: hiob » 18-12-12, 18:50

katolik_hejka pisze: Mam pewien pomysł na zwiększenie ilości osób pomagających mi w projekcie, ale na razie się wstrzymuję ze szczegółami :-)
To my na razie wspomagamy modlitwą. :mrgreen:
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. (1 J 3,1a)

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 19-12-12, 11:09

Dziękuję, przy takich dziełach modlitwa jest bardzo potrzebna.
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

Awatar użytkownika
konik
Przyjaciel forum
Posty: 2389
Rejestracja: 16-12-10, 21:14
Lokalizacja: neunkirchen

od konika

Post autor: konik » 06-01-13, 22:03

Witam serdecznie i chyle czola przed Twoimi dokonaniami.
Zaciekawiony informacja (podales w ktoryms watku link do forum protestanci) z ciekawosci tam zagladnalem - no coz, konskie serce nie wytrzymalo i zeby ostatecznie nie zejsc na zawal z tego klepiska, rowniez pare wpisow tam dokonalem ( w czesci ogolnej, dla wszystkich - np. Watek o Maryi, Matce Bozej, ktory zalozylem i inne wpisy).
Musze przyznac, ze brac protestancka jesli braknie argumentu, to krzykiem i pogrozkami pelna garscia obdziela - "milosc" blizniego tak tryska, ze az serce krwawi :-/
Pozdrawiam i zycze blogoslawienstwa Bozego.
Ostatnio zmieniony 06-01-13, 22:04 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.
konik

katolik_hejka
Przyjaciel forum
Posty: 21
Rejestracja: 04-06-12, 00:21
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: katolik_hejka » 06-01-13, 23:01

Dzięki za miłe słowa. Podaj link do jakiegoś wątku - z chęcią zobaczę co i jak piszesz :-)
Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia Flp 4,13

ODPOWIEDZ